Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tenyleg barmit megtehet, csak...

Tenyleg barmit megtehet, csak mert vett egy lakast?

Figyelt kérdés
Az edesapam vett nekem egy lakast. Ezutan teherbe estem, tervezetz baba volt. A baj hogy az edesapam gyuloli a paromat, igy a tervunkrol sem tudott, varatlanul erte a golyahir. Azota nem beszelunk, szamomra elfogadhatatlan h a baba miatt vagy miattam sem tudja feltetenni az ellenszenvet. Azota mindennek elhord a csaladunkban, tobbszor hallottam vissza, h megkaptam a lakast, mar nem is erdekel a velemenye, es hogy errol a kis balesetrol (igy nevezte a babankat) meg kellett volna ot is kerdeznunk. A parommal 6 eve vagyunk egyutt, 26 eves vagyok. Az a baja, h a parom szerinte nem eleg kvalifikalt hozzam es ami a legjobban zavarja, h nem keres eleg jol az o mercejehez kepest (o mindent penzben mer) es meg van rola gyozodve h a parom az anyagi helyzetem miatt is van velem. Nem csak emiatt, de szerint jo "fogas" voltam neki, mert neki nincs lakasa. A parom tolem soha semmit nem kert, mindig csak adott es soha nem volt olyan erzesem h a penzre hajt. Bizom benne maximalisan. Nyilvan nagy segitseg h nem kell alberletet vagy hitelt fizetnunk, de azert az tulzas h ezert mindenbe beleszolhasson (emiatt) . Boldognak kellene lennem, de ez a resze hibazzik az eletemnek... Rendbe kene hoznom a kapcsolatomat apammal de felek h sok vitat rantok ezzel magamra es az uj csaladomra,amire nincs szuksegunk....legszivesebben eladnam a lakast is, vissza adnam neki a penzt, es megkernem ne kerssen tobbe. De az edesapam, szeretem. Sokat tett ertem. De nagyon rosszul esik h allandoan azt vagja a fejemhez h nelkule sehol nem tartanek es mivel o vett egy lakast igy nagyon is van beleszolasa h kivel vagyok, kinek szulok, es halatlan vagyok amiert nem kerestem amiota terhes vagyok.
2015. dec. 30. 23:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%
Ha te tanult vagy a parod meg nem akkor sajna igaza van, kereshettel volna magadhoz illot.
2015. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 acelsziv ***** válasza:
91%

" De az edesapam, szeretem. Sokat tett ertem. De nagyon rosszul esik h allandoan azt vagja a fejemhez h nelkule sehol nem tartanek es mivel o vett egy lakast igy nagyon is van beleszolasa h kivel vagyok, kinek szulok, es halatlan vagyok amiert nem kerestem amiota terhes vagyok."

Ez egy fontos része a leírásodnak. Ugyanis az apád az a fajta, hogy sokmindent megtesz másokért de csak azért, hogy ezt ürügyül használva uralkodjon rajtuk. A háládra és az érzelmeidre játszva lelki terrorban tart téged.

A segítsége egy pillanatig sem volt önzetlen. Nem tudom, hol éltek, de a helyetekben elkezdenék megtakarítani saját lakásra és amikor megvan a tőke akkor hozzávágnám faterhoz a kulcsot és többé ne zsaroljon.

Minél több alapot rántasz ki alóla amire alapozva zsrolhat annál kevésbé lesz képes fogást találni rajtad. Végül vagy feladja, vagy faképnél hagy mert nem boldogul veled.

2015. dec. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem te is tudod a választ.

Javaslom, próbáljátok meg a sértéseit figyelmen kívül hagyni, és a saját boldogságotokra koncentráljatok.

Ebben a történetben egyetlen ember van, aki emberileg nagyon alacsonyan kvalifikált: az pedig édesapád.

2015. dec. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Két dolgot mondok:

1. Aki szeret, az úgy szeret, amilyen vagy, elfogadja a döntéseidet, és nem akarja a saját akaratát rád erőltetni. Aki ezt teszi, az nem téged szeret, hanem önmagát.

2. Aki pedigértelmes, az egy embert nem az iskolai végzettsége alapján fog megítélni.

Teljesen igaza van #2-nek, apád semmit sem azért tett, hogy neked jó legyen, hanem hogy így szerezzen befolyást. De tudod, van még egy nagy igazság: ha valakiért teszünk valamit, azt nem azért tesszük, mert utána elvárjuk, hogy beleszólhassunk az életébe.

2015. dec. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Dr. Kangörcs ***** válasza:
69%
Pedig el kéne adnod a lakást, vagy visszaadni neki, és élned a saját életedet. Jobb szegényesebben élni, mint tehetősebben, de boldogtalanul. Már önálló, felnőtt ember vagy, ezt sose feledd!
2015. dec. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Lilikécske ***** válasza:
62%
Te szereted őt. Ő viszont nem szeret téged. Ez nem szeretet. Ez hatalomvágy.
2015. dec. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
25%
A szülők mindig jót akarnak, csak rosszul mutatják. Ha jön a baba és egy fizetésből kell megélnetek, akkor majd rájössz, hogy igaza volt. (...., de ne legyen így )
2015. dec. 31. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
20%
Előző vagyok... még annyit hozzátennék, hogy "acélszív"nek igaza van, spóroljatok és kb. 40 év alatt összejön a lakásra való... akkor visszadobhatod neki a kulcsot. Az #5-ös válaszoló meg még soha nem élt szegénységben, rá ne hallgass.
2015. dec. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

#7: igen, sokkal jobb érdekből hozzámenni ahhoz, aki gazdag, csak hogy ne kelljen az anyagi gondokkal foglalkozni. Mennyivel rosszabb szegényesen, de boldogan élni!

Tudod, kinek mi. Én inkább leszek boldog azzal, akit szeretek, akkor is, ha felkopik az állam.

2015. dec. 31. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Dr. Kangörcs ***** válasza:
72%

#5 vagyok. Éltem szegénységben, bármilyen meglepő. #7 viszont még nem élt boldogtalan családban. Ne hallgass rá!

Illetve: te mit szeretnél? Boldog családi életet, vagy pénzt? Ha utóbbit, akkor nyugodtan hallgass #7-re! Ha fontosabb a vagyon, mint a boldogság, akkor hajrá.


A szegénységet, meg az átlagos életszínvonalat pedig nem kéne összekeverni a nincstelenséggel.

2015. dec. 31. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!