Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen javaslattal vegyem rá...

Milyen javaslattal vegyem rá anyut arra, hogy a zsebpénzemből megvehessem azt a telefonta amelyiket szeretném? 13/l

Figyelt kérdés
Félévkor 5 tantárgyból lettem négyes (töri,matek,fizika,kémia,tesi).Anya állítja,hogy azért rontottam,mert sokat lógok a tablen(még véletlenül se apám alkoholizmusa a hibás),és nem engedi hogy az is elvonja a figyelmem.Szerinttek milyen érvek mellett mene bele?13L
2016. febr. 13. 11:20
 1/9 anonim válasza:
21%
Mond neki ,hogy ha megveheted többet chatelsz és megtanulsz helyesen írni.
2016. febr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
35%
Szerintem ne vedd meg a telefont. En 17 eves vagyok és nagyon sokszor érzem és latom is hogy a telefonom elveszi a figyelmemet a tanulástól. Várj még nyárig, jovore úgy is felvetelizel, es oda meg kellennek a jo jegyek.
2016. febr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Mondd meg neki, ha van telefonod fel tudod hívni, hazafelé menet, hogy minden rendben veled, vagy otthon, amíg nem ér haza.

És mondd el, hogy a tanulásban is rengeteget segít, én sem gondoltam volna, de így van. Könnyebben utána tudsz nézni a dolgoknak, bár az is igaz, ha nem laksz túl messze, vagy általánosban nem lehet telefont használni, ez gyenge érv.

2016. febr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Na álljon meg a menet. Mi köze lenne annak, hogy apád iszik (már ha ez igaz), ahhoz, hogy te egész nap tabletezel tanulás helyett? Ha akkora probléma lenne nálatok, akkor nem lenne se időd, se energiád a tabletet nyomogatni, meg itt írogatni, hogy új telefont szeretnél. Ahelyett, hogy követelőzöl meg másokat hibáztatsz a saját lustaságod miatt, inkább kapcsold ki a tabletet és nyisd ki a tankönyveket, és akkor jobbak lesznek az eredményeid.

Egyébként meg 13 évesen kicsit jobban megbecsülhetnéd, hogy megvan mindened, ami sok embernek luxuscikk (zsebpénz, tablet, stb). A szüleidet majd akkor fogják érdekelni a te javaslataid, mikor felnősz, megkomolyodsz kicsit, és nem telefonok meg tabletek körül fog járni a kis agyad egész nap. Ja, meg ha lesz saját kereseted, és nem nekik kell eltartani téged. Ez így megy, tudom kislányként még nagyon nehéz ezt megérteni, de az élet nem csupa rózsaszín hab meg cukormáz, nem fogod mindig ajándékba megkapni, ami éppen megtetszik.

Amúgy, a zsebpénz ugyanúgy a szüleid pénze, és te nem azért kapod, hogy elszórd 2 perc alatt teljesen felesleges, drága holmikra. Ők tudják nagyon jól, hogy neked mire van szükséged, és mire nincs, ahogy azt is tudják, hogy a saját pénzüket mire engedik elkölteni. Ez van.

2016. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem napi egy óra nem sok.
2016. febr. 13. 12:29
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Ha van tableted, teljesen felesleges csomó pénzt kiadni egy telefonra, ami kb ugyanazt tudja. Telefonálni tudjál róla és kész, erre a legolcsóbb is tökéletes. Egyéb esetben meg tényleg csak nyomkodni fogod - és nem napi egy órát.

Szerintem egyezzetek meg, hogy év végére kijavítod a négyeseidet is és akkor beszéltek róla.

2016. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13 évesnek eladnak telefont. Nem kell szülő hozzá ha jól tudom. Szóóval a válasz, semmivel.
2016. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vagyis eddig sem egy órát használtam,de egy óra amikor nem tanuláshoz.És az a baj hogy megígérte ha meglesz az ára megvehetem.Zsebpénzt meg a mamámtól kapok.
2016. febr. 13. 13:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondd hogy evvegen kitűnő leszel!!
2016. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!