Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Világ életemben egy gyereket...

Világ életemben egy gyereket akartam. Félek a mai világba kettőt bevállalni még úgy is ha jól keresek viszonylag meg a párom is. Szerintetek ez normális érzés? A többi lent:

Figyelt kérdés

Bárkinek mesélem, hogy egyet szeretnék értetlenkednek és próbálnak meggyőzni, hogy a kettő miért jó. Kezdem úgy érezeni, hogy velem van a baj. Ti mit gondoltok az egyke témáról? Tényleg ártani fogok neki, hogy nem lesz testvére? Ha egyke lesz akkor törvényszerűen elkényeztetett meg magánakvaló?(Amúgy van testvérem és jó a kapcsolatunk nagyon. A páromnak is van testvére. Ja és a párom is kettőt szeretne csak én nem. )


(L/26)


Köszi az értelmes válaszokat előre is! :)



2016. jan. 26. 13:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Ez magánügy. Lehet róla véleménye az ismerőseidnek, rokonaidnak, de beleszólásuk nincs.


Ha lenne kettő, akkor jön az, hogy vállaljatok harmadikat, tiszta haszon, minden ingyen van, most meg még 20 millát is kaptok rájuk.


Három gyereknél meg hallgathatod azt, hogy NEKED minek kellett három gyerek? Kettő is sok lett volna.


Az emberek szeretik beleütni az orruk más dolgába, és okoskodni, de attól nem lesz automatikusan igazuk.

2016. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Ilyen világba én már nem is szülnék gyereket.Bár nekem már van egy,de akkor még ezen nem filozofáltam ilyen formában...Semmi baja nem lesz attól, hogy egyke.Bár ez emberfüggő is.Van, akinek lesz testvérhiánya, van, aki nem vágyik rá.Elkényeztette is csak akkor lesz, ha elkényeztetik értelem szerűen.Én nem voltam elkényeztetve, bár való igaz, magamnak való voltam, az is vagyok, de attól még körülöttem is ugyan csak zajlott az élet.Mondjuk én akkor is ilyen lennék szerintem, ha 10 testvérem születik...
2016. jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Ezek a "mai világba" indokok irreálisak, a múlt, a jelen és a várható jövő bármely részére ráfogható hogy ott vannak a legrosszabb lehetőségek. Inkább mondd azt h egyke gyereket szeretnél valamilyen megmagyarázhatatlan okból.
2016. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Én is egy gyereket szerenték majd, csak a párom erősködik, hogy kettő-három az igazi. Meglátjuk, hogy alakul az élet, de én eggyel tökéletesen boldog lennék. Én is egyke vagyok, szeretek is az lenni. Nem vagyok elkényeztetett, attól, hogy egyedüli gyerek valaki, még nem feltétlen nevelik majomszeretettel. Magamnakvaló sem, kifejezetten társasági ember vagyok. Úgyhogy szerintem semmi hátrány nem éri az embert az életben az egykesége miatt.
2016. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

Van testvérem,a páromna is van testvére...viszont eszem ágába sincs 2 gyerket szülni.Még úgy sem hogy azt hallom a környezetemben!Mai világba,itt Magyarországon úgy hogy mindent meg adsz a gyereknek 1-et is elég felnevelni!! Én pl nem akarok albérletbe gyereket szülni,hogy alig maradjon másra...Párom nekem is mondtah Ő kettőt szeretne,majd megszüli a másikat ő...így h mindketten alig keresünk,vagyis Ő többet,én kevesebbet biztos nem fogok 2 gyereket bevállalni..elég nekem 1..de azt tisztességesen neveljem fel,mindent megadva...!

26/N

U.I:Mások véleménye nem szokott érdekelni semilyen témában

2016. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%

Mivel rosszabb a mai világ, mint 50-100-200 éve volt? Gyermekek még a háborúk alatt is születtek. Persze értem, hogy mit akarsz mondani, de a ti helyzetetek nem az, amikor félve lehet vállalni még egy gyermeket. Ez inkább csak a félelmedből fakadó kifogás. Talán nem ártana valakivel komolyabban feltárni ennek az okát.


26 N

2016. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Konkretizáld valahogy ezt a "mai világba" dolgot mert ez így semmit se jelent.

Pl nem akarod hogy olyanok legyenek mint a mai fiatalok, vagy bármi épkézláb indokot.

2016. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

Akkor próbálom jobban megmagyarázni:

Minden ember fog szenvedni is valamikor az életben.Lehet beteg, lehet akármi baja.Ez a világ nem tökéletes.Én pedig egyetlen lelket sem szeretnék kitenni ennek.Most így gondolom.40 éves fejjel amúgy sem szülnék már.

2016. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ, nagyon hasznosnak találtam az összeset! Persze, tudom én, hogy a "mai világban" egy olyan elcsépelt valaminek tűnhet, de nem tudtam magamat jobban kifejezni. Úgy értem, nagyon sok a változás a világban, törvények jönnek-mennek, kormányok jönnek- mennek, az élelmiszer árak, lakás, mindennek az ára emelkedik, néha egy szakma divatos 10-15 évig utána már nem és nincs az embernek munkája. Szóval olyan kaotikus minden. De igen, valószínűleg csak nekem vannak félelmeim. (Amúgy nem politizálásból írtam ezeket, csak tények.)
2016. jan. 26. 14:16
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Bárkivel történhetnek rossz dolgok, de ugyanúgy történhetnek jók is, így nem csak a rossz hanem a jó dolgoktól is megfosztod.

Ráadásul a kérdező írta h ő és a párja is jól keresnek, úgyhogy a pénzhiányt sem lehet felhozni ürügyként.

2016. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!