Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti beleszóltok,...

Szülők, ti beleszóltok, hogyha az internetről rendel a gyereketek?

Figyelt kérdés

van keresett pénzem(diákmunka)+ zsebpénz. ezekből szoktam rendelni kozmetikumokat és könyveket, néha vitaminokat vagy élelmiszert.(bioboltokból)


minden egyes alkalommal megszólnak miatta a szüleim, vagy ha ők vannak itthon át se veszik a futártól,akkorse hogyha kikészítem a pénzt.

pedig tényleg megéri webshopból venni, pl a kozmetikumaimat sokszor 50%-kal olcsóbban megveszem így, mint a drogériában..nem mindegy!

és házhoz szállítás is sok helyen ingyenes bizonyos összeg fölött,szóval tényleg nem járok rosszul.


19l


2016. jan. 18. 15:29
 1/8 A kérdező kommentje:

ja itthon élek és egyetemre járok, ezt kihagytam.

de rezsit meg ilyesmit nem kérnek, mint írtam még ők adnak zsebpénzt.(kb 3-5 ezret havonta)

2016. jan. 18. 15:30
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Milyen érveket hoznak fel a netes rendelés ellen?
2016. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

minek veszek felesleges vackokat, meg hogy nem megbízható, át fognak verni.


(tényleg csak olyanokat veszek, amire amúgy is szükségem lenne)

2016. jan. 18. 15:42
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Ültesd le anyád a gép elé, és szoktasd rá a netes rendelésre. Nem viccből mondom. Még anno nálunk is ment a cirkusz, mikor netről rendeltem cuccokat, mert jajj mi lesz. Egyszer hallottam hogy venni akarnak valamit, na fogtam leültettem anyát a gép elé, és együtt rendeltünk (töredék áron, mint amit a boltban fizettek volna). Azóta többet ebayeznek, mint én.

Az a bajuk, hogy nem ismerik, nem értik a rendszert. Mutasd meg nekik magyarázd el, aztán nem lesz gond.

2016. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Hány évesek a szüleid? Az idősebb korosztálynak (50+) ez az egész internetes világ előfordulhat, hogy túl idegen, nem értik és emiatt vannak negatív vélménnyel róla.
2016. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Nekem olyanokat mondott eleinte, hogy ne adjam meg a bankszámlaszámomat senkinek. De mondom, azzal nem is megy sokra senki.


A PayPal-ről is azt hitte, ellopja a pénzem, meg mindenki hibás árut küld majd. Akkor meg el kellett magyaráznom, hogy ki lehet cseréltetni, ebay-en meg bármit megtesznek, csak ne adj nekik negatív feedback-et.

2016. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Nekem évekig beszólogattak miatta, aztán egyszer csak abbahagyták, aztán érkezett egy olyan csomag, amit nem én rendeltem (kertészeti áruháztól), és apa megjegyezte, hogy ezt ő találta a neten, és megtetszett neki... innentől, hogy ő is kipróbálta, nem volt rossz szavuk a netes rendelés ellen :D
2016. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7:

azt hittem, bosszúból nem vetted át a csomagot...:)


Kérdezőnek:

Próbáld meg rászorítani a szüleidet arra, hogy érveket használjanak.

A "minek veszek felesleges vackokat" és ilyenek esetén mondd meg nyugodtan, hogy ez szóbeli támadás, és hogy elengeded a füled mellett.

Ezekután, mivel nem ellenérvelt, újra megkérheted, hogy vegye át a futártól...

Pár ezer Ft-os döntésekbe pedig már ne engedd, hogy beleszóljanak, főleg érvek nélkül.

2016. jan. 20. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!