Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes elmondani a szüleimnek...

Érdemes elmondani a szüleimnek, hogy biszexuális vagyok (lány), amíg úgysincsen barátnőm? Vagy jó lenne, ha már most, előre elmondanám, és akkor nem azzal kéne rögtön kezdeni, hogy barátnőm van? (17/L)

Figyelt kérdés

[+1 kérdés: ha erre jártok, biszexek, melegek, leszbikusok, ti hány évesen, milyen helyzetben mondtátok el a szüleiteknek, és mit reagáltak? (ez már inkább csak kíváncsiság, a kérdéshez nem sok köze van, tudom :) )]


Szülőktől is kérdezem a fő kérdést, ti melyik esetnek "örülnétek" jobban, ha még most, vagy csak ha már éles a helyzet?



2016. febr. 5. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%

kinövöd!!

en is azt hittem h az vagyok..a fiatal lanyok nem találják a helyüket a vilagban.

2016. febr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
1%
Szerintem nyugodtan elmondhatod, úgy sincs ebbe már semmi. Minden második ember meleg, biszex vagy leszbikus manapság ebbe az elb*szott világban. Szóval hajrá
2016. febr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon örülnék, ha nem jönnél olyan hülyeségekkel, hogy kinövöm, első. Tizenhárom éves koromban éreztem először azt, hogy valami nem stimmel, tizenöt évesen gondoltam bele igazán, hogy mi van ha (akkor még magamnak sem vallottam be), tizenhat évesen mondtam ki hangosan először az egyik legközelebbi barátnőmnek, mostanra már teljesen biztos vagyok benne.


Jelenleg is egy lányhoz vonzódom, a különbség csak az, hogy nem plátói, mert ő leszbikus és nagyon jóban is vagyunk, ezért lett aktuális ez a téma.

2016. febr. 5. 18:03
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

38 éves vagyok, eszembe sincs közölni a családommal, hogy biszex vagyok, pedig barátok tudják, sőt nem nagyon titkolom a munkahelyemen se (bár eddig összesen 2 kollégának volt annyi vér a pucájában, hogy konkrétan rá is kérdezzen)


nyilván kénytelen leszek megmondani, ha esetleg azonos nemű párom lesz majd...

2016. febr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
#4 vagyok...amúgy, ha az én gyerekemről lenne szó, én akarnám tudni, de nem igazán tudom értelmezni a jobban, nem jobban örülést - az ember nem tudja a szexuális preferenciáját gombnyomásra ki be kapcsolgatni, ha nem hetero a gyerek, az egy állapot, és kész
2016. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
Pedig nem írt hülyeséget az első. Ebben a korban összezavarodnak a hormonok. Én is azt hittem bi vagyok, éveken át. Még barátnőim is voltak. Most meg már el sem tudnám képzelni nővel. Még jó, hogy nem mondtam el anyáméknak.
2016. febr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, viszont utolsó, úgy gondolom, majdnem 18 évesen az ember már el tudja dönteni, melyik nemhez (esetleg mindkettőhöz) vonzódik. Ha valaki 14-15 évesen azt mondja, az, akkor rendben, várjunk még, de 16-17-18 évesen már inkább bele kéne törődni. Rendben, TE például csak azt hitted, de hány ember van (valószínűleg ez a csoport van többségben), aki gyerekkora óta tudja, hogy ő "más"?
2016. febr. 6. 11:08
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem erre nincs jó vagy rossz idő, hogy mikor kell vagy mikor legalkalmasabb elmondani nekik. Amennyiben a szüleid nem nyílt gondolkodásúak, akkor sajnos nem fognak jól reagálni egyik esetben sem. Ha akkor mondod el, amikor nincs barátnőd, akkor úgyis azzal jönnek majd, mint az első válaszoló: hogy csak hóbort az egész, biztos csak bebeszéled magadnak. Ha meg akkor mondod el, amikor van valakid, akkor meg azt mondják majd, hogy ő van rád "rossz hatással", és telebeszélte a fejed hülyeségekkel, valójában nem is vonzódsz te hozzá, csak barátok vagytok.


De ha én a helyedben lennék, már most elmondanám nekik, hogy ne duplán sokkoljam le őket, amikor van valakim; egyrészt azzal, hogy bi vagyok, másrészt azzal, hogy azonos nemű párom van. Legalább, ha már elmondtad nekik, hogy a lányokat is szereted, akkor nem fognak annyira meglepődni, ha egyszer csak beállítasz egy lánnyal és mondod nekik, hogy "ő nem egy barátnőm, hanem A Barátnőm". :)

2016. febr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Én olyan 19 éves korom körül tálaltam a dolgot.

Egy terápián voltam, sok minden mást is elmondtam anyának, amit korábban nem, és azt gondoltam, hogy ezzel már tovább nem ronthatok az akkori helyzeten xD.

Ő nem az a típus, aki kiűz a családból. Elsőnek azt hittem tok jól fogadja, de kiderült, hogy nagyon nem. Nem értette, hogy ez hogy lehet. Még egy ok, amiért "nem vagyok normális" és társadalmilag vállalható. De mindegy.

Azóta eltelt 2-3 év, leülepedett a dolog. Még nem volt senkim, így nem volt annyira aktuális a dolog. Viszont a mai napig mindig úgy tesz, mintha heteró lennék, mikor lesz fiúm stb. (mondjuk mikor elmondta azt mondtam, hogy a lányok IS bejönnek). Szóval jóformán tudomást sem vesz erről ... de hát mindegy, majd ha lesz valakim, akivel komolyabbra fordulnak a dolgok, akkor csak észere veszi, hogy mi a szitu :D Nem könnyű egyébként.

2016. febr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha biszex lennék, én nem terhelném őket ezzel, az emberek nagyrésze nem bírja felfogni a biszexualitást, és lehet, sosem lesz jelentősége, mert csak pasijaid lesznek. De ha úgy érzed, hogy esélyes egy csaj beszerzése, akkor inkább mondd el most, sokkal jobb, ha nem a barátnődhöz kötik majd a dolgot, hogy ő rontott meg, meg a többi hülyeség.
2016. febr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!