Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férfi fogadhatna örökbe árva,...

Férfi fogadhatna örökbe árva, gyermeket? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Régóta foglalkoztat ez a gondolat. Harmincas éveimen túl vagyok,és édesapámmal élek. Volt egy nő akit szerettem,és elfogadtam gyermekével együtt.Amikor kezdett megromlani a kapcsolat,még kötődtem a gyerekhez.Mert neki apa kellett,és apára volt szüksége ! Árulásnak éreztem,hogy eljötttem attól a nőtől.Szerettem volna segíteni a gyermek életét.Ezután szenvedtem,hogy vajon mi lehet vele.Mostanában jött a gondolat,hogy úgy is segíthetek egy gyermeken,hogy ha örökbe fogadom.Apám is örülne neki,és én is érezhetném,hogy haza vár,és rajzolgat,és megmutataja,hogy nézd apa,lovat rajzoltam.Azt tudom,hogy jelenleg egy nőnek akinek nem lehet gyermeke az simán örökbe fogadhat gyermeket,vagy egy olyan család akinek nem lehet gyermeke,vagy egy olyan család akinek már van egy vagy két gyermeke.De meg menthetném egy gyermek életét,és családban nőhetne fel.Ha az anyja lemondott róla,én bebizonyíthatnám neki,hogy értékes ember,és ki iskoláztathatnám.Lehetne orvos is akár.Én büszke lennék rá ! Szóval ez a kérdésem,hogy férfi,és az apja (aki nagypapa lehetne) örökbe fogadhatna-e egy gyermeket.

2016. jan. 25. 07:42
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
56%
Elvileg igen, de a házaspárokk előnyben vannak. Mivel ők is éveket várnak, így az esélyed gyakorlatilag nulla. Inkább keress egy rendes nőt, és alapíts saját csládot.
2016. jan. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Így akartam,csak az a nő aki a legutóbbi társam volt,az nem akart gyereket.A zöld kéz jár,mert segíteni akar,és ez lenne a járható út.Csak nem minden nő akar gyereket...
2016. jan. 25. 08:05
 3/45 A kérdező kommentje:
Legutóbbi beszélgető partnerem még tanulni akar mindig,meg karriert,és olyan 35éves kora körül szeretne saját gyereket.Hát az nekem már soká lenne.Így le is álltunk a beszélgetéssel.
2016. jan. 25. 08:10
 4/45 A kérdező kommentje:
Van egyébként egy 16éves keresztfiam,és egy 19éves keresztlányom.Születésnapkor,és Névnapkor,Karácsonykor Oh köszi keresztapu.De az élet többi dolgában nem hallgatnak rám.A keresztfiamnak mondtam,hogy figyelj segítek neked a kreszben hogy megértsd a kresz szabályait.(most vizsgázna motorból,de oda sem figyelt,mert ő csak a gázt akarja húzni) Közben a közlekedésben együttt kell működni a többi közlekedővel.A keresztlányomnak meg mondtam 17éves korában is,hogy ne arra helyezze az önbizalmát,hogy most hányan lájkolják a fényképét,és attól ő még lehet szép lány.De nem hallgatott rám.Ismneretlen emberekkel áll ismeretségben arabokkal,meg törökökkel.Csak azért hogy "Lájkolják". A fiúzásra is mondtam,hogy ráér vele,de csak csinálja azt is.
2016. jan. 25. 08:27
 5/45 anonim ***** válasza:
66%

Azért 17 évesen már fiúzhat!😊

Egyébként az írásodból azt érzem, hogy nagyon szeretsz irányítani.

2016. jan. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
96%

Mi is szeretnénk örökbefogadni, igaz házasként. Szívesne leírom neked a menetét.


Első körben jelentkezned kell a megyei TEGYESZ-nél. Az első beszélgetés után környezettatnulmány, majd azt követően pszichológiai vizsgálat. Ha az élethelyzeted alkalmas az örökbefogadásra el kell végezni egy tanfolyamot, ezután kapsz határozatot. Utána pedig várni kell, míg nem kerülsz sorra. A sorban állás gyakorlatilag az első konzultációval kezdődik.


Egyedülállóként is fogadhatsz örökbe, de tény, hogy a házasok előnyt élveznek.


Sokkal előbb sorra kerülsz ha nem csak magyar csecsemőt,hanem picit idősebb roma gyereket is vállalnál.


Javaslom neked az orokbe.hu oldalt, nagyon sok hasznos információt megtudhatsz onnét.

2016. jan. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
6 válasza tökéletes,köszönöm szépen ! Privát üzenetét is megkaptam,korrekt !
2016. jan. 25. 08:54
 8/45 anonim ***** válasza:
46%

'Mindenféle arab meg török' 17 évesen ráér fiúzni.

Inkább ne nevelj gyereket, mert kicsit középkori suttyóságot érzek a levegőben.

Amúgy soha a büdös épetben nem fogsz gyereket kapni. Hàzaspárok sokat várnak, szenvednek ezzel.

Egyedülálló férfi, aki az apjával él? Hatalmas red flag, hogy ez pedofil. És ez nem az én véleményem, hanem az illetékes hatóságok egyből ezért fognak elutasítani.


Lepontozni lehet.

2016. jan. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
42%

Ez az írás olyan minha nem is férfitől származna!

Szerintem menj le a gyúróterembe, hátha ragad rád valami kosz.

Hogy lehetne már egy gyereket egy másikkal pótolni.

inkább fogadj örökbe egy kutyát, és járj el edzeni.

Totál kezdesz szellemileg leöregedni apád mellett..

2016. jan. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
49%

a # 4/9


Es kommentedet olvasva, komolyan totál le vagy öregedve szellemileg, nem csoda, hogy nem hallgatnak rád a fiatalabbak, belőled kiveszett a teszto, és az adrenalin, és úgy gondolkodsz és beszélsz mint egy nagyfater...


Én 34 vagyok, de a pofám leszakad tőled, már ne haragudj..

2016. jan. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!