Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondanád-e ilyen esetben a...

Elmondanád-e ilyen esetben a szüleidnek, hogy beteg vagy?

Figyelt kérdés

A szüleimmel még a tavasszal megromlott a kapcsolatom, mert nem tudják elfogadni, hogy meleg vagyok. Elzavartak otthonról. Édesanyámmal azóta valamelyest javult a helyzet, szoktunk beszélni, de még ő sem tud teljesen elfogadni. Az apám viszont tudomást sem akar rólam venni, megvet, a barátomat pedig egyenesen gyűlöli.

Nem rég kiderült, hogy beteg vagyok, rákos. Elég jó esélyeim vannak a teljes gyógyulásra, de ez akkor is egy igen súlyos dolog. Nem tudom, hogy elmondjam-e nekik? Valahogy szeretném is, meg nem is, hogy tudjanak róla. Ti mit tennétek, elmondanátok?



2014. nov. 28. 12:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképpen mondd el anyukádnak legalább. Majd ő elmondja apukádnak.
2014. nov. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
Fordítsd meg a dolgot és rögtön megkapod a választ. Te szeretnéd tudni a jelenlegi helyzetben ha valamelyik szülődről ne adj isten ez derülne ki? Ha igen akkor mond el, ha nem akkor ne.
2014. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Csak nagyon félek, hogy apám hogy fog reagálni. Már az teljesen összetört, ahogy most viselkedik velem (vagyis hogy úgy tesz, mintha nem is léteznék). Ha ezután is így tenne, azt nem tudom most, hogy viselném el.
2014. nov. 28. 13:04
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem az jön majd apukádtól, hogy ez a büntetésed érte...


Teljes gyógyulást!


Anyukádnak szerintem is szólj.

2014. nov. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp szólnék. Remélem felépülsz, és ők legalább rájönnek, hogy senki nem él elég sokáig ahhoz, hogy bagatell dolgok miatt kirekesszék az életükből.
2014. nov. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak szólj, biztos továbbítja a rossz hírt. Apádat már elvesztetted, rosszabb nem történhet, valószínűleg semmit nem fog változtatni ez a hozzáállásán, de ha igen, akkor azt pozitív irányba. Kitartás, gyógyulj meg, és azoknak az embereknek a véleményével törődj, akik megérdemlik.
2014. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha apád így áll a dologhoz, az sajnálatos. Ettől függetlenül te értesítsd őket mindenképpen. Mondd el édesanyádnak! Ez olyan dolog, amit tudniuk kell. Viszont ne várj semmit ettől a dologtól. Ha ennek hatására elindul valami pozitív, az jó, de ha nem, nem érdemes, hogy még jobban összetörj miatta lelkileg.
2014. nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Mond el anyukádnak ,hogy beteg vagy.Tovább fogja mondani apukádnak és remélhetőleg melletted fog állni.

Én nem tettem meg, nem mondtam el az anyámnak ,hogy rákos beteg lettem. Te ne kövesd el ezt a hibát .

2014. nov. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
En mindenkeppen elmondanam.
2014. nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 szántóvető ***** válasza:
21%

ha anyagilag nem vagy rászorulva a támogatásukra akkor nem.

ők hoztak egy döntést amit te kénytelen-kelletlen elfogadtál,alkalmazkodtál hozzá.a harcot a betegséggel neked kell megvívnod.gondolom nem vagy rászorulva a sajnálatukra sem.

Gyógyulást kívánok neked (még ha előítéletes is vagyok a beállítottságod miatt.)

2014. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!