Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez belefér a...

Szerintetek ez belefér a "normális" büntetés kategóriába?

Figyelt kérdés
Gyerek folyton nyúlkál a hajába evés közben. Szülők többször rászólnak, de a gyerek nem hagyja abba. Mire apuka fog egy zsineget, és lekötözi a gyerek kezeit a törzséhez, aki így nem tud mozdulni, és addig ott kell ülnie, míg a többiek be nem fejezik az evést.
2016. febr. 6. 17:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem fér bele!

Semmilyen szinten nem fér bele, hogy egy gyereket megkötözzenek.

Amúgy mennyi idős a gyerek? Ha még pici, lehet meg sem érti. Ha meg már nagyobb, fel kéne deríteni az okát, hogy miért csinálja.

Ha csak heccből és már érti, hogy nem szabad, de akkor is csinálja, akkor meg max. keljen fel az asztaltól és majd eszik, ha megtanulja, hogy ne nyúlkáljon a hajába.

2016. febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Milyen idős az a gyerek? Szerintem nem fér bele...
2016. febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
5 éves a gyerek.
2016. febr. 6. 17:20
 4/31 anonim ***** válasza:
79%
Te az egyik szulo vagy, vagy csak ugy hallottad ezt valakitol?
2016. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
69%
Nekem anyukám a hajamat gumizta be, nem ezt csinálta, basszus. Ráhívnám a gyámügyet, ha meglátnám. És lehet, hogy kényszerbeteg a gyerek (mint én), ami - mint a nevében is benne van - egy BETEGSÉG, amit gyógyítani kéne, nem büntetni. Bár ilyen szülők mellett nem csodálkoznék, ha kényszerbeteg.
2016. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

Én már azt sem értem, hogy miért baj az ha evés közben hozzáér a hajához.


Egyébként nem fér a normális büntetés kategóriába. Ha evés előtt kötelezően összefogják a haját, vagy felállítják az asztaltól az az. Hogy mozgásában korlátozzák és végignézetik vele, ahogy mások esznek, nem normális dolog.

2016. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Ez én voltam 5 éves koromban. Most, felnőttként kerültem olyan helyzetbe, hogy számon tudjam ezt kérni apámon. De ő felháborodott, hogy ő nem bántalmazott engem. Az esetet nem tagadja, nem tartja abszolút gáznak. Elbizonytalanodtam, hogy én "fújom" -e fel, vagy jogos. Még több más ilyen (szerintem) bántalmazás történt anno.
2016. febr. 6. 17:27
 8/31 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez durva.

Nem vagyok annak a híve, hogy mindent hagyjunk rá a gyerekre, de én ezt inkább megszégyenítésnek tartom. Én elmagyaráztam volna, hogy miért nem lehet. Ha nem hallgat rá, akkor pedig elküldöm az asztaltól. De ez a lekötözés nekem olyan beteges meg erőszakos. Anyukája miért hagyta?

2016. febr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem fér bele. De egyáltalán hogyan jut ilyen valakinek az eszébe? Ha nemviselkedik rendesen, akkor állítsa fel az aasztaltól, mehet isten hírével, legközelebb meggondolja, hogy hogyan viselkedik. De miért baj, hogy hozzáér a hajához?
2016. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Akkor bántott, amikor anyukám nem látta (dolgozott). Én nem mertem elmondani neki, mert úgy gondoltam gyerekfejjel, hogy megérdemlem a büntetést, tényleg rossz vagyok.
2016. febr. 6. 17:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!