Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim sehova nem enged el 18 évesen?

Figyelt kérdés
Lassan 19 leszek. Es annyira aggaszt ez az egesz. Mar nem birom tovabb. Miota teli szunet van, sehol nem voltam meg es megbolondulok mar itthon. Olyan kicsi ez a lakas es annyira nem tudom magam feltalalni. Soha nem engedtek sehova. Most is felvetettem, hogy szilveszterkor sueretnek a barataimmal lenni. Erre rogton ravagjak, hogy nem, szo sem lehet, nem is akarnak rola tobbet hallani. Nagy veszekedesek mennek, aminek az a vegkimenetele, hogy amig ok tartanak el, azt csinalom, amit ok mondank. Hiaba mondom, hogy mar 18 vagyok, nagykoru, akkor azzal ervelnek, hogy 21 eves kotomig ok fizetnek ram, addig nem csinalhatok semmit. De ha 21 leszek, se valtoznanak szerintem a dolgok, mivel mikor meg nem oltam 18, azzal jottek, hogy majd ha 18 leszel.. Es semmi nem valtozott.. Es hiaba probalok veluk beszelni, annyira mashogy latnak mindent. Nem ertik meg, hogy pont abban a korszakban vagyok, mikor a leginkabb szuksegem lenne arra, hogy a kortarsaimmal lehessek, bulizhassak.. Ugy tesznek, mintha 5 eves lennek. Total nem vagyok onallo. Es igy nem is leszek. Annyira duhito ez az egesz. Es nem tehetek ellene semmit. Meg fogok orulni itthon suliig.
2015. dec. 30. 17:20
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Engednek*
2015. dec. 30. 17:20
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Ne foglalkozz velük, menj el nyugodtan. Jó bulizást.
2015. dec. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja, barcsak ilyrn egyszeru lenne..
2015. dec. 30. 17:29
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Nálam is ilyen egyszerű volt ahogy az első írta. 15 évesen nem tudtak bezárni.
2015. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Pedig ez ilyen egyszerű.


Ha a szüleid így ki tudnak használni, egész életedben csicska maradsz. Holnap buli, hívd fel a barátaidat, hogy mész.

2015. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%
4es és azóta hol laksz? Mert gondolom a szüleid kidobtak utána
2015. dec. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

hát nem tudom hogy vagy vele, de ha csak ilyen feltételekkel hajlandóak eltartani,amíg tanulsz, akkor nekem nem kéne a segítségük. létezik diákmunka és diákhitel is. inkább ezt választanám.

mert normális szülő nem él vissza a helyzetével,hogy ő tart el és akkor aztán az van amit ő mond.. nem szobanövény vagy, hanem egy ember.. saját akarattal.. és tök normális,hogy szeretnél elmenni a barátaiddal. én is azt javaslom,hogy menj. öltözz fel holnap este és közöld velük,hogy a barátaiddal leszel, majd hajnalban jössz. ennyi.. éjfélkor max hívd fel őket,hogy jól vagy.

2015. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
7# vagyok. most mindjárt jönnek az anyagias válaszok,hogy amíg az ő kenyerüket teszed az van amit ő mondanak. ez nagyon szép, de ha valaki szerint normális teljesen lekorlátozni csak azért, mert ők tartanak el.. hát az se normális.
2015. dec. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
#6 Otthon laktam 21 éves koromig mivel nem retardáltak a szüleim. Most 29 vagyok és a barátnőmmel lakok albérletben.
2015. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Kénytelen leszek megharcolni velük. Felöltözöl, buliba mész, utólag hadd durcizzanak. Nem normális, amit csinálnak.

Mi a terved, mikor szeretnél külön költözni tőlük?

2015. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!