Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Édesanyámmal nem túl jó a kapcsolatom. 5 hónap múlva leszek 19 éves, de már évek óta, körülbelül a kamasz korom kezdete óta fenn áll ez a problémánk, ami kb. 12 évesen indult.

Az első és legnagyobb problémája a barátom. Nem tudja elfogadni, vagy legalábbis normális kezelni a helyzetet. Már 3 éve együtt vagyunk. Tudom, még bármi megtörténhet, de a kölcsönös tiszteletet elvárnám anyától, ha a barátom is megadja neki. Akármiben segít boldogan, háztartásban, vásárlás, takarítás, akármi. És addig jó minden. De 1 nap múlva már mindennek lehordja szegényt.

A másik, hogy csúnyán kifejezve, állandóan b*szogat, hogy nem segítek neki, hálátlan, gusztustalan, tiszteletlen vagyok vele. Akármit is teszek, soha sem tudok megfelelni eléggé. Nem tetszik neki a tanulásom, ha másképp festem ki magam az sem, öltözködés, akármi. Persze hogy erre megharagszom, hogy már szinte a szemembe röhög hogy hogy nézek ki.

És természetesen arra hivatkozik, hogy amióta a barátommal vagyok, azóta vagyok vele ilyen. De ez koránt sem igaz. Előtte a barátnőimmel nem volt megelégedve, akkor azok számítottak úgymond bűnbaknak.

Sajnos nagyon nehéz így felnőni, h akármit teszek nem jó, megbánt, majd utána ő van felháborodva. A barátomat meg nem neki kell szeretni, csak jólesne, ha nem hibáztatná mindig és sértegetné.


2016. jan. 19. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok mindent nem tudsz kezdeni, valami miatt feszült, frusztrált, és ezt rajtad vezeti le. Nem vall érett személyiségre.
2016. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én sem rajta vezetem le, pedig nekem is vannak rossz napjaim meg problémáim.

57 évesen gondolni való lenne, hogy nem a gyereket bántom mert neki rossz valami

2016. jan. 19. 18:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Mit tehetnél?

Vagy megszoksz vagy megszöksz.

19 éves vagy. Próbálj meg együtt élni ezzel, és ha a barátod kevesebbet menne hozzátok a feszültség is enyhülne. Találkozzatok máshol, ne otthon.

Ha ez nem megy, akkor tessék összeköltözni a barátoddal valahol máshol. Elköltözöl, és már nincs is gond, legalábbis anyád részéről

2016. jan. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!