Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak folyamatosan...

Miért akarnak folyamatosan kiszolgálni a szüleim?

Figyelt kérdés

Néha annyira idegesít hogy legszívesebben leordítanám a fejüket. Apám kiszedi nekem a kaját tálba ebédre, és odarakja az asztalra. Egyszer mondtam neki, hogy nem vagyok kutya nem kell kirakni elém, erre elkezdett duzzogni.

Anyám folyamatosan bejárkál a szobámba, és takarít, pakolgatja az ágyamat, a dolgaimat kedve szerint mozgatja, azt se mondhatja hogy nem tartom rendben. Mindig felajánlja, hogy készít nekem vacsorát, random gyümölcsöket hoz fel nekem tálban. Bedurcázik és láthatóan szomorú, ha megmondom neki hogy nemkell.

Előfordult, hogy apám a beleegyezésem nélkül intézett dolgokat nekem. Még véletlenül se kérdezett meg engem. Régebben mikor kisebb voltam, az anyám véleményét kérte ki mindenről velem kapcsolatban, nem tudta hogy szóljon hozzám. Még sorolhatnék egy pár érdekes dolgot, de a lényeg hogy így 20 évesen egy félénk, önbizalomhiányos fiu vagyok.

Nem tudok pl hogy kell megvédeni magam, az iskolában régebben sokat piszkáltak. Cselekvésképtelen vagyok, megfelelési kényszeres. Tipikus kis nebáncsvirág vagyok.

Sokan már 18 évesen építik az életüket, nekem fogalmam sincs ilyen dolgokról. Nem értek alapvető dolgokat.

20/F


2016. jan. 26. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt a helyzet, annyi külömbséggel, hogy én nem szólogattam be. Amit elém tettek, szépen megköszöntem, annyit ettem amennyi jól esett. Anyum mindig tálcán hozott be ezt azt a szobámba, úgy, hogy nem is kértem. Szépen megköszöntem, ha kívántam akkor egyből elfogyasztottam, ha nem, akkor félre tettem későbbre. Amilyen nemtörődöm szülők vannak, örülj, hogy neked ilyen sorod van. Mondjuk, az sem jó, ha a szülők túlságosan buzgóak, de amint írtad 20 éves vagy. Tisztelettel beszélj a szüleiddel, és próbáld nekik elmondani azt, amit ide is írtál.
2016. jan. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt, de aztán elmentem egyetemre és feltaláltam magam. Lassan ők is hozzászoknak. Néha még van vita belőle, de legalább már érzem, hogy felnőttként kezelnek. Te nem dolgozol vagy jársz egyetemre? Ha nem kezdj neki valaminek, amíg otthon ülsz nem tanulsz önállóságot. Ha még középiskolás vagy vagy szakképzős vagy nem tudom, akkor meg türelem, aztán az élet majd megtanít. Plusz zárd be a szobád ajtaját vagy beszélj velük és ha durcáznak, hát durcáznak. Felnőtt ember vagy, ha nem kezded el őket hozzászoktatni nem fogják fel soha.
2016. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért, hogy gyereksorban tartsanak. Félnek, mert felnőttél és a természet törvényei szerint hamarosan kirepülsz a családi fészekből.


Le kell őket finoman állítani.

2016. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!