Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 46 évesen fogadnátok örökbe...

46 évesen fogadnátok örökbe gyereket?

Figyelt kérdés
Elváltam 4 éve. Abból a házasságból nem született gyerek. Most viszont sikerült megtalálni az igazit. Már együtt élünk 1,5 éve. A barátomnak sincs gyereke. Ti örökbefogadnátok? Nem csecsemőre gondoltunk, hanem 5-6 évesre.
2016. jan. 26. 17:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%

2 évvel vagyok fiatalabb nálad, de én nem hogy 46 de 44 évesen sem fogadnék örökbe gyereket. Nem csak azért nem mert ez több éves folyamat lenne, és ha szerencsés vagy akkor majdnem 50 évesen "anyuka" lehetsz, de azért sem vállalnám be, mert már nem férne bele a megszokott, vagy inkább megrögzött életvitelembe.

A te esetedben meg 1.5 év még messze nem szoros kapcsolat.

2016. jan. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
5-6 évest igen.
2016. jan. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Igen.
2016. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Miért lettem lepontozva? Mert azt mertem írni, hogy nem fogadnék örökbe???
2016. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Igen. Szerintem a korotok nem akadály.

Manapság sokan vállalnak gyereket 30-as éveik végén, 40-hez közel.

Akkor te is vállalhatsz szerintem 46 évesen.

2016. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem akadály a kor, de jó sok évet kell majd rátok várni. Eleve az örökbefogadásnál a házaspárokat részesítik előnyben és nekik is hosszú a várakozási idő. Egyedülállóként (nem számít, hogy van barátod) több évet kell majd várnod és előfordulhat, hogy olyan gyereket kapsz, aki problémás, akit házaspárok valamiért nem akarnak örökbe fogadni.
2016. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Simán. Anyám 40 évesen szült és én sem fogok hamarabb. Jók a családi gének, nagyon soká öregedünk és akkor is fittek vagyunk, ha nem hagyjuk el magunkat, a párom fiatalabb, én pedig most kezdek el gyúrni, később újrakezdem a túrázást és a biciklizést... Hozzáállásban némi élettapasztalatot kivéve tininek is elmennék, nem vagyok szürke felnőtt.

Úgyhogy minden további nélkül. Nem 80 éves koromig tervezem az aktív életet ;)

A kicsit 40 év korkülönbséggel is tudjuk vinni motorostúrákra :D


A 1,5 év nekem kicsit kevés lenne, de ha érzed, hogy ő az igazi, nem vagy elvakítva és jó az emberismereted, akkor miért ne?

2016. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Igen.
2016. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Azt nem árt tudni, hogy a barátoddal együtt nem tudsz örökbe fogadni. Vagy egyedülállónak kell lenni, vagy hazasnak. Tanfolyamot kell elvegezni és hosszú a varolista is, valamint az örökbe fogadni kívánt gyereknél max 45 évvel lehetsz idosebb
2016. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Csecsemőt nem is adnának, mert csak 40-ig lehet. Egyébként én fogadnék örökbe, de nem ilyen nagy gyereket, mert addigra már sokat tapasztal szegény, nagyon kérdéses, hogy mennyire tudod nevelni, a legjobban 0-6 év közötti időszak számít érzelmi fejlődés szempontjából.
2016. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!