Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen megoldás van arra, ha...

Milyen megoldás van arra, ha egy szülő mélységesen lekezeli a gyerekét?

Figyelt kérdés

Ha mondok valamit akkor nem hallgatja végig, kimegy a szobából, egyfolytában akkor kezd el köhögni. ( Nem tudom, hogy direkt vagy csak pszichésen, mert annyira nem akarja hallani amit mondok ) Ha kérem, hogy hallgassa meg a problémámat, akkor azt mondja, hogy majd máskor, meg most nem ér rá és hogy fáradt. Ha valami lelki bajom van akkor csak legyint, hogy "majd kiheverem, majd elfelejtem" pedig sokszor jól esne, ha meghallgatna, mivel nincs nagyon senkim akiknek elmondhatnám mi bánt. Nagyon stresszes is lettem emiatt. Általában nem figyel rám hosszan, ezért mindig ha mondok valamit akkor gyorsan próbálom elmondani, s emiatt már hadarok és dadogok az iskolában is. Erről ő persze nem tud, de ez egyre nagyobb gond, mert az egyetemen kinéznek emiatt és furcsának találnak.

Általában nem is szoktunk beszélgetni ő az ő szobájában van én meg az enyémben és csak akkor jön be mondani valamit, ha az fontos, utána meg sem várja, hogy reagáljak rá, becsukja az ajtót és elmegy. Nem szereti ha sokáig alszom, ezért sokszor arra ébredtem, hogy engem szapul emiatt a telefonba, vagy kinyitotta az ajtómat és az előszobában porszívózott. Erre azt mondta, hogy észre sem vette, de én nem tudom mit gondoljak. Amikor kérem, hogy ne kezeljen le akkor csak legyint, hogy " jól van kicsike, nem vagy lekezelve, jól van, nyugi " mint egy hülye gyereknek olyan hangon.

A sok stressz miatt nagyon nagyon elkezdett hullani a hajam, s egy hajmosás alkalmával odahívtam anyát, hogy megmutassam neki azt a brutál mennyiséget ami a fürdőkádban volt, erre elkezdett kiabálni, hogy elege van abból, hogy ennyire esetlen vagyok, meg hogy szedjem már össze magad és ne szenvedjek és takarítsam fel... én meg persze végig bőgtem. Ez már persze pár éve volt, de sosem fogom elfelejteni.

Szinte minden hónapban drága új cipőt vesz magának, olyat amit még pl sosem láttam rajta. ( csillogós magassarkú, tűsarkú, csizma, papucsx10 és amikor az én egyetlen szem cipőm kiszakadt, akkor mondtam hogy kellene cipő, megmutattam neki, hogy neki mennyi van az enyémekhez képest, akkor " hülye kis pic*a vagy" meg " kis ku*va "

Mit lehet egy ilyen anyával csinálni? Teljesen belebetegedek, érzelmileg leépülök, ráadásul az iskolában is romlanak a jegyeim, mert képtelen vagyok kifejezni magam szépen, mert beszélgetni sem tudok.... Mi erre a megoldás??

Köszönöm annak aki végigolvasta.

L 24

( egyedüli gyerek, apa nincs )


2016. jan. 3. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Bocs, de ha 24!!! évesen ennyire éretlen, gyerekes vagy, akkor mi a fenét vársz az anyádtól? Én már régen kidobtalaki volna. Ideje lenne önállósodni és nem ksigyerekként nyafogni.
2016. jan. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Andizsuzsi ***** válasza:
44%
Nőj fel. 24 évesen miért az anyádtól kérsz cipőt?
2016. jan. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Elmégy dolgozni - egyetem mellett is lehet, keresel egy albérleti szobát és elköltözöl.
2016. jan. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazából a cipős az évekkel ezelőtt volt és nem otthon lakom. Egyetem mellett dolgozom. Levelezőire járok.
2016. jan. 3. 21:24
 5/13 anonim ***** válasza:
23%

Igaza van.

Egy tehetetlen nulla lehetsz.

2016. jan. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
szerencsétlen nő egy kölyke van az is nyomorék
2016. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pontosan melyik részből következtettél arra, hogy nyomorék vagyok?
2016. jan. 3. 21:57
 8/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy szeretethiányod van, némileg magyarázza a problémát, viszont kellően felnőttél már annyira, hogy ezen túltedd magad és ne anyádtól várd azt, amire ezek szerint ő nem képes, nem alkalmas. Ő nyilván érzi a fiatalsága végét és saját magával foglalkozik. Ezért is szomorú dolog csonka családban felnőni.
2016. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Kérdező, most komolyan! Önálló életet élő felnőtt, független ember vagy, és kiírsz ide egy kisregényt évekkel ezelőtt történt dolgokról, hogy te attól milyen rosszul vagy. Lépj már tovább!
2016. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem. Én csak egyszerűen szerettem volna jó kapcsolatot ápolni vele, mert szeretem és azt akarom, hogy jobb legyen neki, nekünk. Jó hangulatú családi összejövetelekre vágytam, mert a környezetemben több helyen ezt láttam és úgy gondoltam, hogy ez velünk is lehetséges. Egyébként kiskorában intézetbe adták lehetséges, hogy emiatt ilyen most.
2016. jan. 3. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!