Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim unatkoznak és amikor lemegyek a konyhába akkor rögtön "letámadnak"?

Figyelt kérdés
Éhes vagyok, lemegyek a konyhába valami kaját csinálni erre ők rögtön ott teremnek és hülye kérdéseket tesznek fel végig amíg ott vagyok. Sokszor útban is vannak, nincs nagy konyhánk. Próbálok minél gyorsabban végezni, ezért sokszor előfordul hogy összecsapom a kaját és nem lesz jó. Ha meg kifelejtek valamit és le kell mennem megint akkor le sem megyek már, megint letámadnának. Sokszor már annyira unatkoznak, hogyha anyám főz valamit akkor 2 percenként szólnak hogy van kaja. Hiába kiabálok hogy "oké, értettem, nem vagyok éhes, stb" folytatják a riadóztatást. Ha lemegyek a kajáért az alatt az 1 perc alatt megint letámadnak mind a ketten és kérdezgetnek. Volt olyan hogy annyira kapkodtam hogy leejtettem a tányért és a kaját a járólapra.
2015. máj. 17. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Tudod, néha kell beszélgetni a szülőkkel.

Az otthonod nem szálloda, hogy kaja + takarítás, de ne is szóljanak hozzám.

2015. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Nekem ebből a leírásból az tűnik ki ha nem kamu, hogy te lerohansz meg aztán vissza az elefántcsonttornyodba.


Aztán meg csodálkozol, hogy szüleid már csak fénykép alapján ismernek fel és kicsit kommunikálni akarnak veled nem csak az elsuhanó árnyat látni.

2015. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
71%
Szerintem csak tudni akarják mi van veled. Értékeld őket. Az én szüleim semmit nem kérdeztek, nem is tudtak rólam semmit, és nem volt jó úgy felnőni hidd el.
2015. máj. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Mit gondolsz, anyukádék miért kérdezgetnek?

Segítek, lehet tudni akarják mi van veled. Valószínüleg semmit sem mondasz el otthon és csak kajáért meg a mosott ruhákért rohansz le. Gondolkodj el egy kicsit, mennyire veszel részt a családi életben, tudod-e mi van mostanság anyukáddal, apukáddal. Nem csak te számítasz ám.

2015. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Mit jelent a ,,letámadnak"?


Mert más amikor arról kérdezgetnek hogy mi volt a suliban és megint más, amikor random beléd kötnek minden apróságért.

2015. máj. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
tanulj meg kommonikálni
2015. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

" tanulj meg kommonikálni"


:D

2015. máj. 17. 20:34
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Mondd nekik, hogy keressenek valami hobbit. Amúgy gyakran beszélsz velük? Mert ha keveset, akkor lehet, nem azért támadnak le, mert halálra unják magukat, hanem mert veled akarnak lenni:DDD
2015. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hát a szülők ilyenek, én rendesen beszélgetek velük, mégis anyám rögtön a nyakamon van, amikor otthon vagyok és kimegyek a konyhába... de ilyen kajadolgokkal, hogy "van leves is", "salátát nem kérsz hozzá?", "elég sós?", "kenyeret is egyél hozzá" és hasonlók. (hozzáteszem, nyolc éve külön lakom tőlük, feltételezhetné, hogy meg tudom csinálni a kajámat és a salátát is felismerem, de szerintem ez így ösztönösen benne van a szülőkben :)
2015. máj. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
K..szott nagy tahó vagy!
2015. máj. 18. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!