Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet megoldani azt,...

Hogyan lehet megoldani azt, hogy elvált szülők gyermeke ne szakítsa meg a kapcsolatot a másik szülővel?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok válaszát várom akinek szintén elváltak a szülei. 2 éve váltak el a szüleim, apámmal maradtam és a bátyám is, én most 17 éves vagyok. A baj az, hogy a bátyám kitagadta életünkből édesanyánkat és apámon azt vettem észre, hogy feszült lesz ha egyáltalán szóba hozom azt, hogy néha (havonta 1-szer) meglátogassam édesanyámat. Sajnos a mi családunknál nem békésen váltak el a szülők, ők a mai napig nem beszélnek egymással és soha nem akarnak már. Ezenkívül úgy vettem észre, hogy a bátyám és apám között erősebb a bizalmi kapcsolat mint köztem és apám között, és szerintem ez amiatt van, mert én esélyt látok arra, hogy ne szakadjon meg véglegesen a kapcsolat édesanyánkkal (de lehet, hogy tévedek).

2016. jan. 4. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem ártana tudni mit követett el edesanyad, amiért a bátyád megtagadja. Ha "csak" megcsalta apukátokat az nem rátok tartozik. Nyilván ha ellenetek is elkövetett valamit, akkor rajtatok múlik megbocsátotok - e neki.

És ha ennyire nem tetszik nekik, hogy találkozol anyukaddal, akkor egyszerűen ne szamolj be róla.

2016. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van másik testvéretek is, akit anyátok nevel?
2016. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nincs
2016. jan. 4. 12:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is elváltak, még 6 éves koromban. Én anyukámmal éltem, természetesen nem volt olyan erős a kapcsolatom apukámmal, mint anyuval, de soha nem jutott eszembe megtagadni. Náluk is csúnya válás volt, sokáig nem nagyon beszéltek, de én mentem apuhoz mindig láthatásra, nyilván mikor már nagyobb voltam, akkor mikor én akartam. Most 34 éves vagyok, ma már nekem is van gyerekem és a Karácsonyt közösen ünnepeljük anyuval, apuval és a feleségével. Jó lenne ha apukád túllátna a saját sértettségén és nem téged felhasználva akarna bosszút állni. Természetesen ez csak akkor igaz, ha mondjuk nem volt gyermekbántalmazás anyukád részéről, mert akkor megérteném, ha nem akarná, hogy tartsátok vele a kapcsolatot.
2016. jan. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyikőtök sem akarta, hogy anyukádhoz ítéljék? Legalább te lehetnél vele.

Szerintem is az a legjobb, ha titokban találkozol édesanyáddal, 18 éves korodtól oda is költözhetsz, ha beleegyezik.

Amúgy mit követett el, hogy ennyire ellene vannak?

2016. jan. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, az én szüleim is elváltak, de nem tudok érdemben segíteni, sajnos, mert a válaszom az lenne, hogy úgy, hogy min. tisztelik a másik kapcsolattartási jogát.

Az én szüleim a legrosszabb korszakukban sem szóltak egy rossz szót sem előttem a másikról és megvolt a köszönőviszony (amikor apám hozott - vitt láthatáskor). Úgy 10 évvel a válás után meg elkezdtünk együtt születésnapokat ünnepelni, karácsonyozni, végül már nyaralni is:)

De te sokkal idősebb vagy, egy év alatt aligha enyhülnek meg.

Én nem tartom jó ötletnek a titokban találkozást. (Elég megalázó lenne rád nézve.) De nem is kell túlragozni apád és a testvéred előtt. Ha rákérdeznek hova mész / hol voltál, annyit mondasz, "anyádnál" és annyi. Ha meg ott akarsz tölteni egy éjszakát, akkor közlöd és kész. Anyádnak nyilván van láthatása, tehát apád nem tilthatja meg, ha megtenné, ő vesztene rajta, mert anyád bírósághoz fordulhatna miatta. 18 éves korod után meg úgyis mindegy, hogy mit szól hozzá. Talán nemsokára koleszos leszel vagy elköltözöl otthonról, és magad intézed a dolgaid.

2016. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!