Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerekeid (ikrek) egymás...

Ha a gyerekeid (ikrek) egymás helyett járnának vizsgázni, mit szólnátok?

Figyelt kérdés

Adott a helyzet. Egynemű iker gyerekeid vannak, akik egyetemre járnak.Van,hogy 1-1 vizsgára egyik a másik helyett megy el és fordítva.

Most arra készülnek,hogy a nyelvvizsgát "hamisítják"meg. Magyarán a nyelvet jobban beszélő gyereked menne el a másik helyett nyelvvizsgázni.

Mit szólnátok ehhez, mint szülő?Akárhogy is nézzük, ez bűncselekmény. A lebukási esély minimális.


2016. febr. 8. 11:59
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem rendszeres és a fontos tárgyakat tudják mindketten rendesen, akkor én nem csinálnék ügyet belőle. De ilyen töltelék "fölveszem mert kell a kredit" tárgyaknál nem zavarna. Így legalább több idejük marad arra ami tényleg fontos.
2016. febr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
52%

Én a balekségig szabálykövető vagyok, de őszintén, ilyen helyzetben ki az, aki legalább egyszer-kétszer nem élne vissza ezzel? (Azért azt nyilván nem szeretném, ha rendszert csinálnának belőle.)


Amúgy nyíltan nyilván nem helyeselném, de egyes esetekben megérteném. Tehát

- ha olyan vizsgáról van szó, ami gyakorlati vagy gyakorlatban közvetlenül hasznosított tudást értékel, ott mindent megtennék, hogy megakadályozzam, ilyen egyértelműen egy autóvezetői vizsga, ami nyilvánvaló veszéllyel jár, ha valaki nem elég jó.

DE!

- aki tényleg járt életében egy félévet egyetemre, az tudja, hogy minden szakon vannak olyan tárgyak, amiket soha az életben nem fog az ember használni. Ilyen esetekben megérteném. Persze, etikátlan, de "gyarló az ember"...

Az igazán fontos tárgyak általában úgyis több félévesek, kis létszámúak, szóbelik, gyakorlatok vannak, ilyen esetekben a tanároknak szerencsés esetben azért szorosabb kapcsolatuk van a diákokkal, egyértelműen nagy lenne már a lebukás veszélye, meg az ember jó esetben tiszteli is azt néhány tanárt annyira, hogy ne csapja be ilyen arcátlanul. Nem olyan, hogy csak beülök másik 100 ember mellé az előadóba és ikszelgetek...


Nyelvvizsgánál nagy baj nem lehet. Az önéletrajz csak a beugró. Ahol kell a nyelvtudás, ott a munkaadó általában úgyis személyesen teszteli az illető nyelvtudását. Mert pl. két nyelvvizsgám van, de az egyik nyelvtudásom passzívvá vált, mert soha nem volt rá szükségem, hogy használjam, és nem is szerettem az adott nyelvet, csak az iskolában tanították. Tehát nem tükrözi a valós tudásom. (más kérdés, hogy én még ezt is jelzem az életrajzomban...)

2016. febr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
54%
Jó akkor viszont ennek így mi értelme van? Mit kezd a papírral ha nem tudja használni, mert nincs mögötte tudás?? Dolgozni is elmegy helyette majd a másik?
2016. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanmar. A nyelvvizsgarol sok esetben eleg maga a papir, es sehol nem kerdezik utana a tudast. Egy baratnöm a Navnal dolgozik, potlekot kap a nyelvvizsgara (nem is keveset), de a munkavegzeshez egyaltalan nincs szükege a nyelvre.

En angoltanarkent vegeztem, semmiböl sem lennek jobb vagy rossz tanar, vagy semmit nem valtoztatna a nyelvtudasomon, ha az 1500 evvel ezelötti brit törtenelemböl levizsgazott volna helyettem valaki.

Mas egy kreszvizsga, vagy meg par, amiket elöttem emlitettek, ahol gond lehet, ha elesben derül ki, hogy hozza se tudsz szolni...

2016. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
75%

Jajj ugyan már! =D

Tegye már föl az a kezét, aki csak a felét vissza tudja idézni a sok szarságnak, ami közé az egyetemen elrejtik a lényeget. Most kezdte el a lányom azt az egyetemet, amit én végeztem anno, én meg néztem az órarendjét és fogtam a fejem, hogy "te jó isten, én tanultam ilyet?". 25 éve a szakmámban dolgozok kiváló eredményekkel, köszönöm szépen. A gyakorlatokat úgyse tudják a másik helyett elvégezni, a szigorlatokat csinálják csak meg szépen mind a ketten és kész.

2016. febr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
79%

"Mit kezd a papírral ha nem tudja használni, mert nincs mögötte tudás??"

Azért valljuk be, a papír maga az esetek 90%-ban nem ad semmi tudást senkinek.


Én azt mondom, hogy legyen egy céljuk, hogy mik akarnak lenni, ahhoz értsenek, a többi szarságon meg essenek át valahogy, akár ilyen formában. Amúgy is azt tapasztaltam, hogy egyetemen mindenből tanítanak egy kicsit, ami érdekel ahhoz saját erőből kell tanulnod, ami meg nem érdekel, azt is lenyomják a torkodon. És sok esetben pont az hátráltat a valódi fejlődésben, hogy az 1 fontos dolog mellett van 10 felesleges amik elveszik az időmet.

2016. febr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
55%
#17 "Ha nem tud átmenni egy vacak kis nyelvvizsgán, akkor hogy akarja használni a nyelvet?" - éppen ez az, ki mondta, hogy használni akarja a nyelvet bármire is... a párom, földrajz-történelem szakos tanárként szerinted mikor szorulna rá a munkája kapcsán az idegen nyelvre? Ja, hogy semmikor - de azért ugye addig nem kapott diplomát, amíg nem prezentálta a nyüves középfokú nyelvvizsgát.
2016. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
79%

Jól teszik! :-)

Csak azon gondolkodom, hogy vajon egymás pasiját is kipróbálják? Mert ilyenben már volt részem.

Ikrek. Ez egy kötelék, életmód, stb... Éljenek vele, és használják ki a végsőkig.

Persze szülőként, úgy kell csinálni, mintha nem helyeselnéd... :-)

2016. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
51%

"mintha gyilkosságról lenne szó"


Ezért tart itt ez a korrupt szar ország.

2016. febr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
45%
#29, azért, mert a mindenkori politika agyrémei ellen mindenki úgy védekezik, ahogy tud?
2016. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!