Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerekeid (ikrek) egymás...

Ha a gyerekeid (ikrek) egymás helyett járnának vizsgázni, mit szólnátok?

Figyelt kérdés

Adott a helyzet. Egynemű iker gyerekeid vannak, akik egyetemre járnak.Van,hogy 1-1 vizsgára egyik a másik helyett megy el és fordítva.

Most arra készülnek,hogy a nyelvvizsgát "hamisítják"meg. Magyarán a nyelvet jobban beszélő gyereked menne el a másik helyett nyelvvizsgázni.

Mit szólnátok ehhez, mint szülő?Akárhogy is nézzük, ez bűncselekmény. A lebukási esély minimális.


2016. febr. 8. 11:59
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim válasza:
74%

Azt nem èrtem egyedül, hogy muèrt nem kèpesek emberek felfogni azt, hogy a törvèny az törvèny. A nyelvvizsgàt ha tènyleg 14 èv alatt nem tudja összeszedni, az ne menjen egyetemre.

Màsrèszt pedig ha egyetemi vizsgàkon is megcsinàljàk ugyan ezt, akkor semmit nem èr a diplomàjuk. Egy rèszt igazsàgtalan a többi egyetemistàval, màsrèszt megnèznèm azt az embert, aki egy olyan orvoshoz megy pl, akiről kiderül, hogy egy-kèt tàrgybòl nem vizsgàzott le.

Ha pedig azt nèzzük, hogy pànikolòs-e valaki, màr elnèzèst, èn is az vagyok, mègis le tudok vizsgàzni.

Megjegyzès: èletemben nem puskàztam, ès nem is tartom fair dolognak, nem csaltam, mègis eljutottam oda, ahova akartam. A legnagyobb problèma pedig az, hogy a tàrsadalomnak ez a felfogàsa, hogy nèha-nèha belefère egy kis csalàs (Nem fèr bele).

2016. febr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
34%

"Azt nem èrtem egyedül, hogy muèrt nem kèpesek emberek felfogni azt, hogy a törvèny az törvèny."-ki mondta, hogy ne fognánk fel?

"A legnagyobb problèma pedig az, hogy a tàrsadalomnak ez a felfogàsa" - akkor tessék leváltani a társadalmat, szépen, demokratikusan:))))

A magyarság elmúlt ezer éve másra se tanít, mint hogy az önkéntes jogkövetés nem mindig jó, vagy hasznos tulajdonság. Tudod, azt mondják, hogy sorakozni köll, mert az a törvény - aztán aki sorakozik, az megy hősi halottnak, aki meg beint, az meg sokkal jobb eséllyel él túl...

2016. febr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
72%
Kérdés, hogy melyik embert tartanánk többre, aki teljesíti a kötelességét, vagy aki gyáván kibújik alóla...
2016. febr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
28%
9-es, mit személyeskedsz?
2016. febr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 A kérdező kommentje:

Nem akartam színt vallani, de mivel ennyi válasz érkezett, megérdemlitek.Két húgomról van szó(ők az ikrek). A szüleink nem tudnak ezekről.Engem beavattak, mert megbíznak bennem..Csak elég szar érzés nekem,hogy én tényleg felkészülök és ténylegesen le is vizsgázok. Ők meg egymás között megoldják..felosztják a tárgyakat.Így van amelyik csak az X tárgyat tanulja meg, az Y-t nem. X-ből elmegy kétszer vizsgázni, míg a másik Y-ból. Így garantált a jó jegy mindkettőjüknek..Itthon meg a szüleim a tesóimmal példáloznak, hogy bezzeg ők kapnak ösztöndíjat.De így könnyű, hogy kb a tárgyak 50%-ára kell csak felkészülniük(fejenként).

Még egyetemi vizsgáknál tűrtem, nem szóltam semmit..de most tudtam meg,hogy a nyelvvizsgát is csak az egyik húgom tervezi lerakni(kettőjük helyett).

Amúgy a szüleink tisztességesen neveltek, elítélik a csalásokat..én egyszer puskáztam a gimnáziumban.Le is buktam. Ne tudjátok meg milyen fejmosást kaptam miatta itthon..Hogy inkább írjak rosszabb jegyet, de saját kútfőből dolgozzak, többet érek vele stb.. én megfogadtam. Mióta egyetemre járok, egyszer puskáztam, de csak mert már utolsó vizsga alkalom volt, muszáj volt sikerülnie, így néhány kérdést telefonból néztem ki..de ezért is olyan lelkiismeret furdalásom volt.. Tesóim meg nyugodt lélekkel csalnak ilyen pofátlanul..

Nem szeretném beavatni a szüleimet, mert nem az én dolgom. De azért kicsit fáj, hogy úgy tekintenek a lányokra mint két okos,bölcs istennőre..közben meg önerőből nem lennének ilyen jó jegyeik..

2016. febr. 9. 11:17
 56/61 anonim ***** válasza:
79%
Ja, aki belehal (vizsgánál maradva megbukik) az nyilván sokra egy azzal, hogy "többre tartják"... de valójában meg ugye azzal megy többre, ha sikeresnek tartják, ha megvan a diplomája, ha tudja azt csinálni, amit szeret. Ez nem verseny, hogy értéke legyen a sportszerűségi díjnak...
2016. febr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 A kérdező kommentje:

Több féle modul van(ilyen tárgycsoportok).

pl. humán modulból csak az egyik húgom készül, az egyetem eleje óta. míg mondjuk reál modulból a másik. így mondhatjuk, hogy tulajdonképpen fogalmuk sincs a szakuk egy részéről,hogy mit is tanultak eddig. ez szerintem elég durva és egyátalán nem fair, akár csak a szaktársaikkal szemben sem.

2016. febr. 9. 11:21
 58/61 anonim ***** válasza:
57%

Mondjuk eleve rossz megközelítés az, hogy azért érjünk el dolgokat, hogy "mások többre tartsanak" minket. Miért? Inkább az lenne a fontos, hogy saját magunkat tartsuk többre, ehhez pedig kell a tudat, hogy nem csalással jutottam meg nem érdemelt pozícióba az életben, hanem megküzdöttem érte. Lehet, hogy buktam párszor, de a végén sikerült, önerőből. Szerintem ez kellene, hogy szempont legyen...


Azért megnézném, hogy akik itt "élelmességről" beszélnek, azok a korrupt vezetőket is élelmesnek tartják-e, vagy bűnözőnek. Sokkal nagyobban, de ugyanaz a szitu: valaki, aki visszaél a helyzetével, megvezet másokat, és ezzel előnyre tesz szert.

2016. febr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
42%
"Inkább az lenne a fontos, hogy saját magunkat tartsuk többre," - ez valóban fontos - csak épp nem azzal lehet elérni ezt az érzés, hogy meghajolunk egy beteg oktatási rendszer minden agybaja előtt... attól az ember legfejebb rosszabbul, megalázva érzi önmagát... nem?
2016. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
55%
Én nem - végigküzdöttem magam két egyetemen is, nem mondom, hogy maradéktalan a képzés, de aki egyetemre akar menni, azt gondolom, vállalja az árnyoldalakat is. A csalás a szememben egyáltalán nem megengedett.
2016. febr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!