Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthagytam az egyetemet,...

Otthagytam az egyetemet, elmondjam apának?

Figyelt kérdés

Még októberben történt.

Anya azt mondja, ne mondjam el, majd csak az első félév után, esetlen május környékén

Mama pedig azt, hogy beszéljek erről apával, hiszen megpróbáltam, nem jött be. Van ilyen, ezért nem haragudhat.


De az anyagi támogatáson kívül semmilyen kapcsolatom nincs az apámmal. Jó, néha beszélünk telefonon, a felszínes "Szia, mizu, velem sem sok, oké, szia" beszélgetés megvan, néha elmegyek vele ebédelni/vacsizni, de annak általában veszekedés lesz a vége.

Szóval a viszonyunk nem jó...


Szerintetek mi lenne a jobb megoldás?

Anya a felesleges veszekedéstől akar megóvni engem és magát is, mert tuti, hogy apa őt is belevonná.


18L


2015. nov. 21. 10:48
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
51%
És az egy dolog. De most mihez kezdesz? mi leszel eltartott?
2015. nov. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Jövő szeptemberben elkezdem azt, amit eredetileg szerettem volna tanulni.
2015. nov. 21. 10:53
 3/38 Titusztitusz ***** válasza:
71%
Ha csak felszínes a viszonyotok apukáddal, és fennáll a VESZEKEDÉS lehetősége a bejelentés álltal, akkor szerintem felesleges elmondanod neki a dolgot...
2015. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
14%

ígyis úgyis baj lesz ha elmondod.

Nem volt valami hosszú életű az egyetem. Én személy szerint támogatást sem adnék ilyen után. Egyetemeken 1 félév 300.000 körül van ezt jó ha tudod.

Már mindegy szerintem hogy mit csinálsz... menj el dolgozni.

2015. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
84%
aha, szóval már nem járna a gyerektartás, de anyádnak kell a pénz, ezért ne mondd el apucinak!...majd visszaperli apád a jogtalan kifizetéseket
2015. nov. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mond el neki. Ha már nem tanulsz, onnantól nem köteles gyerektartást/rokontartást fizetni. Ha megtudja májusban, visszakövetelheti polgári peres úton a jogtalanul kapott összeget.
2015. nov. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem volt hosszú életű, mikor nem voltam biztos benne, hogy ezt akarom. Van ilyen, szerintem nem minden ember azt a szakot végzi el, amit 17-18 évesen választott.

Nem megyek el dolgozni, mert nincs szükségem rá.

Apán kívül támogatnak mások is, de úgysem fogja azt mondani, hogy nem adna pénzt.

Nem anyának fizeti a pénzt, anya csak attól akar megóvni, hogy kiboruljak. Nincs szüksége az anyámnak az apámtól való pénzre.

2015. nov. 21. 11:00
 8/38 anonim ***** válasza:
84%
Mond el, hisz ha már támogat, az a minimum, hogy ne verd át. Attól pedig, hogy van pénzed, nyugodtan elmehetsz dolgozni, legalább nem unatkozol, tapasztalatot szerzel, megtudod mi az a munka, és hasznosan töltöd az idődet.
2015. nov. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
74%
Ha már egyszer fizet, akkor illene elmondani neki. Egyébként persze, nem mindenki végzi el az első szakot, amit elkezd, de az évet nem lett volna hülyeség végigcsinálni. Én is menet közben jöttem rá, hogy mást szeretnék tanulni, be is adtam a jelentkezésemet, de eszem ágában sem volt menet közben otthagyni az egyetemet. Szeptemberben elkezdtem az új szakomat, ennyi. De úgy voltam vele, hogy még az is lehet, hogy nem vesznek fel, akkor meg két szék között a pad alá.
2015. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
83%
Az hogy elmondod lévén ha a kapcsolatot nem tartjátok meg nem is tanulsz mostantól nem köteles tartásdíjat fizetni. Nyilván az apád nem fog azért beperelni hogy hazudoztál és így húztad le pénzzel de aztán nehogy feltűnjön a színen egy jóakaró mostoha mutter aki aztán a sz@rt is visszapereli belőled.
2015. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!