Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszúl vagyok de nem hiszik...

Rosszúl vagyok de nem hiszik el mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rosszúl vagyok, fáj a gyomrom, és a fejem de anyum nem hiszi el és suliba nem bírnám ki, a hasam is megy de hiába ülök le csak tovább fáj és nem engedi hogy itthon maradjak mert nem hiszi el. Mit tegyek? :s

2016. jan. 20. 05:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%

8-as, a fejfájás és hasfájás nem látványos tünet. Lehet, hogy többen is rohangálnak körületted nap, mint nap ilyen tünetekkel. A tüsszögés, köhögés, orrfolyás, sőt láz, pedig egy látványos tünet, amire általában reagálnak a szülők és nem elküldik a gyereket, hogy körbefertőzze a többit. Tény, nálunk is mindig volt egy osztálytárs, akit beküldtek a szülei, mert nem is vagy beteg, a fél osztály lebetegedett, én sosem, mert volt immunrendszerem, plusz a köhögőosztálytársamat nem nyaltam, faltam körbe, mint a többiek és ismertem a helyes kézmosás módját, és nem matattam a szám körül. A legdurvább hiányzásom a 12 év alatt az volt, amikor elkaptam a bárányhimlőt. Na azzal otthon kellett maradni. Egyébként 1-2 napot hiányoztam évente a suliból, azt is versenyek miatt. Sőt egyik évben kemény 3 darab igazolt hiányzásom volt, mármint óra, nem nap... :)


A legtöbb fertőzés a rossz higiéniás szokások miatt terjed. Egyik ilyen ha valaki nem teszi a szája elé a kezét, mikor köhög, tüsszent, utána tömegközlekedésen persze megfogja ilyen kézzel a kapaszkodót, de az egészséges meg leszállás után nem mos kezet vagy használ kézfertőtlenítőt, hanem tömi magába a péksütit pusztakézzel. Kész a baciátadás.

2016. jan. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%
Ha azt mondod hogy megy a hasad, kozben meg kiderul hogy nem tudsz vecezni, akkor en se hinnek neked...
2016. jan. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%

Hát azért ez nem pont így működik, kedves utolsó.

Ezek a betegségek általában cseppfertőzés útján terjednek. Ha a beteg beszél, lélegzik (amit általában szoktak) máris a levegőbe kerülnek a kórokozók.

De azelőtt fertőznek, hogy a tünetek kialakultak volna!

Attól, hogy a fej- és hasfájás nem "látványos tünet", még utalhat betegségre. Mégis mi értelme lenne végigszenvedni így a sulit? Koncentrálni úgy sem td, több értelme van, ha elmegy orvoshoz.

2016. jan. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Hat bementem mert anyam bekuldott, de elso ora utan szoltam az osztalyfonoknek es elkuldott az iskola orvoshoz es az kiírt, ja és 1x volt olyan hogy átvágtam anyam az is 2 eve volt.
2016. jan. 20. 09:48
 15/22 anonim ***** válasza:
23%
Anyukád buta.
2016. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
38%
a nethez nem vagy rosszul csak a sulihoz....
2016. jan. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%
Látom már nem aktuális, de a helyedben én is elmentem volna az iskolaorvoshoz. Anno engem sem hagytak otthon maradni, pedig sosem szimuláltam, utálok beteg lenni és szerencsére ritkán is vagyok az, ha meg sikerül valami kórokozót bekapni, nem nyávogok, igyekszem úgy is teljesíteni. Viszont többször utaztam be a gimibe is lázasan, volt, hogy haza is küldtek, egyszer meg nagyon rosszul voltam, fájt a tüdőm, a hátam, alig bírtam járni, mégis beküldtek, mert lemaradok...első óra után átmentem az iskolaorvoshoz, aki tovább küldött a tüdőgondozóba és kiderült, hogy épp lábon hordok ki egy tüdőgyulladást. Szóval vannak ilyen szülők is, nem mindig a gyerek szimulál, mert nem akar suliba menni.
2016. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Kedves 16-os, attól hogy megkérdezem hogy mit tegyek, az kb. 15-20p és kapom a választ, egész nap aludtam, felkelni nem bírtam, belázasodtam meg minden, most keltem fel mert olyan rosszúl vagyok hogy nem bírok aludni, és most is csak megnéztem hogy ki mit írt, mielőtt valahova oda kommentálsz légyszíves többször gondold át és nem egyből a másikat leamortizálni...
2016. jan. 21. 02:35
 19/22 anonim ***** válasza:
44%

Nem arról van szó, hogy nem hiszi el.


Hanem arról, hogy kényelmesebb neki, ha bemész az iskolába betegen, mert akkor nem kell neki a problémáddal foglalkozni.

2016. jan. 21. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
43%
Lehet azért küld anyukád suliba, hogy a koszon kívül valami ragadjon rád. Tanuld már meg, hogy a rosszul lennit így írják helyesen, és nem az általad használt rosszúl formában.
2016. jan. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!