Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülőnek hogyan kéne...

Egy szülőnek hogyan kéne viselkednie, amikor a gyerek bemutatja a párját? (Tini)

Figyelt kérdés

Gondolom kérdezgetnie, de mit?

Főzés alap?

Mennyi időt kell beszélgetni vele és hogyan kell jelezni, hogy mehetnek a gyerek szobájába?

Nálatok hogy volt?


2016. jan. 24. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem KELL beszélgetni.


Nálunk a gyerekek hazahozták a barátot/barátnöt, bemutatták, aztán mentek a saját programjukra. Ebédre/vacsorára - attól függöen, mikor volt ott -, elökerültek, közösen ettünk, közben a szokásos kaja közbeni beszélgetés ment, meg esetleg, hogy hová való, mit csinál: tanul, dolgozik és mit.

De komolyabb faggatás nem volt, és szerintem értelme sincs.

2016. jan. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi különös. Nem kell kérdezgetni. Sőt, az kifejezetten udvariatlanság, ha elkezded mindenféléről faggatni.

A főzés hogy jön ide? Akarsz valamit főzni? Azt sem muszáj, ha nem pont ebédre hívjátok.

2016. jan. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 1-2 alap kérdésen kívül nem kell túl menni. Képzeld, hogyha téged faggatna így valaki. Attól még, hogy tini, ugyan úgy kellemetlen neki. Engem most faggatott barátom nagymamája és borzalmas volt. Ott ültem 24 évesen, mintha 13 lettem volna. (aztán kiderült, hogy egy tündéri néni, csak elsőre rosszuk indított)


Szerintem alap dolgokat kérdezz max, hogy mit tanul meg ilyenek. Ha főztél, akkor utána kezdjetek normálisan beszélgetni a családban, ahogy szoktatok. Ki mit csinált, stb. Erről úgyis azonnal bevillan majd valakinek egy jópofa sztori, amit el lehet mesélni. Ha természetes a beszélgetés, akkor jó eséllyel fel fog engedni a gyerek párja is és bekapcsolódik, de ha úgy érzi, hogy faggatjátok, akkor főleg egy tini hajlamos bezárkózni.

2016. jan. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell valamit kérdezni , mondani , mert , rosszul fogja érezni magát ha levegőnek nézed ! Automatilusan az jön le belőle, hogy nem szimpatikus neked! vond be a gyerekeddel/ családdal való beszélgetésbe !
2016. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%
meg kell kérdezni a pedigréjét, mennyit keresnek a szülei, haltak e meg rákban vér szerinti rokonok, van e mentális beteg a családban, öngyilkos volt e valaki, meleg van e köztük, ezek a fontosak. aztán mehetnek a szobába ha mindenre jól felel. (nyitott ajtó! és gyakran bemenni, nehogy legyen valami)
2016. jan. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!