Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hiszi el anyám,...

Miért nem hiszi el anyám, hogy tudnék gondoskodni magamról?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok és már sokszor gondolkozom a költözésen. Egyedül szeretnék élni, mármint nuku család. Nekem nem hiányzik az, hogy ha munkából hazamenjek akkor otthon várjanak és jópofizni kelljen meg minden egyéb. Nem akarok megházasodni, gyereket sem akarok. Egyszerűen nem érzek rá késztetést, hogy legyen családom. Szerintem nem is lennék jó apuka. Meg elég ideges tudok lenni amikor nehéz napjaim vannak. ha pl hazajövök a suliból és csak az kell, hogy had legyek egyedül soha nem jön össze mert mindig van itthon valaki. És ha még jönnek az idióta kérdéseikkel még jobban felcseszik az agyamat. Pl Éhez vagy? Nem. Miért nem? Hát honnan a búbánatos életből tudnám miért nem vagyok éhes abban a pillanatban. Vagy a mien napod volt? nem tudom, hogy egyedül vagyok-e így vagy vannak még mások is, de én utálok mesélni a napomról( elég nehéz volt már addig is nem akarom felidézni) vagy a problémáimról sem beszélek senkinek, mert úgy gondolom minek mondjam el másnak ha nem tud segíteni vagy mindek sajnáltassam magam azzal nem megyek semmire. Ezért akarok már elköltözni, ahol ha hazamegyek munkából egyedül lehetek és akkor csinálok kaját amikor éhes vagyok, nem akkor amikor már elegem van abból, hogy azzal csesztetnek, hogy egyek valamit mikor nem is vagyok éhes.De akárhányszor felhozom anyámnak, hogy el akarok költözni mindig azt mondja: Majd ha lesz valaki aki gondoskodik rólad. Miért kellene, oké elég lusta vagyok, de ha egyedül élnék valószínű gondoskodnék magamról. Ja azt nem mondtam el neki, hogy nem akarok családot. Egyszerűen csak szeretnék egy komolyan nem kell nagy ház elélnék egy közepesben is ahol vagy egy szoba egy kicsi nappali egy konyha meg egy nappali meg egy kis kert ( mert kutyát azt szeretnék tartani). Szóval ezzel én vagyok egyedül vagy más is van?

2016. jan. 11. 17:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

Azért nem hiszi, mert valószínűleg otthon semmi önállóságot nem mutatsz és hisztizel, mint egy tini.

Egy felnőtt ember nem bunkózik a szüleivel.

2016. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
És miböl akarnál megélni? Miböl fizetnéd a lakbért, a rezsit, a tanulásodat, a kaját, stb?
2016. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok fiatal van így ezzel, de a legtöbb esetben erre nincs pénz. Ha saját magad leszel, akkor majd munka után,mikor fáradtan hazaérsz kaját kell csinálnod magadnak, takarítanod, sétáltatnod a kiskutyát, mindemellett gondolom van hobbid vagy barátaid, akikre szintén kellene néha időd szakítanod. Számlát kell majd fizetned, bevásárolnod magadnak..stb.. Enni így sem biztos hogy mindig akkor lesz időd, amikor szeretnél, hanem, amikor tudsz. Hidd el nem ilyen egyszerű és mesés a felnőtt élet, hogy te csak úgy kapsz egy házat fehér kerítéssel meg kiskutyával és boldogan élsz, amíg meg nem halsz. Hiába tudsz megsütni egy tojást, az még nem elegendő egy önálló élet kialakításához.
2016. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a kérdezőnek igaza van. Ez nem bunkózás amúgy. Nekem is a legnagyobb bajom (ez legyen amúgy az életben a legnagyobb bajom) hogy mikor suliból hazajövök, nincs energiám, vagy rossz kedvem van, és akkor anyám jön tele energiával, és elkezd faggatni. Félreértés ne legyen, nagyon szeretem a szüleimet, de sokszor nyűg a kérdezősködés. És ez nem bunkózás.
2016. jan. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
19%
Nem kéne a kérdezőnek esni, hogy "majd ha lesz munkád, fáradtan esel haza" stb stb...Sokkal jobban mennek a dolgok, ha nincs az ember mellett olyan, aki mindenbe beleszól.
2016. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem neki esni szerettem volna, csak ráébreszteni, hogy a magáról gondoskodás,amit ő szeretne nem csak annyiból áll, hogy lesz egy háza hazamegy és akkor eszik, amikor akar, meg játszik a kutyájával. Persze, hogy egyszerűbb sokszor egyedül lenni, én is voltam tini, tudom mennyire zavaró, mikor fölösleges kérdésekkel traktálják az embert, de sajnos az élet nem ilyen egyszerű és erre jobb, ha időben ráébred és reálisabban tervezi meg az életét, annál, hogy kell egy ház meg egy kutya és kész. Mert ez alapján, amit a kérdésben leírt egy nagyon szép álomkép, csak épp semmi kézzelfogható nincs meg hozzá (miből, hogyan, hová).
2016. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hol élnél? Miből?


Az miért baj, hogy megkérdezik, hogy miért nem vagy éhes? Nem kell kiakadni. Mondjuk mondhatod rá, hogy mert már ettem és még nem éheztem meg. Semmi bonyolultat nem kell rá mondani :) És hogy milyen napod volt? Hát tényleg nagyon gonosz szüleid lehetnek, hogy érdeklődnek felőled :)

2016. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
43%
Depressziós vagy, menj orvoshoz! Komolyan.
2016. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

"Miért kellene, oké elég lusta vagyok, de ha egyedül élnék valószínű gondoskodnék magamról"

Na persze.

2016. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
41%

A kérdező nem azt írta, hogy akkor jövő hétfőn költözik, nyilván tisztában van vele, hogy a külön élethez munka kell.

Én ugyanilyen voltam-vagyok, csak épp 24 éves vagyok, másfél hónapja munkanélküli. Már majdnem sikerült összekuporgatni egy lelépéshez szükséges összeget, aztán megszívtam az évvégét én is...

Anyám ugyanezzel jön és jött mindig, a mai napig ugyanez megy, pedig keresőképes vagyok, teljesen el tudok látni egy háztartást, meg is tettem már, az exemmel együtt laktam egy évet. De azért ki főzne rám (most is magamra főzök, külön kaján vagyok, szóval wtf?), ki mosna rám (a mosógépem, amíg meg nincs, a két kicsi kezem a kádban...), ki takarítana utánam (pl... én?), ilyenek. Az mondjuk igaz, hogy nem nagyon lát anyám itthon önállóskodni, mégpedig azért, mert mindent akkor csinálok, mikor nem látja, mert beleköt az élő fába is. Soha nem jó semmi úgy, ahogy én csinálom. A mosogatásról pl. megmondom őszintén, egy az egyben leszoktam, ha olyan edényt használok, ami közös (vannak olyanok, amik csak a sajátjaim, de pl. palacsintasütőm meg fokhagymanyomóm még nincs, mindent apránként szerezgetek be, ami majd kellhet az önálló életemhez, és nem engedem át anyáméknak, mert két hét alatt képesek tönkrevágni miindent), mert úgysem jó, ahogy én csinálom. Ő nem öblít, hagyja lecsorogni a habot, és kész, jóvanazúgy, de ha az én mosogatásom után meglátszik két odaszáradt vízcsepp, már újramos mindent, amit akkor mosogattam (nem túlzás, volt ilyen nem egyszer).

Szóval az egy dolog, hogy anyuka nem látja a gyereket önállósodni, az még nem azt jelenti, hogy életképtelen is.

2016. jan. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!