Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fontosabb egy lány...

Miért fontosabb egy lány számára a dákó mint az anyja élete?

Figyelt kérdés
A minap egy nokedli megölte az anyját 96 késszúrással, mert nem engedélyezte neki a virslit. Az ilyenek mit éreznek? Elhiszem hogy a drog és a hormonok de ez valóban ennyire elmebeteggé tesz egyeseket?
2016. jan. 31. 00:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem drogok itt labdába se rúgnak. Ez valami más.
2016. jan. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az anyja csak annyiban volt hibás hogy rajtakapta őket. Ezen felbuzdulva megölte a csaj. Mert vannak akik akkora stresszként élik meg a rajtakapást hogy ölni is képesek, főleg ha titokban volt nála a pali és tiltva is voltak egymástól. De a szégyenérzete is rátesz olyankor egy lapáttal hogy meglátták dugás közben.
2016. jan. 31. 12:17
 13/21 anonim ***** válasza:
Vajon ha fiú ölte volna meg a saját anyját, azon is kiakadnánk, vagy azt már megszoktuk?
2016. jan. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem jó a kérdésed, mert provokatív. Nem a dákó volt nki a fontos, hanem a saját akarata.


Ez a lány egyértelműen pszichopata, amin nem lehet a legjobb neveléssel sem segíteni. Vannak ilyen született pszichopaták (igaz, szerencsére, rohadtul kevesen): tessék eolvasni Agatha Christie A ferde ház c. könyvét.

2016. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
14-es, már láttam máshol is, hogy ezt csinálod. Közismert, hogy vannak pszichopaták, de egy kitalált sztorit hozol fel példának. Ez olyan, mintha azt mondanám, varázslók léteznek, olvasd el a Harry Potter-t.
2016. jan. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Nem jó a kérdésed, mert provokatív. Nem a dákó volt nki a fontos, hanem a saját akarata. " - itt a pont. Azzal viszont nem értek egyet, hogy a lány pszichopata lenne, és nem csak azért, mert cirka 20 éve nem létezik ez a "diagnózis" Ez egy valószínűleg több hónapja érlelődő konfliktus végkifejlete lehetett...

Ezért való mellé ez a másik, egy nappal későbbi eset, amivel több közös vonást mutat, azon túl, hogy az egyik pusztítással, a másik önpusztítással végződött:

[link]

(mindkét eset egyházi iskolához kapcsolódik)

A nagy rejtély számomra inkább az, hogy honnan veszik egyes szülők a bátorságot ahhoz, hogy saját erkölcsi-vallási normáikat, dogmáikat egy másik emberre - igen, a saját gyerek is egy másik ember - kényszerítsék?

Ez a három ember még ma is élne, ha a drágalátos szülők egyszerűen tudomásul veszik a gyerekeik párkapcsolatát, és kész.

2016. febr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az anya a férje halála óta elzárkózva élt, kb 4 éve, dolgozni sem járt, meg ilyenek. Én jól ismerem őket. Szerintem alapvetően ő is belenevelte a lányba ezt a depressziós hangulatot- nem hiába kezelte a lányt éveken át pszichológus. Az anyának sem szabadott volna a lányával ennyire elzárkózni a világtól, egy 10-11 éves lánynak az apja halála után nem arra van szüksége, hogy azt lássa, hogy vége az életüknek és mindennek.

Szóval nem a dákó miatt ölt, a fiú valószínűleg csak azért kellett neki, hogy segítsen ezt a szörnyű tervet megcsinálni neki, elvileg már hónapok óta tervezte és keresett hozzá egy alanyt, aki segíteni fog neki ebben.

Sokkal súlyosabb dolgok vannak itt, mint egy dákó miatti ölés.

Persze arra amit tett nincs mentség, minősíthetetlen és elfogadhatatlan, sosem engedném szabadon.

2016. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#17 "sosem engedném szabadon."- aztán miért is, azért, mert egy ilyen anyával verte meg a sors? Félreértés ne essen, én sem azt mondom, hogy meg kellene dicsérni, de semmivel sem rosszabb az anno elnöki kegyelemmel tkp. büntetés nélkül szabaduló Simek Kittinél... sőt.
2016. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Valahogy a Simek Kitti ügye teljesen másabb.

Maga a bűnelkövetés módja, körülményei stb valahogy szerintem másabb. De az is elég durva volt mondjuk.

De nem én fogom ezt persze eldönteni, majd az erre hivatott emberek eldöntik!


De szerintem az, hogy valaki lemészárolja az anyját, és másnap iskolában ücsörög, mint ahol semmi nem történt, meg rablógyilkosságnak álcázva színészkedik...Hát elég súlyos elmére vall, ritka pszichopata jellem már 14 évesen, félő, hogy ebből már nincs visszaút, bár ki tudja.

2016. febr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Sokan Simek Kitti ügyét hozzák párhuzamba, de azért az jócskán másabb eset.


Egyrészt Simek Kitti egyetlen lövéssel végzett, a nevelőapjával, igaz álmában, ami súlyosbító tény, de azért egyetlen lövés és 97 késszúrás között szerintem eszméletlen különbség van. Nem mindegy, hogy meghúzok egy ravaszt, vagy mészárszéket rendezek. Míg Simek Kittinél csak az elkeseredés végső lövése volt ez, addig a jelen lánynál mérhetetlen düh, ölési vágy volt a dologban, ezt mutatja a bűnelkövetés módszere is egyértelműen.

Másrészt Simek Kitti a nevelőapját ölte meg, nem az édesanyját. Ez is mindig súlyosbító körülmény, mert egy idegent megölni meg a saját édesanyád azért az más.

Harmadrészt Simek Kittit éveken át verte, szexuálisan zaklatta a nevelőapja, ami a legsúlyosabb lelki torzulásokat okozza. Itt meg az, hogy meghalt az apa és nem tudta feldolgozni...Azért sok gyereknek meghal az apja mégsem lesz gyilkos. Az anyja persze hibát követett el, hogy évek után sem állt fel a padlóról, de a lánynak hatalmas szerető családja volt (testvérek, unokatestvérek, keresztszülők stb. ) Mindent megkapott. Lett volna lehetősége segítséget kérni, míg Simek Kitti a szexuális zaklatásra egyszerűen nem tudott kitől segítséget kérni. Neki kevesebb kiútja volt, mint a jelen lánynak mind család, mind anyagi téren.

Szóval szerintem ég és föld.

És ráadásul ez a lány régóta tervezte ezt, szóval egyszerűen sokkal minősíthetetlenebb ez, mint a Simek Kitti esete. De ez az én véleményem, másé meg más.

2016. febr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!