Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy könyörögjem ki a nevelősz...

Hogy könyörögjem ki a nevelőszülőmtől hogy ne legyek tanuloszobán mert állandóan vernek?

Figyelt kérdés
anyukám megengedne de sajna nem ott vagyok még... a cigányok állandóan zaklatnak deez őt hidegen hagyja tudtok segíteni??

2016. jan. 19. 06:56
 1/10 A.C.A.B ***** válasza:
29%
Írj üzenetet mondjuk a betyárseregnek, azok majd rendet raknak, ennél jobb megoldás nem jut eszembe cigányok ellen. Ezenkívül nem ártana tudni, hány éves vagy. Nekem például, ha nevelőszülőm lenne, megmondanám neki, hogy nem az apám, nem fog dönteni helyettem, akár van joga hozzá akár nincs.Bár ha túl fiatal vagy, ezt azért ne mondd neki. De mondom, a legjobb ha ráhívod a betyársereget a cigányokra. Írd meg nekik, hogy még gyerek vagy és rendszeresen bántalmaznak a cigányok, de ezellen senki nem tud tenni. Erre biztos kimennek.
2016. jan. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
a tanulószobán nincs nevelő akinek szólhatnál? ezt hagyják a suliban??? - dolgozik a nevelőanyukád? nem lehet hogy azért nem engedi meg mert akkor egyedül lennél otthon? de ha otthon van és ennek ellenére nem tudod meggyőzni akkor kérd meg arra, hogy a suliba menjen be hogy jobban figyeljenek rád mert ilyen probléma van
2016. jan. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Állj ki magadért és verd őket te.
2016. jan. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
66%
Kérdezö lány vagy fiú vagy?
2016. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni az illetékes családgondozóhoz (minden településen van), és panaszt kell tenni. Megmutatod a sérüléseket, elmondod mi a baj, és kérj segítséget.
2016. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
11 éves fiu vagyok. anyum. is azt mondja hogy ussek vissza.. tegnap beütöttem az egyoknek és jött az egész család. a suliban pedig elfordul a tanár és csinálják. én nem panaszkodom többet a saját öklömmel akarok panaszkodni az arcuknak! :D igen általában a nevelőm is itthon van csak nem szeret... nem az anyám nem várhatok el tőle semmit se. Sajnos... a válaszokat köszönöm minden kedves írónak! (de attol függetlenül irhadtok/nak még.)
2016. jan. 19. 17:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Üss vissza! Ha térden rúgod, nem keménykedik egy darabig!
2016. jan. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amíg Te a tanulással foglalkozol, ezek meg a verekedést gyakorolják naphosszat, nem igazán jók az esélyeid. Tehát azok a tanácsok, amik olyanok, hogy ha megvernek, verd meg őket - nem érnek semmit. Persze nem hagyod magad, és tanulsz egy pár technikát - ez nyilvánvaló.


Sokszor a felnőttek önzőek és gyávák, vagy csak úgy nem érdekli őket, hogy mi történik az iskolában. Nem ritka, hogy a tanár, igazgató, a támadó és a zaklatott szülei sem tesznek semmit. Gyakran éveken keresztül. Ilyenkor ráadásul egyre rosszabb lesz minden, mert megszokják, hogy szabad verekedni.


Ha a nevelőszülőd nem akar meghallgatni, attól még ugyanúgy tedd azt, amit jónak látsz. Nem mész le a tanulószobára, és kész. Ha a felügyelő tanár kérdezi, akkor mondd meg neki, hogy a tanulószoba a tanulásra való, és nem arra, hogy terrorizáljanak.

Senkitől nem kell engedélyt kérned ahhoz, hogy ne kelljen a verekedők közé menned. Ha a tanulószobán a felnőttek garantálják majd a rendet, akkor újra lemész.

Ne hozzon zavarba semmilyen meg-nem-értő felnőtt, számonkérő hangnem, hogy menjél le... Ott tanulsz, ahol lehet.


Amikor elfordul a tanár, és már nem tudsz mit csinálni, fogod magad, és átülsz, vagy kimész a teremből. Az ő dolga rendet tenni, ő a felnőtt.


Különösen, ha összefognak többen ellened, már úgyis mindegy, hogy erős vagy-e. Védd meg magad természetesen, szavakkal, és testileg is, de ha nem megy, akkor mindig fordulj felnőtthöz. Ha ő sem csinál semmit, akkor keress másik felnőttet, vagy oldd meg valahogy máshogy. És nyugodtan keress ötödik és tízedik felnőttet is, mert a "felnőttek" hihetetlenül sokszor gyerekesen viselkednek.


És ha valaha is nagyon rosszra fordulnának a dolgok, mindig ott lesz benned a tudat, hogy ilyenkor a rendőrséghez is fordulhatsz. Kijöhet az egész család fenyegetőzni, neked ezzel semmi dolgod nincs. Ha sokan akarnak megverni, akár gyerekek, vagy valamelyik idiótának a nagy testvére, szülője, akkor is mindig lesz megoldás. És ilyenkor is mindig ott lesznek a gyerekes felnőttek, akik dühösen számonkérnek, hogy miért árulkodsz, vagy ha nagyobb lenne a verekedés, miért fordulsz a rendőrséghez, de Te tudni fogod, hogy számtalan módon megvédheted magad. És általában nem is kell erősebbnek lenni, elég ha okosabb vagy.


(És persze ha lehet, keress másik iskolát vagy kollégiumot, és minél hamarabb költözz át a másik szülőhöz.)

2016. jan. 21. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ez igen, köszi :D De sajnos nem csak rajtam mÚlik h mikor megyek vissza.
2016. jan. 21. 17:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Értem.

Az a lényeg, hogy a fontos helyzetek rajtad múljanak. A többi nem számít.

2016. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!