Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 évesen anyamtol ez normális?

19 évesen anyamtol ez normális?

Figyelt kérdés

Anyám nagyon nagyon nehéz eset. Korábban voltak nagyon durva veszekedeseink lényege annyi hogy olyanokat mondott és úgy viselkedett amit egy szülő sosem engedhetett volna meg magának akar mekkora szám volt pár éve. Mióta 18 lettem azóta is idegesít a dolgaival, osztja az észt indokolatlanul. Nem tanácsokat ad sajnos. Elmond mindent minimum háromszor mikor mar nem egyszer közöltem vele szépen és csúnyán ha szazadjara is mondja el annál jobban nem fog érdekelni és ha meg nem tűnt volna fel neki mindig is úgy csináltam a dolgaimat ahogy en akartam. Ő tipikusan olyan ember hogy ő mindent jobban tud mindenkinél és rögtön de máris. Olyan dolgokat vág az ember fejéhez aminek semmi értelme, a saját haza táján pedig nem néz szét. Nem volt a szüleimnek rám ideje így az erkölcsi nevelésben kívül magam döntöttem a dolgokról...


Dolgozom, heti 4 napot de nagyon jo pénzt keresek vele. 16 éves korom óta nem kerek tőle pénzt ruhára se semmire. Van barátom több mint két éve. Alig vagyok itthon. Ha meg itthon vagyok az a baja hogy minek jövök haza?.... Jelentkezni fogok egy tanfolyamra de mivel ma sem voltam itthon így nem intéztem a holnapi nap folyamán akarok bemenni, de most is sértő megjegyzéseket tesz amiket szülőkent nem engedhet meg magának és ha sokadszorra mondom neki hogy fejezze be mert nem érdekel a hülyeséget mert csak azért mondja mert nincs pénze és ilyenkor meg inkább beleköt mindenkibe. És az en pénzemet és az időmet osztogatja be amit ruhellek.


Mit tudok tenni? Tényleg nagyon kibírhatatlan a természete. Most arról lenne szó hogy csak az anyám. Meg nem tartok ott hogy külön bereljek egy lakást. Borzalmas.. Mindenki a családból mondta mar neki hogy ő is visszább vehet mert bőven ad/adott okot arra hogy így viselkedjek vele. Külső szemlelok szerint aki ismeri belülről is a helyzetet anyám nagyobb részben hibás mint en. En is hülye vagyok, de írtam hogy a hülyeségei el hozza ki belőlem. És nem tudom hogy mivel téríthetnem észhez hogy gondolkozzon el magán. Nyugtatokat szed, és mikor ezt is megjegyeztem neki végig volt sértődve pedig szerintem ez nem normális legyen akar milyen szar helyzetben az ember.

Arról nem beszélve hogy ő miket mondd folyamatosan nekem.

Mivel alig vagyok itthon szerintem jo ha egy hétből 1 napot itthon alszok, akkor se eszem ki a hűtőt mivel főzni se szokott két virslit eszek meg itthonról két bögre teával és ámen. De hiába vagyok felnőtt korú nem érzem azt igazságosnak hogy valaki betölti a 18 át páros lábbal dugjuk ki otthonról .


2016. jan. 27. 23:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Mikor itthon vagyok próbálok segíteni annyiban hogy a szobám tiszta a furdoszobam tiszta elmosogatok. Ha itthon vagyok van hogy veszek kaját a penzembol és főzök valami normális kaját mert ha véletlen egynél több napot vagyok itthon akkor reggel délben este ehetem a virsliket meg a szendvicseket:)
2016. jan. 27. 23:14
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy szeretne egy kis pénzt a jövedelmedből csak nem mer kérni? Bocsi nekem ez ugrott be.
2016. jan. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Neked mit jelent az a "jó" pénz?


Mennyi összegszerűen?

Csakmert könnyen lehet hogy te azt jó pénznek tartod, de csak azért mert nem vagy képben a valódi kiadásokkal..


Amiatt ne aggódj ha 18 évesen "kirúgnak" legalább előbb felnyílik a szemed!


Később, nem most de majd 10 év múlva rájössz, hogy az élettapasztalatot, és az időt semmi sem pótolja, főleg nem iskola, és hálás leszel azért hogy 18 évesen kirúgtak otthonról, sőt azt fogod kérdezni miért nem előbb!!

2016. jan. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem akarok bárki felett ítélkezni de anyudra idáig miért nem hívtad ki a fehér köpenyeseket? Igazából mindkét érme fele rossz, te őt hibáztatod hogy szigorú anya, ő meg téged hogy milyen szófogadatlan vagy. Az eszetbe se jutott hogy próbál még ha durván is felnevelni? Mert ahogy olvastam azt sehogy se említetted hogy dűlőre kéne jutni vele és megtalálni a középutat.Én sajnos csak félig vagyok veled, de teljesen megtudlak érteni:)
2016. jan. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem írtad, hogy miket mond és azt sem, hogy te miket tettél!


Nekem sok minden nem tiszta. Tehát akkor anyukád kirúgott otthonról? Mégis 1 napot alszol csak otthon? A többit a barátodnál? Ott befizetsz a rezsibe? Ott nincsenek problémák?


Csak azért kérdeztem mert én is volt hogy az akkori barátomnál aludtam ha otthon összevesztem anyával. Egy ideig a pasi szülei bírták, de utána már szóvá tették. Tiszteletben tartották a fiuk döntését, de több lett a villany és vízszámla, így kicsit pipák lettek. Természetesen felajánlottam az ösztöndíjam több mint felét, de nem fogadták el. Ennek ellenáre szúrós szemmel néztek. Amit nem bírtam és eljöttem...


A család többi tagjához nem költözhetsz? Még ha átmenetileg is.


Ha pedig otthon vagy, akkor zárd magadra az ajtót (vagy támaszd be) fülest be és amíg muter ordít, addig max hangerő. Nekem tökéletesen be3vált. A lelki békémet is megtaláltam. :P


Nekem a megoldást az hozta, hogy anyával leültem beszélgetni. Nem tv-t nézni, nem mobilozni, hanem szemtől szembe minden külső hatást kizárva beszélgetni. Megkérdeztem tőle, hogy VALÓJÁBAN mi a baja. Nem velem kapcsolatba, hanem egyébként, a saját életével. Akkor elmondta hogy ez a sok csesztetés csak segítségkérés. Hogy figyeljek rá és hogy ne érezze magát semminek.

Van hogy felette is összecsaptak a hullámok. Kirúgták, kidobták, nulla sikerélmény, stb.


Segítettem neki állást keresni, többet beszélgettünk és örökbe fogadott egy kiskutyát. Mostmár ő sem olyan magányos és párt is talált.


Szerintem gondolj arra, hogy nem csak neked vannak problémáid. Tudom nehéz belegondolni, hiszen még javában a fiatal felnőtt éveidet éled, de nézd az érme másik oldalát is. Tudd meg mit érez. Kérd meg hogy mondja el és ne üvöltve közölje meg csesztetve.

3 próbálkozás után se add fel. Minden alkalmat ragadj meg. Ha 6-8 hónapon belül nem javul a helyzet, akkor talán hívd fel a háziorvosát, hogy nézzen rá avgy küldje el pszichológushoz.

2016. jan. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Tudod volt hogy az en anyukam is igy beszelt velem regebben.

Lehet tenyleg csinaltqm rosszasagokat amik akkor aprosagoknak tuntek.

Sosem mondta el miert beszelt ugy vagy kiabalt velem. Volt hogy egyazer nem mosogattam el es azt mondta szo szerint "hogy rohadna el a fajtad...olyan vagy mint az apad"!!!

es tudod miert volt ez?

Mert egyedul volt.

Mert en voltam az egyetlen utolso ertelmes ember mert a sajat apja meg ferje is elfordult tole.

Felt ha en is elhagyom lelkileg vagy szemelyesen teljesen ami alatt azt ertem mara mar elkoltoztem de mai napig beszelek vele telefonon.

Azota o mar 200szor megbanta a dolgokat :)

Es bocsanatot kert.

Apukam elhagyott minket vegleg majdnem 1eve.

Ha ugy nezzuk anyukamon es az en kis 10eves ocsemen nincs senkim.

Barmit is tesz egy szulo...vagy okkal mert nem figyelsz ra mik vannak a szavai mogotr...vagy mert tulsagosan ideges es egyedul van ahhoz hogy tudja mit beszel.

Teny, vannak megbocsajthatatlan dolgok valakinek biztos :)

De PROBALJ MEG VELE BESZELNI MELYEBBEN!

2016. jan. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Es engem is csesztetett a munkaval ne aggodj mert apam kulfoldon "dolgozott" de kozben nozott valoszinuleg ;)

Ami ki is derult.

Az mar megbocsajthatatlan ha a sajat apad semmibe vesz nem latogat kb leszarja hogy anyad nem tud egyedul eltartani es ehen halas hataran vagy neha....

De az en anyukam pl mindig is dolgozott...miert nem dolgozik anyud? Ez viszont hiba :)

2016. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Többször is hangoztatod, hogy anyukád úgy beszél veled, amit egy szülő sosem engedhet meg magának, de semmi konkrétumot nem írsz. Akkor hogyan tudnánk megítélni, hogy normális-e, ahogyan anyukád viselkedik? Utalsz arra is, hogy neked is nagy szád van. Mit gondolsz, benne nem merül fel, hogy úgy beszélsz vele, amit egy gyerek sosem engedhetne meg a szülőjével szemben?


Az írod, beleavatkozik az életedbe és mindent jobban tud mindenkinél. Utána meg leírod, hogy nyugtatókat szed, amit szóvá tettél neki, mert ez nem normális, akármilyen helyzetben van az ember. Te nem avatkozol be az ő életébe? Te nem úgy csinálsz, mintha jobban tudnád, kinek lehet, kinek nem lehet pl. nyugtatót szednie?


Anyukád és te tükröt tartotok egymásnak. És amit láttok benne, az dühít kölcsönösen titeket.

2016. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!