Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy viszonyulnátok ezek...

Ti hogy viszonyulnátok ezek után a szüleitekhez?

Figyelt kérdés

Fiatal, felnőtt nő vagyok, fél éve élek külön a szüleimtől, külföldre költöztem a párommal. Korábban sem volt valami felhőtlen a viszonyom a szüleimmel, de a mostani helyzet nagyon bánt és nem tudom, hogy reagáljak. Eleinte igyekeztem minél többet hazajárni, pár naponta hívtam őket, érdeklődtem, próbáltam tartani velük a kapcsolatot. Azonban úgy veszem észre, a szüleim erre nem vevők. Ha hazamegyünk, senki nem érdeklődik, milyen volt az amúgy 4 órás utunk, senkit nem érdekelt, hogy a nagy havazás közepette épségben visszaértünk-e, most pl van egy komolyabb betegségem, sokszor ájulásközeli állapotban vagyok, de senki egy hete fel sem hívott, hogy vagyok. Mikor pár éve anyám kórházban volt, én minden nap bementem hozzá, vittem neki ételt, minden nap felhívtam pluszban, vezettem a háztartást még egyetem mellett is (ami 5 felnőtt után nem kevés). Ő meg egy telefont nem tud megejteni. A párom anyja már többször hívott azóta, hogy vagyok, mi van velünk, az én szüleim meg ha be vannak jelentkezve Skype-ra, akkor sem hívnak (többnyire megvárják, míg én hívom őket). A testvéreméknek 1 éve született gyerekük, ők ha elmennek a szomszéd városba vagy a testvérem anyósáékhoz, anyám akkor is vagy 5x rájuk telefonál. Őértük aggódik, ővelük mindig beszélget (ha otthon vagyunk nagy ritkán, akkor is inkább az ő társaságukat keresi), velünk legutóbb az egy hetes otthonlét alatt talán pár szót váltott, velük minden nap sokat beszélget. Ha kényszerből nem kellene közben hazamennem (ügyeket intézni, ottmaradt holmikért...stb.), haza sem néznék többet. Már inkább nem is hívom őket, ha kiváncsiak lennének rám, hívjanak ők. Hazajártam hónapokig rendszeresen, rám sem bagóztak, nem hívnak, nem érdekli őket a betegségem... viszont az nagyon rosszul esik, a testvéremékért meg mennyire odavannak...

Ti mit tennétek, minimalizáljam le velük a kapcsolatot? Jogos, ha ezek után alig beszélek velük? Hogy lehet egy gyerekről így megfeledkezni, míg a másikat agyon ajnározzák?


2016. jan. 10. 10:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hát ez nem fog változni szerintem. Tőled elvárják, hogy majd ellátod magad, és ha segítséget kérsz, meg figyelmet, meg törődést, akkor meg fogod kapni, hogy nem vagy önálló.

Szerintem örülj, hogy megmutatták mit gondolnak valójában és keress más embereket, akikre számíthatsz.

Úgyis fognak majd keresni, amikor nekik lesz rád szükségük. Vagy még akkor sem. De addig is, nem könnyebb így?

2016. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor lenne könnyebb, ha abszolút nem kellene hazajárnom... de így?!
2016. jan. 10. 10:34
 3/16 anonim ***** válasza:
Következő alkalommal, ha haza jössz, mond el ezt nekik, amit ide leírtál. Az biztos, hogy utána ha haza is kell mennem, inkább szállodába, vagy rokonhoz, baráthoz mennék, nem oda. Szomorú dolog ez amit ide írtál, valószínűleg változni nem fog. Nagy ritkán keresném őket, de nem pedáloznék tovább.
2016. jan. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet pedig van egy unokája is. Szarik ránk nem keres. 1 városba élünk. Hugom a mindene. Én már úgy vagyok vele majd az èlettől visszakapja. Kitartás!
2016. jan. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ahogy azt az első mondatodban is írtad, felnőtt vagy, van párod, vele foglalkozz, mert tőle fogod megkapni a törődést és a szeretetet, akitől nem kapod meg, azzal ne foglalkozz. természetesen ettől még a szüleid maradnak, nem szakíthatod meg velük a kapcsolatot, de ha nem tőlük várod a törődést, nem is fogod hiányolni
2016. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Egyszer ki akartak jönni, megnézni a lakást, amiben lakunk. Megmondtam nekik, hogy felesleges ide jönniük, hisz tudtam, hogy úgysem rám kiváncsiak, inkább a rokonoknak akarnak arról pletykálni, milyen körülmények között élünk itt kint... Ezért otthon bunkónak tituláltak, de már nem bánom ezt sem.
2016. jan. 10. 11:08
 7/16 anonim ***** válasza:
14%

"Egyszer ki akartak jönni,... Megmondtam nekik, hogy felesleges ide jönniük"


Ezek után milyen alapon vársz el tölük bármilyen érdeklödést is? A helyükben egyáltalán nem állnék veled többé szóba!!!!!

2016. jan. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem túldramatizálod. Felnőtt emberek vagytok, nem igényelsz napi gondoskodást. Ha jól értem, fél éve költöztetek ki, ez idő alatt ők már szerettek volna meglátogatni, de te nem láttad vendégül őket (az már csak a hab a tortán, hogy mondvacsinált, "... meg a fűnyíródat" indokkal). Te többször hazamentél, tehát azért találkoztatok.

Nem is laksz olyan hűde messze, én nem külföldön élek, de szintén 4 óra hazautazni, nem nagy ügy. Más lenne, ha mondjuk Kanadában élnél.

Oké, féltékeny vagy a testvéredre. De emiatt megszakítanád a kapcsolatot a szüleiddel? Elég éretlen reakció.

2016. jan. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az esik rosszul, hogy amikor anyám beteg volt, én naponta futkoztam utána, kiszolgáltam az egész családot, miattuk hazajöttem a kollégiumból és így kihagytam az egyetemi órákat, ők meg arra nem képesek, hogy rámtelefonáljanak, hogy vagyok. Komoly tünteteim vannak, az okát még nem tudni, vizsgálatokra járok, de bármikor összeeshetek a lakásban úgy, hogy a párom napi 11-12 órákat dolgozik, észre sem venné senki, ha itt elájulok. Ők meg arra nem képesek, hogy egy hét alatt érdeklődjenek, hogy áll a betegségem, jól vagyok-e, míg a párom anyja többször is felhív. De múltkor otthon voltam, a testvéremék elmentek a szomszéd városba (20 km), még szinte el sem indultak, már hívogatta őket, hogy vigyázzanak, csúszik az út meg mi van az unokájával.
2016. jan. 10. 11:42
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezt már leírtad. De egyrészt az, hogy te mit vállaltál önként, nem kötelezi őket. Másrészt ha nem is beszéltek és azóta van a betegséged, tudják egyáltalán, hogy miről van szó és mennyire komoly?


Nyilván rosszul esik, de ettől még szerintem annyi, amennyit leírtál, teljesen átlagos eset. Még azt is el tudom képzelni, hogy ők vannak rád megsértődve valami miatt, csak mivel nem beszéltek egymással, ezért nem tudsz róla.

2016. jan. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!