Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a vallási témájú...

Miért kell a vallási témájú könyveim miatt cikizni a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Érdekelnek a vallásokkal kapcsolatos dolgok, van a polcomon Biblia, Korán, Sátáni Biblia, könyvek ókori vallásokról (görög, római, egyiptomi), keleti vallásokról, okkult dolgokról stb. Szüleim mostanában csomószor előveszik a témát, hogy mi bajom, hogy ilyenekről olvasok, minek az nekem, nem kéne, stb.

Ez tényleg rossz dolog lenne?

Szülők, szerintetek se jó dolog, ha valakit ilyesmik érdekelnek?


2016. jan. 19. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi probléma, hogy ez érdekel téged. A szüleid más irányzatúak, mint te és ezért nézik ezt furán. Azzal sincs probléma, hogy több vallást akarsz megismerni, mind addig ameddig nem erőlteted másokra a dolgok és nem beszélsz másokkal ezekről a dolgokról akiket nem érdekel a téma, hisz a vallás az mindenkinek a saját dolga.
2016. jan. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak olyanokkal szoktam beszélgetni erről, akikről tudom, hogy hasonló érdeklődésűek mint én, vagy ha nem is sokféle vallás, de legalább 1 érdekli őket, és arról lehet velük dumálni. Senkire nem erőltetek semmit.

Az a fura, hogy szüleim eddig elfogadták, gyerekkoromban tőlük kaptam egy csomó olyan könyvet, amiben ilyen "mesésen" voltak leírva különböző vallási történetek, képekkel illusztrálva, stb. Most meg rossz szemmel nézik..

2016. jan. 19. 01:20
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem nem célszerű negatív témákról szóló könyveket a polcon tartani. Persze kell róla informálódni, de az emberi agy képes állandóan azon agyalni, amiről tudja, hogy a rendes embernek nem szabad, így vonzza magához a problémákat. Így fogalmazok és senki hitét ne sértsem vele.

Vagyis addig semmi probléma azzal, hogy több vallási témájú könyved van, amíg nem esel át a ló túlsó oldalára pl. durván gyülekezetbe járnál semmi más nem érdekelne, eladnád a családi értékeket, hogy a gyülekezetnek add a pénzt és mindenkitől mindentől elfordulva, befordulva élnél. Van ilyen is, lehet, hogy ettől féltenek.

2016. jan. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
és *hogy
2016. jan. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez tök jó dolog! Engem is nagyon érdelelnek a vallások! Kölcsönözhetnél nekem pár könyvet :-*
2016. jan. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Dehogy járok gyülekezetbe :D Egyébként teljesen ateista vagyok, csak egyszerűen érdekelnek ezek a dolgok, informálódni szeretek.
2016. jan. 19. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!