Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit akar meg tolem az "anyam"?

Mit akar meg tolem az "anyam"?

Figyelt kérdés

Azert az idezojel, mert maximum biologiailag nevezheto az anyamnak, maskulonben soha nem volt az.


Nagyon rossz volt a kapcsolatunk, amig vegre 14 eves koromban el nem valt apamtol. Ekkor szerencsere elkoltozott tolunk es evekig nem is lattuk, ha jol emlekszem. Most mar van uj parja (aki nem mellesleg tettleg bantalmazza/bantalmazta, de ez nem is meglepo, hogy anyamnak ilyen pasi kellett), es Pesten elnek. Az utobbi par evben nagy ritkan atmentem hozzajuk az ocsemmel, es kicsit beszelgettunk, de anyam szeretett ugy tenni, mintha soha semmit nem tett volna ellenunk, ami igy volt jol. Soha nem allnek le vele veszekedni a mult miatt, kinek hianyzik az?!


De a problema: az utobbi 5 talalkozot zsinorban lemondta ilyen-olyan okokra hivatkozva, mikozben o konyorgott, hogy menjunk el hozzajuk. Mindig az utolso pillanatban. Elegem lett, hogy ugyanolyan hulyenek nez, mint regen es legutobb megmondtam neki, hogy hagyjon beken. 2 honapig meg volt sertodve szerencsere.


Erre most megint hivott, hogy mi lenne, ha hetvegen atugranank hozza. Normalis? En mar nem akar tartani vele a kapcsolatot. Idegesit az egesz, es most is ugyis lemondana a programot. Mi a feszkes fenet akar a gyerekeitol? Egyszeruen logikatlan a viselkedese. Gyerekkorunkban gyuloltuk egymast, most pedig megsertodik, ha nincs ra szuksegunk.


Csak egy pelda: 3 eve az ocsem eltorte a karjat. Mivel olyan "szoros" a kapcsolatunk anyankkal, csak 2 honap elteltevel ertesult az esetrol, es felhaborodva orditotta le szegeny apam fejet, hogy miert nem szolt neki. (Egyszer nalunk jart, amikor az ocsemet mar evek ota nem latta, aki eppen felholtan fekudt a szobajaban lazas betegen. Megkerdeztuk, hogy bemenne-e a fiahoz, de az volt a valasza, hogy sietnie kell haza fozni...)


Mi allhat a viselkedese mogott? Mi lenne, ha emlekeztetnem arra, hogy mi semmit nem felejtettunk el, amit velunk tett? Ugy tunik, o mar elfelejtette a multat, en viszont nem birok tovabblepni meg ennyi ev utan sem, ha folyton "kisert" es zaklat engem a hulye tegyunk-ugy-mintha-en-lennek-a-legjobb-anya-a-vilagon tartalmu talalkozasaival.


23/L


2016. jan. 19. 01:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%

Kérdés!

Mi az,amit korábban veletek tett?

Mi az,ami ennyire megbocsáthatatlan?

Anyád meg az empátia?

2 külön történet.

De a gyerekeivel?

Hát baxa meg.

Abban igaza volt,honnan értesülhetett volna az öcséd eltört karjáról?

Mondjuk egy normális anya mindig érdeklődne a gyerekei felől,szóval képben lenne.

Jelenleg egy bántalmazó kapcsolatban él, lehet a kedves barátja beverte az arcát,azért mondta le a találkozókat.

Lehet azért "kapálózik" a kapcsolat fenntartásával veletek, rájött,hibát hibára halmozott korábban.

Mi lehet a viselkedésének oka?

Jó kérdés.... gyerekkor? mentális betegség?

Fene tudja...válaszolj a kérdéseimre,akkor nagyobb százalékban megmondom mi a helyzet!

2016. jan. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

En is arra gondoltam, hogy ha nem tunt volna el evekre, meg alapbol erdekeltek volna a gyerekei, akkor nyilvan tudott volna arrol is, hogy el volt torve az ocsem karja. :/


Nem akartam hosszan irogatni rola, hogy ne untassam az embereket. Anyam egy olyan apatol menekult bele az apankkal valo hazassagaba, aki iszakos volt es nem egyszer a csontjat torte, ha olyanja volt. Edesapank ezzel szemben egy vegtelenul turelmes es csendes ember, soha nem emelt kezet a csaladjara es termeszetesen nem alkoholista.

Anya nap kozben rendszeresen elvert vagy megalazott minket, es ehhez nem kellett, hogy mi idegesitsuk fel. Mindig is onzo volt, csak akkor mosolygott rank, ha egyebkent is jo kedve volt. Masok es apank elott (aki 10 orat dolgozott majdnem minden nap, igy nem latta, mi folyik otthon) mindig eljatszotta a boldog csaladot. Engem a "legjobb barinojenek" tartott, ami szerintem beteges gondolat. Peldaul vett nekem ruhakat direkt a sajat mereteben, aztan persze mindig o hordta el oket... kesobb a sminkcuccaimmal ugyanez, de persze nem ez volt a gondom vele.


Inkabb csak sok minden osszegyult, a lenyeg az onzosege, a primitiven eroszakos hozzaallasa (altalanos iskola 4 osztalyat vegezte el, es sosem mutatott hajlandosagot a muvelodes irant) es - mily meglepo - az alkoholizmusa okozta.


Nehany pelda:

- 2 eves voltam, es ha nem volt hozzam kedve, ramcsukta a szobaajtot akar fel napokra is, mivel ugysem ertem el a kilincset, o pedig addig zenet hallgatott vagy tevet nezett;

- ha az ocsem bekakilt kiskoraban, akkor anya bezarta a furdoszobaba, es addig nem johetett ki, amig a gyerek patyolattisztara nem mosta a gatyajat (szobatisztasagra neveles 5*)

- olyan aprosagok miatt is jart veres, ha peldaul veletlenul melleontottem az uditot, igy aztan el lehet kepzelni, hogy az egvilagon semmirol nem mertunk neki beszamolni

- mindent a csaladja vegzett el helyette (fozes, takaritas, bevasarlas + nem volt hajlando egyszer sem felkelni hozzank babakorunkban)

- amikor 13 voltam, nekem fenyegetozott ongyilkossaggal, ami azert nem semmi egy anyatol

- apat megcsalta, es ekkor mondtam el neki, hogy mi folyik otthon a tudta nelkul. Elvaltak, de a ra kovetkezo hetek valamelyikeben megjelent nalunk anya, holt reszegen, es szetzuzta a lakasunkat. A nagyszuleim jottek erte kocsival; alig birtak elrangatni, ugy ordibalt es fenyegetozott

- soha, egyetlen forint gyerektartast sem fizetett 8 ev alatt

- soha, egyetlen ertelmes programunk nem volt, miota elvaltak a szulok. Mindig nala meg a nem komplett baratjanal kell ulnunk a lakasukban. Most is csak azt akarja, hogy menjunk at hozzajuk.


Ezek jutottak eszembe. Intellektualisan is akkora szakadek van koztunk, hogy azt elmondani nem tudom. Eleve jobb is, hogy nem megyek vele emberek koze, mert nagyon kinos, hogy milyen buta ember. Nem azert, hogy verjem a mellkasom, csak ereztetni akarom a kulombseget; jogi egyetemre jarok, nyelveket tanulok, ergo szerintem ehhez nem ket konyvet kellett elolvasnom, de o egyet sem olvasott soha. A hirek sem erdeklik, es nincs benne egy csepp empatia sem. Egyszeruen egy muveletlen senki.


Elmenekult az apja elol egy olyan kozegbe, ahol egy videki, kertes hazban elhetett bekeben es nyugalomban egy csendes, beketuro ferj mellett. Mindezt lecserelte egy pesti panelre, ahol az eroszakos (pszichiatrian is kezelt) hapsijaval tengodnek minimalberert a mai napig. Talan a tanulatlansaga vezetett ahhoz, hogy visszakerult ugyanabba a helyzetbe, amelybol menekulni probalt?

2016. jan. 19. 02:20
 3/19 anonim ***** válasza:
11%
Nagyon őszinte voltál, hogy így ide leírtad a problémádat anyukáddal kapcsolatban.Tudod vannak emberek, akivel kibékíthetetlen ellentét alakul ki és akármit teszel is csak szenvedés a vége.De egyet soha ne tegyél, hogy megtagadod anyukádat.Akármilyen is akármennyi az iskolája, ő életet adott neked és te majd hálával tartozol neki, amikor rászorul.Ezt távolról nehéz lesz eldönteni, hogy mikor szorul rá a te segítségedre.Ehhez kapcsolatban kell vele maradnod.Mivel te vagy a családban az egyetlen lánya.Ehhez kell majd a részedről a megbocsájtás, a kitartás és a múlt felejtése.Lehet, hogy most van szüksége a segítségedre.Ezt csak akkor tudod meg, ha elmész hozzá.Kitartást kívánok neked.
2016. jan. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Végig olvasva a kérdést, illetve a kommentet úgy gondolom ezt nem kell erőltetni. Én szinte ugyanìgy nőttem fel. Immàron közel 30 évesen túl szàmtalan próbàlmozàson a kapcsolat javítàsàt illetően úgy gondolom van olyan amit önnön magunk érdekében annyiban kell hagyni.

Az intellektuàlis szakadékot nem gondolom akkora peoblémànak mint sem a folyamatos nemtörődömséget.

Meg eza 'haza kell mennie főzni'..

Szerintem hagyd annyiban. Rossz érzés valahol, de kevésbé destruktív mint az ellentettje.

2016. jan. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

"Szép" történet.

Nagyapád részeges volt,egy bántalmazó szülő,ennek a következménye anyukád későbbi kisiklott élete.

ahogy veletek bánt,a jelenlegi párkapcsolat,ahogy elviseli az erőszakos barátját,ezt a mintát látta otthon,de....

De!!!

Ez egy hatalmas nagy DE,mert egyetlen szülőt sem ment fel a gyerekkora,a nehéz élete,nem mentség,hogy a gyermekeivel xarul bánjon!!

Gyerekbántalmazott szülőkre inkább az a jellemző,hogy felnőttkorukban a széltől is védik a gyerekeiket...hogy itt nem az történt?

Szerintem közel lehet az alul műveltségnek,az intelligencia hiányának.

Anyukád egy bántalmazó szülő,a rosszabbik fajtából!

Az már a vége mindennek,amikor egy anyaa gyerekei alap szükségleteit is korlátozza,gondolok itt a higiéniára,táplálkozásra.

Az ilyen anya semmit nem érdemel!

Apád egy papucs,világéletében az volt,xar ügy.

Amit tudnod kell,a múltban történtek nem a te hibád!!:)

Ez nem valami kötelező udvariaskodás a részemről,tényleg így van.

Miről tehet egy gyerek a "felnőttek világában"?

Nem sok mindenről,inkább semmiről.

Hiába indultál nagy hátrányból sok kortársadhoz képest,amit elértél,respekt érte,komolyan!

Bravó:)

Van bármilyen mentális problémád jelenleg?

A haragod teljesen jogos anyáddal kapcsolatban,hogy nem nagyon akarsz szóba állni vele...van emiatt bármiféle bűntudatod,

Apakomplexussal hogyan állsz?

Párkapcsolatok terén,ilyesmi?

2016. jan. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
8%
Érdekel ez valakit is szerinted?
2016. jan. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem vagy erre a nöre kíváncsi, zavar hogy hivogat, ès nem akarsz vele kapcsolatot tartani, nyugodtan emlèkeztesd rá, hogy nem felejtettel el amiket tett, ès kèrd meg hogy hagyjon bèkén.

Ez lenne a minimum, azok után ahogy bánt veletek.


Ezt a hülye dumát meg, hogy tartozol neki, mert kinyomott magából, nyugodtan felejtsd el! Semmivel nem tartozol neki, ő tartozik nektek. Bocsánatkèréssel minimum... Nemmèghogy lessed mikor szorul segítségre.

2016. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Tény, hogy ha a felnövekvőben levő gyereknek bizonyos érzelmi igényei ne kerülnek kielégítésre, akkor felnőtt korában is vágyik rá (ha elhalványult formában is). Ekkorra azonban a tapasztalatoknak és a racionalitásnak felül kell írnia ezeket a vágyakat és érzelmeket. Tudomásul kell venned, hogy anyád ilyen lelki alkat, aki elsősorban saját magával foglalkozik, nem egyedi eset. Örülj neki, ha apád mellett viszonylag "normálisan" felnőttetek. Ne érezz semmiféle késztetést anyád irányában, nyugodtan viselkedj közömbös udvariassággal. Biztos, hogy az irányodban mutatott fel-fel lobbanó "érdeklődése" csupán pillanatnyi hangulat, mert az aktuális élethelyzetében ez tűnik megfelelő viselkedésnek, lehet, hogy csupán az élettársa előtt játssza el ezt a színházasdit valamilyen célból.
2016. jan. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
16%

Sztem jol teszed, h a mult felhanytorgatasa helyett probalsz embersegesen viselkedni vele, es emellett magadban is "rendet tenni".

Sztem az egy dolog, h akitöl az eletet kaptunk, az összes felmenönknek emiatt halaval es tisztelettel tartozunk. Ezt erezze valahogy, de nem kell ugy csinalni, mintha nem lenne emellett az, ami miatt viszont nem tisztelhetö. Sztem sem erdemes eröltetni ezt a kapcsolatot, nyiövan nem is te erölteted :)), söt sztem nem kell ugrasra keszen allni sem, h mikor szorul segitsegre, viszont a segitsegkerönek segiteni, erre nyitottnak lenni. Hogy tiszta legyen a lelkiismereted, a töled telhetö legjobbat adni.


A jellemet tekintve a gyerekkori környezet hatasa a döntö az elsö evekben, sztem emiatt nem szabad lenezni egy embert, viszont felnöttkent a tovabbiak mar a sajat döntese, h kezelteti-e magat..stb. De igy ismeretlenül en meg igy sem ronek fel neki semmit, sztem senkit nem lehet megitelni!


Sztem sem erdemes eröltetni a kapcsolatot, de magadnak teszel jot, ha jobb erzesekkel tudsz ragondolni - ezert javasolnam összeirni magadnak, amiert halas lehetsz neki.

Meg lehet erteni, h ilyen szülöi hatterrel sajnos csak ilyen ember lett belöle: agressziv. Valoszinüleg nem annyira agressziv, mint a szülei voltak, tehat meg jobb is. (?)... Jobb lett volna, ha idöben tajekozodik arrol, h a gyerekneveles soran bizonyos helyzetekre hogyan erdemes reagalni, mert amiröl nem tajekozodunk, arrol csak ugy vagyunk kepesek dönteni, ami a tudatalattinkban van (azaz elsö eletevekben kb. "rank ragadt" a környezetböl). De ha a veleszületett IQ-ja alacsony, kerdes, mennyire felrohato ez neki? (4 altalanossal....) Ha a te veleszületett IQ-d ilyen alacsony lenne, akkor jarnal most jogi egyetemre? Nyelvtanulasra sosem volt ilyen lehetöseg, mint ma, azert az ö koraban joval nehezebb volt am, vajon Te itt tartanal, ha olyan gyerekkorod, szüleid lennenek, mint az öve volt? (Nyelvtan.: ugye nem kell magyarazkodnom? Internet nelkül, joval alacsonyabb infrastruktura es közlekedesei lehetösegek miatt is kevesebb idö a tanulasra, nyelvtanarok es tanulast segitö anyagok...stb.)


A törtenetet elolvasva 2 dolog nincs reszletezve, amit nem tudunk: Te hogy lehettel ennyire "normalis" - hiszen az elsö eletevek a jellemedre oriasi hatasuak, terapia nelkül gyakorlatilag visszafordithatatlan karosodasokat okoznak - ha akkor ugyanolyan környezeted volt, mint edesanyadnak gyerekkent? Erdektelenseg depressziora utalhat, empatia hianya egyebkent nem bunkosagra, hanem betegsegekre vagy szemelyisegzavarokra utal, ami kezelhetö. Nyilvan edesanyad olyan ferjet valasztott, olyan környezetet, aki megis valami jobbat volt kepes biztositani neked - sztem ez rendes volt töle, ebböl az latszik, h megprobalt vmi jot adni, es emiatt halat is erezhetsz magadban iranta.


Vajon anyukad a korabbi eletevel, tapasztalataival hogy volt kepes ilyen "jo" ferjet es környezetet talalni? Mert veletlenek nincsenek, csak következmenyek. De vajon apukaddal hazassagkötese utan mi valtozott meg, amiert ujra visszasüllyedt a regi kerekvagasba? Nem lehet, h ez a ferj (apad) es környezete vmiert megsem volt hozza olyan jo, vmi jatszma volt köztük, amiben anyukad lehetöseget latott kitörni a korabbi csaladi helyzeteböl, de ez csak latszat volt es emiatt feladta? Vajon ha apukad latta, h segitsegre szorul, segitett-e neki, h orvosi vagy terapias segitseget kapjon? Vajon miert menekült egy olyan kapcsolatba a szeretö apadtol, ahol verik..., miert jobb neki az? (Mert ugye mindenki a neki kenyelmesebbet, jobbat valasztja.) ES: ha apukad olyan csendes es beketürö meg jo ember, akkor hogyan valaszthatott ilyen feleseget, egy lelkileg-szellemileg ep (eszü) ember ilyen nöt valaszt, akitöl gyermekeket akar, csaladot tervez?! Sok nyitott kerdes, amire az igaz valaszokat talan Te sem tudod... Ezzel csak arra akartam felhivni a figyelmedet, h vannak dolgok, amikre nincs ralatasod neked sem!


Emiatt, összefoglalva sztem a következöket tudod tenni:

1. Halasnak lenni amiert eletet adott neked es mindenert, ami jot adott (ezt javasolnam összeirni). De ami miatt nem tisztelhetö, ott nem ugy csinalni, mintha minden rendben lenne. Magyarul nem belemenni a jatszmaba. (Lasd: Emberi jatszmak c. könyv.) Amit ö mond/gondol, nem tudod befolyasolni, csak a sajat szavaidat/tetteidet/gondolataidat... azt valahogy embersegesen. (Ha erdekel EMK=eröszakmentes kommunikacio a segitsegedre lehet.)

2. Sürgösen elkezdeni a gyereknevelesi könyveket bujni...!!! (Ha erdekel, irok par cimet.) En kb ennyi idösen kezdtem, es majdnem meg egyszer ennyi ideig bujtam öket, hidd el, van mit! Hogy majd ha eljutsz addig, akkor jol csinald, jot adj tovabb a gyerekeidnek - mert a tudatalattid nem atirhato am 2-3 ev alatt!! Es azokban a helyzetekben, amire nincs tanult megoldasod, a tudatalatti gyerekkori reakciok kerülnek elö, azaz kb az, amit te kaptal...! Emiatt fontos!

3. A sajat gyerekkori serüleseid gyogyitasara, szüleiddel kapcs. gondolataid rendbeteteleben segithetnek könyvek (irok cimeket is, ha erdekel), kineziologus es a csaladi dolgok miatt nagyon javasolnam a Bert-Hellinger csaladterapiat, ezeknek javaslom, olvass utana!

2016. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Andizsuzsi ***** válasza:

"altalanos iskola 4 osztalyat vegezte el"


Anyád cirka egyidős velem. Ha nem erősen értelmi fogyatékos, akkor nehezen képzelhető el, hogy 14 éves koráig csak 4 osztályig jutott. (ha az, akkor arról pedig nem ő tehet)

2016. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!