Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha ilyeneket mondott anyám,...

Ha ilyeneket mondott anyám, miért lepődik meg, hogy nem mondtam meg azt, hogy otthagytam az egyetemet?

Figyelt kérdés

Tavaly mondta, hogyha elkezdem az egyetemet, de közben abbahagyom, haza ne merjek menni, mert akkor mehetek a híd alá (így szó szerint mondta). De bekövetkezett ez, nem tetszett és otthagytam. Hivatalosan csak passziváltam, de tudom, hogy soha nem megyek oda vissza.

250 kmre él tőlem, szóval jól titkoltam.

Most dolgozok, elég jó munkahelyem van, a fizetés is jó (protekcióval kaptam), de mellette ad pénzt apa és a nagyszüleim is, mert ők tudnak mindent.

Most úgy van, hogy jövő szeptemberben elkezdem azt, ami tényleg érdekelt, csak anya "lebeszélt" róla (kb. közölte, hogy oda nem mehetek). Viszont most megtudta, hogy én már nem vagyok egyetemista és magába van roskadva, hogy semmit nem tud az életemről és rólam, mégis hogyan titkolhattam ezt előtte... És még most sem látja, hogy az nem jó hozzáállás, hogy így viselkedett velem pályaválasztás előtt.


2016. jan. 10. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Fél évi után kibuktál. Jól kiszúrtál anyukáddal....
2016. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Milyen félév? Ősz óta nem voltam ott.
2016. jan. 10. 13:03
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Gondolom anyukád tudta hogy könnyen feladod a dolgokat. Pedig nem kellene. Ne okold azért mert jó életet szeretne neked azzal hogy tanulni "kényszerít" Az kicsit fura nekem hogy dolgozol, de elfogadod a családodtól a pénzt. Ahogy az is hogy hazudtál anyukádnak. Elég idős vagy hogy elé állj, és felvállald a döntéseidet.
2016. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sosem adtam fel könnyen dolgokat. De mindenki tudta, hogy ez a szak nem nekem való, ahogyan én is. Viszont anya hallani sem akart arról, hogy mást tanuljak, mert hogy "menni fog ez". Hát baromira nem ment.
2016. jan. 10. 13:50
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
És tudod miért volt olyan makacs? Valamiért nem tudja elfogadni hogy magad dönts az életedről? (pedig a korod alapján ideje lenne hogy ne akarjon irányítani.)
2016. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

A sok hülyével ne foglalkozz, könnyű úgy ítélkezni, ha nem tudják, miről van szó. Attól nem lesz valaki kevesebb, mert otthagyta az egyetemet.


A kérdésedet amúgy megválaszoltad: "És még most sem látja, hogy az nem jó hozzáállás, hogy így viselkedett velem pályaválasztás előtt."

Valószínűleg soha nem is fogja tudni, de ha rá is jön, bevallani nem fogja. Most fáj neki, majd idővel elfogadja, hozzászokik. Csak ne hagyd, hogy megint "eltérítsen".

2016. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Valoban nem helyes dolog raeroltetni olyan kepzest a gyerekre amit nem akar, annak ugyis bukas a vege.

De nagyon butuska vagy Te meg, hogy nem mered felvallalni a dontesedet, es ilyen mondvacsinalt indok miatt hogy "haza ne merjek menni, mert akkor mehetek a híd alá (így szó szerint mondta)"

Sohasem mondtak neked kiskorodban, hogy kitekerem a nyakad ha valami bajod lesz, vagy agyonutlek ha ez vagy az lesz? Gondolom igen, es valoszinu nem kerult vegrehajtasra. Nagon mealaztad ebben anyadat, meg az aztan vegkepp verlazito, hogy apad es a nagyszuleid meg tamgatnak a hazugsagban. Gondolom elvaltak a szuleid?

2016. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Én érzem hogy tudod mi hogy mi a helyes
2016. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Szard le, majd megbékél a gondolattal előbb-utóbb. A te életed, neked kell irányítanod.
2016. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen szintű verbális agresszió miatt szerintem érthető és logikus, hogy hallgattál róla. Jobb lett volna, ha nem teszed? Bátor voltál. Anyukád magával kell leüljön és elbeszélgessen.. Bár így sem valószínű, hogy rájön, hogy elcseszte.
2016. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!