Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy nem merem...

Normális, hogy nem merem elmondani a szüleimnek, hogy megbuktam a vizsgán?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok és két vizsgán is megbuktam, de nem merem elmondani. Ahova én járok, ott az első pót sem ingyenes, és több, mint 10ezret kifizettem érte, ezért már kb. nincs is pénzem,mivel nem dolgozom, de most már muszáj lesz.

Az ok, amiért nem mondom el és inkább én fizetem ki, az, hogy főleg apám nem tudja felfogni, hogy a bukás nem egyenlő azzal,hogy sosem kapok diplomát meg hogy egy percet sem tanultam rá. Gimiben egy kettesért is kiabált, a hármas és négyes érettségieimet úgy kezelte, mintha egyes volna,ha rossz tanuló fázisban voltam, fél évig nem szólt hozzám... Nem akarom hogy megint fél évig feszült legyen a légkör...


2016. jan. 22. 10:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne mond el, javítsd ki, és nem lesz gond. Ha nagyon akarod, esetleg anyukádnak elmondod, és indokold meg, hogy apukádnak miért nem.
2016. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én taktikusan nem említek meg ilyeneket otthon :D Nem kell minden részletet tudniuk. Felnőtt ember vagyok, az én felelősségem. A BSc-t is időben megcsináltam és MSc-vel is végezni fogok. Nekik ez a lényeg.


Pár ezer forintot nem tudsz valakitől kölcsönkérni vagy egyéb megoldás? Emiatt ne legyen már veszekedés otthon. Vagy elmész 1-2 napra diákmunkázni. Januárban még el is tudsz menni, aztán februárban kapod a pénzt.

2016. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem mondom el, csak gáz az egész helyzet... Munkát meg szereznem kell ahogy vége a pótvizsgáknak.:D
2016. jan. 22. 11:04
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Általában azok nem értik meg, akik egyetem közelében sem voltak. Főleg, ha nem egy egyszerű szakot végzel időnként becsúszik 1-2 bukta. Következő félévben meglesz és nincs gond.
2016. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Diákmunkát elég gyorsan szoktak adni. Felhívod őket, lehet holnap már mehetsz is.
2016. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

kicsit off

ne haragudj, de ez így rablás, 10 ezer forint két vizsgáért? nem akarsz inkább átmenni máshova? ez melyik iskola?

2016. jan. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
6%

Bocs, de nekem olyan hihetetlen, hogy valaki felnőtt ember létére nem mer odaállni a szülei elé, hogy nem sikerült egy vizsga. Ez a "nem kell mindent tudniuk" is olyan jellegű válasz nekem, hogy "nem merem elmondani, mert nem akarok balhét".

A felnőttség abból (is) áll, hogy az ember vállalja a következményeket a tetteiért. Nekem a szüleim mindig tudták, melyik nap, milyen tárgyból megyek vizsgázni, és hogy sikerült. Nem "számon kértek", de mivel együtt laktam, természetes volt, hogy beszélünk róla, hiszen abban a hónapban az volt a legfontosabb a számomra, látták, hogy tanulok stb. Igen, volt, hogy valami nem sikerült. Ha TE tudod, hogy megtettél mindent, akkor KELL, hogy olyan legyen a kiállásod a szüleid felé, hogy békén hagyjanak.

Ez az egész szituáció arra utal, hogy nem tudtad elfogadtatni magad a szüleiddel, mint felnőtt embert, egyenrangú partnert, ami sokkal nagyobb probléma, mint az, hogy miből fizeted ki az UV díjat.

2016. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a rossz, hogy apukád meg sem próbál téged megérteni. Sőt, elég lenne, ha csak szimplán elfogadná, hogy ez van, ha látja rajtad az igyekezetet a helyzet megoldására.


Én egyetemen már annak is örültem, ha görbült egy tárgy, néhánynak a megszerzése kb. a csodán múlt. Már középsuliban sem osztottam meg a tárgyaim alakulását a szüleimmel, egyetemen meg pláne, akkor sem, ha buktam valamiből, mondjuk mérnökinfón ez nem volt ritka dolog. Azt sem tudták, hogy csúsztam, illetve, hogy az utolsó félévre költségtérítéses lettem (200 km-re lakom tőlük és nem értenek hozzá, szóval nem volt túl nehéz). Elmentem dolgozni és kifizettem, csak utólag osztottam meg velük ezt az aprócska tényt, mert tuti, hogy állandóan csak idegesítettek volna, ha hamarabb tudják, és pont ez nem hiányzott.


Szóval én nem mondanám el, és egy szikrányi bűntudatot sem éreznék magamban emiatt. Inkább próbálnám megoldani a dolgot, amint lehet.

2016. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Én sem mondtam volna el, ha nem hívnak fel kb minden vizsgám után, hogy na hogy ment..


Ez a 10.000 ft tényleg nagyon durva. Nem tudod a TO-n megbeszélni, hogy elengedjék?

2016. jan. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

7-es: Most veszekedtem anyámmal és mint mindig szóba került a suli is, és közölte, hogyha nem tanulok jól (nem 4-es 5-ös lesz minden vizsgám) akkor végem... Szóval én ezért mondom le inkább a péntek és szombat esti programjaimat, mert jobb kihagyni egy-két estét, minthogy megutáljanak a saját szüleim. Te meg nem is ismered a helyzetemet és úgy pofázol... Te biztos rohadt nagy felnőtt vagy de ez senkit nem érdekel.


Nem tudom megbeszélni a TO-n, nem csak nekem kell fizetnem, hanem mindenkinek, aki megbukott :/ ez a MET. Ha levegőt veszel is fizetned kell, de új helyre nem tudok átmenni, mert nincs annyi pontom.

2016. jan. 22. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!