Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim vettek nekünk egy...

A szüleim vettek nekünk egy házat, nem értik, mi a gondunk. Kinek van igaza? Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Karácsonyi ajándékként kaptuk... A probléma az, hogy mi Pesten élünk, a ház pedig a szülővárosomban van, 215 km-re. Tudom, hogy ezt azért csinálták, hogy visszaköltözzek/költözzünk.

4 éve elköltöztem, mikor kiderült, hogy babánk lesz a párommal és ezt akkor is nehezen fogadták, mert hogy mi az, hogy nem a barátom költözik oda... Most jön a harmadik baba és mondtam anyáéknak, hogy családi házat keresünk, mert a lakásunk, ami van, az már kicsi lesz (3 hálószobás), amiket pedig kiadunk, azok sem nagyobbak.

Ezen felbuzdulva 'megleptek' minket, de nem tudunk igazán örülni. Nem ilyet szeretnénk, messze is van, egy sima családi ház.

Ezt elmondtam apukáméknak, akik ezt rossz néven vették, mert mégis mi a problémánk ezzel...


2016. jan. 2. 11:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%
gondolom fél perc sétára van a családi ház a szülőktől...
2016. jan. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
Meglepetésként szánták, igy melléfogtak.El kell adni és venni kell helyette másik házat.
2016. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
Akkor ne értsék. Feltételezem aligha fogtok Budapestről visszaköltözni valahova a világvégére, mikor ott van munkátok meg -gondolom- ott járnak a gyerekek bölcsibe, oviba.
2016. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
1%

Hát, apudékat is meg lehet érteni valamilyen szinten, hiszen ők nagy eséllyel azt hitték, hogy ha vesznek nektek egy házat, akkor akkora lesz az öröm, hogy két percen belül már hatalmas pakkokkal álltok a küszöbön, mámoros arckifejezéssel. Ennek ellenére azonban azzal kellett szembesülniük, hogy nem örültök neki. Kényes kérdés, én speciel örülnék, ha anyám venne egy házat, mert nekem nem telne rá, ha rokkanásig melózok, akkor se, de sok dolog miatt mégse lenne olyan nagy az örömöm, hiszen a szüleid nagy eséllyel szívesen belemásznak majd a családi életetekbe.


Kinek van igaza? Nem apudéknak, mert ők rákérdezhettek volna a dologra tőletek... Te meg azért vagy nehéz helyzetben, mert egy házat akarsz visszadobni, amikor más meg örül, ha van neki. Szerintem beszéljétek meg velük, miért nem akartok oda költözni, és találjatok valami olyan megoldást, ami nekik is megfelel. Tudom, hogy 250 km sok, de annak nyilván nem jelent akadályt, aki házat vesz ajándékba, szóval kissé sűrűbben utazgassatok hozzájuk ti is, meg ők is Pestre.

2016. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%
Milyen csúnya dolog ilyen manipulatív szándékot valami nagy kegynek beállítani. Tetszik nekik vagy sem, adjátok el és vegyetek az árából ott és olyan családi házat, ahol és amilyen nektek tetszik.
2016. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

Nagymamám dettó ugyanezt csinálta a kisebbik lányával (nagynéném), aki tőlünk 400 km-re ment férjhez. Vett neki egy házat, itt, ahol mi lakunk, és cseppet sem zavarta, hogy a lányának már az ország másik végében van férje, gyereke, élete.


Az ilyen típusú ember szeret adni, segíteni, de nem önzetlenül, nem feltétel nélkül. "Veszek neked egy házat, de csak itt, a közelemben", "Adok neked pénzt kocsira, de csak ha olyat veszel, ami nekem tetszik" és sorolhatnám.


A nagynéném nem költözött haza, én sem tenném. Nagyanyám persze rátette a haszonélvezetet a házra, így eladni sem tudják, konkrétan üresen áll évek óta, már be se lehetne költözni.


Ha nektek nincs haszonélvezet rajta, akkor esetleg adjátok el. De semmiképpen sem költöznék haza.

2016. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%

Gyanítom, ha semmit nemtudtatok róla,akkor nem is a ti nevetekre vették (kellettek volna a papírjaitok, na meg az aláírásotok), hanem a sajátjukra, így a hajatokra kenhetitek, mert nem tudjátok eladni és venni egyet a lakóhelyeteken.

Eléggé ócska manipuláció, főként, hogy évek óta képtelenek lenyelni a békát, hogy nem a szülővárosodban telepedtetek le...szánalmas!

2016. jan. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%
Anno nekem is a szüleim vettek lakást, de nem úgy, hogy a megkérdezésem nélkül kiválasztották, hanem közölték, ennyi keret van rá, amit ők biztosítanának, a többit (hol, milyet, papírozás stb.) intézzem én. Aki segíteni akar, az a másik ember igényeit is figyelembe veszi. Amit a kérdező ír, az manipuláció, pláne ha a szülők a saját nevükre vették a házat. Én leülnék a párommal együtt beszélgetni velük, megköszönném az ajándékot, de megmondanám, sajnos nekünk nem opció a visszaköltözés, amint azt ők is nagyon jól tudják. Ha tényleg segíteni akarnak, eladják a házat és az árát egy nektek tetsző ház megvásárlásába fektethetitek. Ha meg nem értik meg, akkor nem tudtok mit tenni, de ne hagyjátok magatokat manipulálni, vettek egy házat fölöslegesen, csináljanak vele, amit akarnak. Előbb vagy utóbb beletörődnek, hogy nem szólhatnak bele az életetekbe.
2016. jan. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%
Nektek van igazatok. Semmi különöset nem kell tenned. Megmondod nekik, hogy nem költöztök oda, ők meg azt csinálnak vele, amit akarnak, hiszen a ti nevetekre nem vehettek ingatlant a hátatok mögött, tehát nyilvánvalóan az övék a ház.
2016. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
36%
Nem ritka eset, hogy az érzelmek, az ízlés és a racionalitás, nomeg a felnőtt gyerek "gyerekszámba" vétele összekeveredik és ilyen felemás helyzet következik be. Hidd el, hogy itt mindenkinek igaza van a saját szempontjait tekintve, csak éppen a másik ember szempontjait nem tekinti az ember egyenrangúnak a sajátjával. A szülő egy hosszas tanulási folyamat után jut el csak oda, hogy belássa: nem a saját ízlése és saját érzelmei számítanak, hanem a gyerekéé, aki már felnőtt, akinek más az ízlése, más személyiség és hagyni kell, hogy ő maga irányítsa a saját életét (legfeljebb a szülő álljon ott mögötte, hogy ne essen hanyatt, ha gond van).
2016. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!