Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjek, feleségek! Ha házastár...

Férjek, feleségek! Ha házastársatok az általatok felvetett problémára, kérdésre azt a válasz adná, hogy "mert csak"! Hogyan viszonyulnátok hozzá?

Figyelt kérdés

Jól gondolom, hogy felháborodnátok?

Akkor miért várjátok el, sokszor már felnőtt gyerekeitektől, hogy ha problémáikkal fordulnak hozzátok, akkor megelégedjenek ezzel a válasszal!

Nekem már unokáim vannak, de az, hogy "mert csak", valamint az, hogy "amíg itt laksz, azt csinálod, amit én mondok" soha nem hagyta el a számat.


Ti, érintettek milyennek ítélitek családi kapcsolataitokat?



2014. jún. 23. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
A házastársam nem a gyerekem. A gyerek nem egyenrangú a felnőttel, ez csak egy liberális marhaság. Akkor lesz egyenrangú, ha már képes felnőttként gondolkodni és önálló életet élni. És ez nem egyenlő azzal, hogy betölti a 18-at. Sok 18 év fölöttit ismerek, aki csak a jogait tudja hangoztatni, meg verni a mellét, hogy ő már nagykorú és bármit megtehet, de ha pl. valamit meg akar venni, akkor hirtelen valamiért mégis csak gyereknek érzi magát és elvárná, hogy a szülei vegyék meg neki. Majd ha minden helyzetben képes lesz felnőttként viselkedni, akkor lehet beleszólása mindenbe, addig meg fogadja el a szülei döntéseit, akik eltartják.
2014. jún. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

"A gyerek nem egyenrangú a felnőttel, ez csak egy liberális marhaság."


Jól van, egyes, elülhetsz.


Kérdező, azt gondolnám, hogy a másik ingerült éppen, és pihentetném a dolgot egy picit, majd újra előhoznám. Biztos nem ezt hajtogatja mindig.

2014. jún. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem egészen értem hogy jön össze a kettő.A Férjemnek van hogy azt mondom hogy csak,főleg ha olyan dolgot kérdez meg 100Xra amiről nem szeretnék beszélni.

Mondta már ő is nekem és nem háborodtam fel.

A gyerekem az más tészta,még kicsi és nagyon enm elégedne meg egy egy iylen válasszal,neki mindent aprolékosan el kell magyarázni,és meg is teszem hisz fejlődő korban van.

2014. jún. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha ilyen előfordulna, akkor nem házasodtunk volna össze.

Vagyis egyszer előfordult, akkor megbeszéltük, még a kapcsolatunk elején..

Bára. Valasza akkor is "mert csak" volt, mert tényleg mert csak volt a vlasz, nem volt erősenbb érve:):):

Szóval akkor bezséltük emg, hogy egy gyereknek sem mondunk ilyet.

Én otthon sem kaptam ilyen választ, csak ritkán, akkor is hozzátették.

"Nincs kedvem megmagyarázni, legyen most elég annyi, hogy azért mert azt mondtam" vagy "ha gondolkodsz kisit magadtól is rájössz"


Az otthoni szanpbályokra bot hasonló, mondat, de nem így.

Hanem úgy, hogy nálunk vannak szabályok, amiket be kell tartanod, ha majd egyedül laksz, és saját családod elsz te is felállíthatsz saját szabályokat is, nem kell azokat betartanod amiket mi elvárunk..

De ezek oylan dolgok voltak, hogy tilos késni( ha azt mondják fél 6 ra vagyok otthon akkor nem 33-kor, abban az időben nem volt telefon még) ha mentem valahova akkro szőlni mikor érek haza..

Stb

Tehát nagyon alap dolgok

Soha nem éreztem úgy, hogy ezt hatalomfitogtatásként használják, mint nagyon sok helyen hallani és látni..

2014. jún. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem, amelyik szülő a még otthon élő huszonéves gyerekének probléma felvetésére azt válaszolja, hogy " mert csak", annak a felesége, férje felé is hasonló a kommunikációja.


Ezek nem családi, hanem főnök, beosztotti viszonyok. Az agresszió előbb a gyerek felé irányul, lévén ő a legvédtelenebb. Aztán ha neki sikerül elmenekülnie a "szerető szülei" karmai közül, akkor ez az agresszió a férj, feleség között bontakozik ki. Bár kétlem, hogy addig ne lett volna egy-két "véletlen" ajtónak esés.

2014. jún. 23. 09:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Kérdező,miért nem irsz példát hogy konkrétan milyen problémára gondolsz?mert nagyon nem mindegy miről van szó.
2014. jún. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem, amelyik szülő a még otthon élő huszonéves gyerekének probléma felvetésére azt válaszolja, hogy " mert csak", annak a felesége, férje felé is hasonló a kommunikációja.


Ezek nem családi, hanem főnök, beosztotti viszonyok. Az agresszió előbb a gyerek felé irányul, lévén ő a legvédtelenebb. Aztán ha neki sikerül elmenekülnie a "szerető szülei" karmai közül, akkor ez az agresszió a férj, feleség között bontakozik ki. Bár kétlem, hogy addig ne lett volna egy-két "véletlen" ajtónak esés."


Attól tartok, nem értelek. 1. Egy huszonéves "gyerek" nem védtelen. 2. Ebben a korban már elég normális az önállósodás, ami nem feltétlenül menekülés. 3. A "mert csak" valóban nem túl jó kommunikációs mnodszer, de ezt nem lehet még verbálagressziónak sem nevezni. 4. Hogy jön a "mert csak" össze azzal a feltevéssel, hogy biztosan történt már fizikai erőszak ti. "ajtónakesés"? 5: A főnök-beosztott viszony szülő-gyerek között kicsit sarkított, de egyenrangúnak még a felnőtt gyereket sem nevezném, mégpedig azért nem, mert minden csoportban, így minden családban is létezik bizonyos hierarchia. Még ha ez csak abban is nyilvánul meg, hogy tiszteli az ember a szülőjét. Ha már erről van szó, jó esetben a házastársát is tiszteli, és vele egyenrangú abban a tekintetben, hogy mindkettejüknek beleszólása van a döntésekbe, de nyilván figyelembe veszik, hogy például melyikük ért jobban a témához. Például, műszaki kérdésekben a párom tud többet, tehát rá fogok hallgatni, a konyhával kapcsolatos kérdésekben fordítva. És igen, a gyereknek is vanm beleszólása az őt érintő kérdésekbe, minél felnőttebb, annál több. Vagyis: az ilyen "kérdéseket, problémákat", amiket a kérdésedben írsz, meg kell beszélni rendesen, fontos dologban nem mondaná sem a párom azt, hogy "mert csak" sem a gyereknek nem mondanánk, hanem igyekeznénk normálisan megbeszélni vele.

2014. jún. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem értem, szerinted mi köze ennek az agresszióhoz. Mert szerintem semmi. A gyerekek is tudnak marhaságokat kérdezni, és a felnőttek is. Amíg pl. a kamasz lányom nem tudja nekem észérvekkel elmagyarázni, hogy minek neki egy huszadik pár cipő, addig az én válaszom is az lesz a boltban, hogy azért nem vesszük meg, mert csak.
2014. jún. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ide ültem a billentyűzethez, hogy válaszoljak néhány kommentre, de nem teszem!


Azok a kommentek, amikre válaszolni akartam, rájöttem, hogy egy billentyű leütést sem érmek!

2014. jún. 23. 10:54
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Mi a problémád a kommentekkel?Egyik sem sértő szerintem.
2014. jún. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!