Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek meg kéne engedniük...

Szerintetek meg kéne engedniük a szüleimnek hogy heti 1-2x itt aludjon a barátnőm? 19/F és L.

Figyelt kérdés

Szerintetek mi az elfogadható a szülőktől, mi lenne a normális reakció ha megkérdezem tőlük, hogy a fent említett rendszerességgel itt alhasson a barátnőm? Még nem történt ilyesmi rendszeres jelleggel, most szeretném ha így lenne, most már 19 éves vagyok, nekem is vannak igényeim, ha értitek mire gondolok. Van külön szobám, ez nem probléma, hogy a nyakukon lennénk. A lányhoz nem tudunk menni csak hozzám.

Szóval még egyszer a kérdés: Szerintetek meg kéne érteniük a helyzetemet és "meg kellene" engedniük ezt az egészet? Ha nem, akkor mi lehet az ellenvetésük? Nem hangoskodunk, nem zavarjuk őket.


2016. jan. 8. 15:19
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
64%
Én, simán megengedtem. 19 évesen, ha szexelni akarnak, akkor úgy is megteszik. Akkor már itthon tegyék és ne egy kocsiba, épület mögött, stb.
2016. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
42%
Én nem engedném, és nem azért, mert nekünk sem engedték (mert tényleg nem) hanem mert simán nem szeretném, hogy olyan itt aludjon, aki nem közeli barát vagy családtag, a gyerekeim tinik, a lányomnak van barátja, de még sosem kérdezte hogy itt alhat e a barátja vagy ő mehet e, mert nálunk tényleg nem szokás, de ahogy ház, annyi szokás.
2016. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
46%
Nekem úgy tűnik a kérdésből, még meg sem kérdezted őket. Szóval kérdezd meg őket, ez teljesen normális amit akarsz, szerintem meg fogják engedni.
2016. jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
81%

Te ismered a szuleid, hogy mit szolnanak hozza.

Addig oke hogy kulon szoba, de reggel keszulodes, oltozkodes kozben nemigen van kedve az embernek gyakorlatilag idegeneket kerulgetni.

Hogy az ilyen helyzetek mennyire kerulhetok el, es mennyire tudjatok tapintatosan intezni, azt te tudod.


Ha nem, akkor mi lehet az ellenvetesuk? Ez mondjuk egyszeru: az en hazamba az jon akit en mondok, ennyi :)

2016. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az volt a szüleim kikötése, hogy ha elmúltem 18. Es nalunk eleg nagy kulonbseg volt téve a fiuk es a lanyok kozott. Szerintem meg kellene hogy engedjék, de nem ismerem a szuleidet. :) Szerintem neked kellene erezni, tudni, hogy hogy reagalnak majd ra.
2016. jan. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
66%

Mivel az ő házuk, az ő életterük, eléggé mindegy, mi a normális, úgyis a saját döntéseiket hozzák meg s ezzel nem is tehetsz sokat, max. megpróbálhatod győzködni őket. De kifejezetten elvárni tőlük nem lehet.


Én megengedném tartós barátnőnél, most miért ne, amúgyis legyenek már rendes, biztonságos helyen, plusz én is megismerem a lányt - ha azonnal be akarja venni magát a szobába, reggel pedig lelép, azt nem tolerálnám jól, minimum vacsorázzon velünk meg ilyenek :)

Szerintem ez teljesen normális, de nem vagyunk egyformák.

Az anyám a házába nem engedte be a párom sosem, sőt megsértődött, amikor a város közigazgatási területére lépett szegény srác (elutazott hozzám az ország másik végéből, volt egy vidám sátorozásunk a házunktól párszáz méterre, éjszakai 2 fokokkal, pedig nem volt tél :D). Ezek az évek telte sem változtatott.

2016. jan. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

igazából nem is azzal van a baj, hogy megengedik e, mert meg, hanem engem az bánt meg ha látom rajtuk hogy nem tetszik nekik valami... tehát én rosszat nem szeretnék a szüleimnek. Megkérdeztem, zokszó nélkül igent mondtak, de az arckifejezésük jobban érdekelt mint maga a válasz és úgy láttam, hogy teljesen jó dolgot kérek/kérdezek tőlük.


A szülő, akinek tini lánya van, hány éves a lányod?

2016. jan. 8. 15:49
 8/48 anonim ***** válasza:
26%
*Ezen az évek telte sem...
2016. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
61%

Az "igényeidet" nappal nem tudod megoldani? Tudod, azzal szoktak érvelni azok, akik a szülők tiltása ellen kardoskodnak, hogy a "f. nappal is feláll", hát akkor?


Nem, nem kell megengednie a szüleidnek, ha nem akarják.


Ha visszagondolok, soha nem tudtam volna elengedni magam úgy, hogy tudom, a párom szülei otthon vannak.

2016. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
61%

Az odáig oké, hogy van barátnőd, meg néha-néha átjár, de a rendszeres ott alvást én sem támogatnám. Nem a szex miatt. Azt akkor csináljátok amikor akarjátok. Egyszerűen csak nem szeretek a saját házamban idegeneket kerülgetni. Eleve ilyenkor az ember már kiesik a saját komfort zónájából. Mindenkinek van több-kevesebb olyan szokása amit idegenek előtt nem vállal föl, de a saját lakásában a saját családja előtt megtesz. Én nem szeretnék rendszeresen behúzott s.ggel közlekedni a saját lakásomban, mert a tini fiam szexelni akar. Igen, nekem a heti rendszeresség sok lenne.

Jah és igen, gonosz vagyok.

2016. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!