Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kamasz fiúknak mindent meg...

A kamasz fiúknak mindent meg kell adni (Iphone, nyáron fesztivál bérlet, jó ruhákra pénz) csak hogy ne lázadjon és tanuljon rendesen? Ez a megoldás?

Figyelt kérdés
2016. jan. 26. 16:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%

Jobb keson mint soha, bar inkabb kamaszkor elott kellett volna utananezni nevelesi trukkoknek...


Tanulmanyi eredmenytol kell fuggove tenni az extrakat, es persze nem tullepni a csalad anyagi lehetosegeit.

Rossz tanulmanyi eredmeny ridegtartassal jar, jo tanulmanyi eredmeny es viselkedes eseten lehet szo pluszokrol, de ez nyilvan nem mehet az anyagi biztonsag rovasara. Szoval szaazezres telefon nem tartozik ide egy atlag csaladnal, persze anyagi viszonyoktol fugg.

2016. jan. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Én a saját szüleimet hozom fel példának mert szerinterm remek szülők voltak.

szidtajk gha rosszul tanultasm de nem jutalmaztak jobban h jó jegyeket kaptam párszor elmagyarázták hogy bnem nekik tanulok hanem magamnak és fel is fogtam. igaz kicsit problémás srác voltam. De ma remek állásom remek barátaim és izgalmas életem van. mindezt Iphonew meg drága ruhák nélkül. Ha egyszer gyermekem születik hasonlóan járok el majd én is nem is esne jó,l nekem egy olyanért jutalmazás aminek magától értetődőnek kellene lennie.

2016. jan. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Nem szidtak eléggé, mert a helyesírásod kritikán aluli.
2016. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
14%
Leginkább a családtól függ.. amúgy, szerintem megoldás. De túlzásba sem kel vinni, mert akkor meg elfogja várni..
2016. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
17%
Hát ezek nem csak azért kellenek hogy ne lázadjon. Ez ma hozzátartozik egy átlagos kamasz életéhez, ha ezek nincsenek meg kiközösítik, soha nem lesznek barátai, nem lesz csaja, és ez komoly önértékelési gondokhoz vezet. Tehát az egészséges felnőtté váláshoz ezek kellenek. Ha még pluszban motiválja a tanulásra akkor az még külön pozitívum. De éppen egy kamasz lány dolgai sem kerülnek kevesebbe.
2016. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
13%

Hány éves fiúról van szó? Mi számít "jól" tanulásnak? A 4,0 fölötti átlag jónak számít, vagy csak a 4,5 fölötti?


Amúgy igen, kell valami jutalom is ami motiválja, ne feledjük, hogy kamasz s éppen rajta van a világ fájdalma, és az nagy önbecsülés romboló lehet ha a rosszért büntetik, a jóért pedig nem jár semmi.


Nem kell IPhone, de azért egy 60e körüli telefont megérdemel egy egész éven át keményen tanuló kamasz, pláne ha átlagos vagy rossz képességű. A fesztiválbérletre nem tudok mit mondani, vannak extrovenált gyerekek, akiknek ez a kikapcsolódás, ez van. Majd kinövi. A jó ruhára sem tudok mit mondani, milyen ruhát lehetne neki venni, lukasat?


Viszont mélységesen lenézem azon szülőket, akik élősködőnek tekintik a gyereküket s pénzfogyasztónak tartják, s tényleg semmi extrát nem vesznek neki a nagyon-nagyon alap dolgokon kívül.


A gyerekvállalás mellett mindenki önszántából dönt, és 8 elemi iskola is elég annak a felfogásához, hogy a gyerek is egy egyéni ember, akinek idővel több igénye van a turkálós ruhán és vajjaskenyeren kívül.

2016. jan. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
5-ös, akkor gondolom neked nem adták meg, mivel nem váltál egészséges gondolkodású felnőtté. Szerinted hogy tartozna már az alap dolgokhoz a több százezres telefon, 50-60 ezres plusz ugyanennyi költőpénzes fesztivál bérletek? Remélem hogy még csak kamasz vagy, mert akkor még van esély hogy egyszer értelmes ember lesz belőled.. vagy kívánok neked ugyan ilyen gyereket, hogy két-három állást kelljen vállalnodhogy kielégítsd a havonta több százezres igényeit.
2016. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

2 éve a nyári szünetet külföldön dolgozva töltöttem. Azért, hogy hazaérve legyen pénzem egy olyan bulira, amire 2000Ft nem elég.


ÉLETRE szóló élményt kaptam, csajoztam, szórakoztam. És teljesen megérte!

2016. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
12%

#7

Az én kamaszkoromban más idők voltak, ezek meg ma igen is alap dolgok, ha tetszik ha nem. Én sem feltétlenül értek egyet ezekkel a felszínes dolgokkal, de ez van ez egy ilyen világ. Jó persze aki a semmire bevállal 3-4 gyereket annak lehet magyarázni az ilyesmit.

2016. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem.


Egy egészséges kamasz mindig lázadni fog, mert a személyiségfejlődésben a kamaszkori lázadás a NORMÁLIS folyamat. Ekkor tapasztalja meg és tanulja meg a gyerek azt, hogy ő lelkileg is önálló lény, nem a szülei egy- az-egyes másolata. Aki kamaszként nem lázad, azzal van a baj.


Ha a lázadást lefizetéssel és megvesztegetéssel akarod elfojtani benne, azzal hatalmas nagy nevelési hibát követsz el.

2016. jan. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!