Elmondanád vagy sem?

Figyelt kérdés

1. félévben otthagytam az egyetemet, külföldre jelentkeztem egy teljesen más szakra, ami a szüleim szerint hülyeség, nem nekem való, nem lehet belőle megélni, stb., de ezek még nem is számítanak, hiszen úgysincs semmi esély arra, hogy engem felvegyenek egy külföldi egyetemre. Ha én mégis úgy gondolom, hogy van, hát nem vagyok normális.


Most van egy kis fejlemény, egy részem el akarja nekik mondani, hiszen mégis a szüleim (de leginkább azért, hogy az orruk alá dörgöljem, hogy igenis van esélyem), egy másik részem nem mondaná el, hiszen úgyis leszarnák, és akkor újrakezdenék a szak szapulását, ami nekem viszont az álommunkám, pedig tisztában vagyok a (nem kevés) negatívummal, de a szak/foglkozás kritikáját nem vagyok hajlandó hallgatni.


Ti ilyen helyzetben elmondanátok, vagy nem, esetleg, ha rákérdeznek (ami kétlem, hogy meg fog történni, max. júniusban, ha addig nem tudtak meg semmit)?


2016. febr. 5. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Csak akkor mondanám el, ha már felvettek.
2016. febr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%

Elmondanám azonnal, persze. A titkolózásból csak botrány kerekedne.

Mi az a szak?

2016. febr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Mi egyre közelebb kerülünk ahhoz, hogy kitaláljuk, hová akarunk menni továbbtanulni. A tanáraink nagyon sokszor elmondják, hogy azt tanuljunk, azzal foglalkozzunk, ami érdekel, amit szeretünk csinálni, mert akkor leszünk sikeresek és ne hallgassunk másra, vagy arra, hogy "nem tudsz megélni belőle/nem lesz belőled így semmi", mert akkor viszed valamire, ha örömödet leled benne. Szerintem elmondhatod, én elmondanám és nem kell foglalkozni a negatív kommentárokkal. Sok szerencsét! :)
2016. febr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Akkor mondanám el, ha már felvettek.

Ha most az orruk alá dörgölöd és nem is vesznek fel, akkor az nagy pofára esés lenne.

2016. febr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
csak akkor mondanam el, ha mar felvettek. ez annyira egyertelmu kellene hogy legyen szamodra is. az, hogy ez kerdeses neked, azt jelenti, hogy eleg gyerek aggyal gondolkozol, es ott van ez a gyerekes csak azert is odamondom, nye nye nye....felfogas.
2016. febr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
a szüleid fizetik mindezt amúgy?
2016. febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha felvettek, akkor elmondanám..

de elobb minek? mit? ..hogy elfogadták a jelentkezést?

akkor kell az ilyesminek orulni, ha már megtortént vagy ha már elmult.

2016. febr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!