Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok egyik szülőmnél se...

Nem akarok egyik szülőmnél se lakni. Mit tehetek ezügyben? Sürgős, csak komoly válaszok érdekelnek. Légyszives ne oktassatok ki!

Figyelt kérdés
Anyám ver, eltilt a barátomtol, barataimtol, fenyeget. Apám mindenert cseszeget, nem enged el sehova. A szüleim elváltak. 15 éves vagyok. Lehetséges hogy kérelmezem hogy másik csaladhoz vagy nevelőintézetbe menjek? Vagy megoldható ez más módon?

#család #elviselhetetlen szülők
2016. jan. 20. 10:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
5%

Nem lehetséges, nem oldható meg.

Költözz apukádhoz, ha ő legalább nem ver.

2016. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Első nagy marhaságot ír. Fordulj a gyámhivatalhoz a panaszoddal. Ha van felnőtt rokonod, akiben megbízol, s nem teljesen buta, akkor kérd a segítségét az eljárással kapcsolatban.
2016. jan. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%
A nevelőintézetben se engednének el mindenhova, ott még inkább korlátozva lennél, mint valószínűleg apádnál.
2016. jan. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Gyerekvédelemnél próbálkozz! Ez a helyzet kivizsgálásra szorul.
2016. jan. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
szerintem apukádhoz fogsz kerülni, mert nincs abban semmi elítélendő ha nem enged bulizni, hajnalig kimaradozni, meg 15 évesen a pasidhoz. Bár az se mindegy hogy anyukád miért ver. Mert ha folyton hisztizel, feleselsz nem tartod be a szabályokat, és az akarata ellenére mész pasizni, akkor megértem. A nevelő intézet se jobb, onnan se mehetsz ki sehova, 15 évest meg már nem igazán helyeznek ki családokhoz.
2016. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
hát apád nem tűnik rémes alaknak csak tipikus felnőtt aki kordában próbálja tartani a gyerekét és valószínüleg azért cseszeget, mert hülyeségeket csinálsz (pl. nem tanulsz, olyan karrierről álmodozol ami hülyeség, most kamaszodsz és önálló próbálsz lenni ezért visszafeleselsz stb.). Anyád oldala rizikósabb, de akkor nem ha az anyai pofont jelent valójában a verés és azért tilt el a barátaidtól, mert rossz hatással vannak rád és a fenyegetés is annyiból áll, hogy ha elmész velük akkor nem kapsz zsebpénzt.
2016. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
12%
Csak azért, mert "apád cseszeget", még nem fognak kiemelni a családból. Ez nem így működik. Ha nem tudsz megmaradni otthon, menj koliba, de ott se fognak bárhova bármikor elengedni és ott is szabályok lesznek.
2016. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy komoly válasz: nem költözhetsz el, nem mehetsz másik családhoz, nem mehetsz nevelőintézetbe, nem oldható meg semmilyen más módon.

Egyet tehetsz: normálisan viselkedsz.

2016. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
32%

Úgy látom, nem csak az értetlen válaszok jelentek meg, de szándékosan rosszindulatú válasz is.

Remélem, a Kérdező megtalálja azt is. Direkt nem jelentem, kíváncsi vagyok, hogy megtaláljátok-e azt, aki nyíltan hazudik és manipulál.


Biztos lehetsz benne, hogy van jogi módja annak, hogy elmenj otthonról. Ha pedig ver, kisebb verésért is megkérdezheted a rendőrséget is akár. Nem úgy, hogy felhívod őket, hanem úgy, hogy besétálsz, és megkérdezed őket a jogaidról. Bizonyára a nevelőintézet megtalálásában is segítenek elindulni.


Így vagy úgy, de sose hagyd magad.


Arra viszont számíts, hogy egyetem elvégzésére nem fog pénzt adni...

2016. jan. 21. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket, es az anyai pofon nem egyenlo a veressel.
2016. jan. 21. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!