Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthon ápolni vagy intézménybe...

Otthon ápolni vagy intézménybe "adni" a szüleink?

Figyelt kérdés

Csúnya kérdés,de meddig illik,jó,helyes otthon ápolni a szüleink vagy csak az egyiket ha az állapotuk leromlik?


Vannak akik meg tudják csinálni,lelkileg is bírják stb. szavakkal le sem tudom írni a tiszteletet irántuk.


De szakember hiánya nélkül,amikor az anyagiak esetleg nem engedik egy ápoló felvételét és fizetésést ?


Egy részről cserbehagyásnak érezném ezt másrészről óriási áldozat. Mekkora áldozatot lehet hozni?


Ha magunk már nem tudjuk megfelelően ellátni és érzelmileg sem bírjuk nagyon mi a helyes megoldás?


Nem önzőség ilyenkor az intézmény? Nem olyan, mint ha lemondanánk róla,róluk?


Nem tudom meddig kell,lehet elmenni az otthoni ápolásban és mikor jobb a másik út.


Ha kerekes székes lesz és otthon tele van lépcsővel.

Romlik a szellemi állapot is,etetni kell,mosdatni,stb.


Még nem áll fenn ez a helyzet,de valószínű fog.



2016. febr. 5. 19:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%

Ápolás, etetés, mosdatás lenne. Ezek mind olyanok, hogy ha hallasz róla, akkor lehet, hogy gusztustalannak tűnik, de amikor a saját szerettedről van szó, akkor nem. Ez olyan, mint amikor egy kisbaba tisztába rakása teljesen természetes a szüleinek. Egy idegen meg lehet, hogy rosszul van a kaka gondolatától is.

Viszont munka mellett nem tudnám kivitelezni, ha már állandó felügyeletre lenne szükség.

Érzelmileg nekem az otthoni ápolás lenne jobb. Ha intézményben van, akkor mindig aggódnék, hogy mi történik vele. De biztosan vannak megbízható helyek is.

Ha olyan gond van, ami szakembert igényel, akkor biztosan jobb intézményben. Pl. ha nem tud enni és infúziót kell kapnia. Ha olyan fájdalomcsillapításra van szüksége, ami gyógyszerre nem oldható már meg.

2016. febr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
77%
Idősek otthona. Az időskori leépülés nem olyan dolog, amit szakképesítés nélkül kezelni tudsz. Nem önzőség kérdése ez, hanem képességé.
2016. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%
Én két és fél évig ápoltam anyukámat. Igaz, amit írtatok. Van akinek ez nem való, nagyon nehéz napi 24 órában készenlétben lenni, én ezalatt az idő alatt nem aludtam végig egyetlen éjszakát sem. Fizikailag és lelkileg is borzasztó megterhelő. Én szerencsés természet vagyok, a végtelenségig lehet terhelni, de nem mindenki ilyen. Nem ítélek el senkit, aki másképpen dönt mert én tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy nagyon nagy lelki és fizikai terhet jelent.
2016. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
Amíg nem a saját életetek megy rá, addig otthon. De van az a pont, hogy nem lehet megoldani. Én, ha megöregszem, nem szeretnék a családom terhére válni. Nehéz kérdés ez. Az emberség és lehetőségek összevetése kell.
2016. febr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
67%
Van ennek egy érdekes vetülete. Az otthon ápolás nehézségei, a nyűg, a test leépülése, az esetleges érzelmi konfliktusok, viták képesek odáig fajulni, hogy az addig szeretett és tisztelt szülő iránti minden szeretet és tisztelet elmúlik és csak a a szülő elmúlása iránti vágy marad meg az emberben.
2016. febr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%

Keress rá a városodban, hogy melyik intézmény végez házi gondozást. Ez azt jelenti, hogy napi 1-2 órában elmennek, megápolják a mamát/papát, megfürdetik, megetetik, pelenkázzák, kiváltják a receptet, bevásárolnak, ami belefér az időbe. A mi településünkön pl. 300ft/óra a díja. A házi gondozók közalkalmazottként vannak foglalkoztatva, ők az önkormányzattól kapnak fizetést, te pedig az önkormányzatnak fizeted a gondozási díjat. Egy 8 órás 50 körüli gondozónak 90e körül van a fizuja, szóval nem azokból a 300ft-okból jön össze, amit te fizetsz.

Ez egy köztes megoldás az általad felvázoltak közül, én amíg járható, ezt nagyon jónak tartom.


Ha van kérdésed írj bátran, de itt, privit nem kapom meg

2016. febr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Én már most gyengének tartom magam és emiatt szégyellem is magam belül.


A jövő valószínű ezt fogja hozni.

2016. febr. 5. 20:14
 8/29 anonim ***** válasza:
82%
Ne szégyelld magad miatta. Te tudod, hogy mit tudsz testileg és szellemileg egészségesen elviselni. Ha neked ez nem megy, akkor semmi értelme erőltetni, mert a fáradtságból és lelki kimerültségből adódóan úgysem tudsz majd megfelelően gondoskodni róla. Ebben az esetben valószínűleg valóban az intézményi ápolás lesz a legmegfelelőbb. Persze ez nem egy elfekvőt kell, hogy jelentsen, vannak magasabb szintű, jobb otthonok is, illetve ha nincs a szeretted olyan végtelenül rossz állapotban, a részleges, hivatásos ápolóval megosztott otthoni ápolás is jó megoldás lehet.
2016. febr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is lassan hasonló problémával kell szembe néznem - szerencsére leginkább "csak" fizikai problémákról van szó, szellemileg egyenlőre rendben van minden. A szülőnek nem nagyon lenne ellenvetése az otthon ellen, sőt, több ismerős is ezt javasolja.

Én viszont ezt csak a leges-legvégső esetre tartogatom.

A első lépés, hogy megoldom napi egy látogatással, hogy mindent elrendezzek körülötte. Ha kell, átállok napi kettőre. (Szerencsére közel lakunk.)

Ha ennél több kell, akkor fogadok napi pár órás segítséget. Régen nagyapámnál sokáig ez ment. Anyám ment reggel és este, az ebédet meg egy nyugdíjas néni intézte - meg a háziorvos is írhat fel segítséget otthoni ápolásra, legalábbis egy ideig, egyhuzamban talán 2 hónapig, azt hiszem, átmeneti megoldásnak megteszi.

Ha 24 órás felügyelet kellene, azt megpróbálnám a nyugdíja kiegészítésével finanszírozni és otthon megoldani.

Ha már tényleg mindent megpróbáltam, és a sem elég, akkor keresnék csak intézményt.


Komoly szellemi leépülés esetén én is intézményi segítséget kérnék, azt egyedül tényleg sokkal nehezebb megoldani (bár nem lehetetlen), és akkor a beteg (sajnos vagy szerencsére) úgysem fogja fel igazán (vagy egyáltalán nem), mi történik vele. Sajnos ebben is volt részünk, egy Arzheimer-kórt gyerekkoromban végignéztem:( Az tényleg borzalmas.


De az ismeretségi körömben a szülőket addig ápolják otthon, amíg tuják. Egy közeli barátom egyik rokonát 50 évig ápolták otthon kerekesszékben, és a család lelkileg is nagyon jól alkalmazkodott a helyzethez. Szóval látom magam körül, hogy semmi sem lehetetlen, és tudom, ha én is oda kerülök, hogy gondoskodnom kell a szüleimről, rengeteg lelki támogatásra és praktikus tanácsra számíthatok.

2016. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ, milyen tipusú a szülő.Ha nem zavarja a társaság, alkalmazkodó, akkor az otthon is megfelelhet.Bár nem a két szép szemükért ápolják őket, nagy pénzlehúzás és jól meg kell nézni az intézményt, mert nem mind jó hírű!Nehogy rosszul bánjanak vele.

Viszont ha magának való, bizalmatlan, nem szeret kimozdulni, akkor inkább ne, mert kínszenvedés lesz neki és csak a halálát gyorsítjátok meg, ha kiszakítjátok a megszokott környezetéből.

2016. febr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!