Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszélhetnék erről a...

Hogyan beszélhetnék erről a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy csak annyit kéne tennem, hogy eléjük állok és elmondom mi a helyzet, de nagyon kiakadnának rajta, és nem hiszem, hogy akármi tanácsot adnának ezügyben, szóval egyrészt azért is vagyok itt, mert hátha tud nekem valaki segíteni.


Tehát egy 16 éves fiú vagyok, és kínai, de én már ebben az országban születtem és sosem laktam máshol (a nyelvet egyébként beszélem.) Szeptemberben kezdtem a középiskolát és sokan szekálnak a származásom miatt. Különösebben nem érdekel, mindig csak röhögök rajta, mert egyszerűen nem tudom komolyan venni azokat, akiknél ott megáll az élet, hogy kínai vagyok és ennél tovább nem látnak. Viszont az már jobban zavar, hogy ha valaki csinál valami hülyeséget, azt rögtön rám fogják, de a tanárok semmit nem csinálnak, még az osztályfőnökömnek is szóltam, de semmit nem csinált. Egyébként amikor szüleimnek elmondtam, apa csak annyit válaszolt, hogy üssem meg őket. Most komolyan, nem hiányzik, hogy még ki is rúgjanak. Meg amúgysem vagyok az a verekedős típus. Tehát pont ez a probléma a szüleimmel, vagy ezt mondják rá vagy pedig azt hogy ne foglalkozzak velük. Oké, nem foglalkozom velük, de ezt is csak néhány hónapig lehet bírni, márpedig engem nap mint nap valamivel megaláznak. Egyébként amikor óvodába jártam, volt aki folyton szekált a származásom miatt, mindig sírva mentem be, anya próbált beszélni vele és a szüleivel, de nem hagyta abba és nem érdekelte, szóval kb. róla is ennyit.


2016. febr. 13. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenekkel nem tudsz mit csinálni. De hogy a tanár se tesz semmit, az elég szégyen.
2016. febr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Nagyon szomorú ez a helyzet. Szőrnyű lehet ezt így csinálni... figyelj,a szüleid talán nem értik meg a helyzeted. Próbáld meg megértetni velük! nagyon fontos lenne. Ha kell borulj ki teljesen,rendezz jelenetet! Győzd meg őket arról hogy szükséged van segítségre! Ne fogd vissza magad! Ők a szüleid. Nem hagyhatják figyelmen kívül. Most muszáj lesz nagyban cselekedj.
2016. febr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Én pont a ellenkezőjét tanácsolnám. Végy 180 fokos fordulatot a személyiséged terén. Ha a gyökerek amiatt savaznak, mert kínai vagy, ezt próbáld az előnyödre fordítani (olyan dolgokkal ami rád/rátok jellemző. Az kegyen a cél, hogy a többiek a te társaságod keressék. Mindenek előtt legyél magabiztos és határozott, vagy legalább mutasd annak magad. Majd pupilláznak amazok. :) Fek a fejjel!!
2016. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*fel a fejjel
2016. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a mai eszemmel tudom már, hogy vannak ennél jobb emberek is, és gyúrnék arra, hogy átkérjem magam másik osztályba vagy másik iskolába. Sőt, ahogy a mai oktatási rendszer áll, hogy ezer bőrt lehúz a gyerekekről, magántanulónak is akár.

Az nagyon borzasztó, hogy a szüleidnek ennyi vér sincs a pucájukban.

2016. febr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha a szüleid nem érzik át, akkor elég felesleges hozzájuk fordulni.

Az osztályfőnök meg... pff, nekem is csak ilyen osztályfőnökeim voltak, soha senkit nem tudtak "megvédeni", de még csak meg sem próbálták, sőt, volt, aki azt élvezte, hogy tovább mérgesítheti a helyzetet.

Még új az osztály, ha szerencséd van, idővel "rád unnak". Ha nem, akkor csak az iskolaváltás segít.

Mivel nem jó év közben iskolát váltani, ha nem tarthatatlan a helyzet, akkor várj még pár hónapot, ha nem javul, beszélj a szüleiddel egyenesen, és a segítségükkel kezd el szervezni az átiratkozást, hogy jövőre már új helyen kezdhess.

(A régi iskoládban milyen volt a közösség?)

2016. febr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én osztályfőnököm is ilyen xd

Talán az iskolaváltás lenne a legjobb.

2016. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy mekkora előnyöd lesz a munkaerőpiacon egy ilyen egzotikus, de keresett nyelvtudással. Röhögjenek majd akkor, amikor pályakezdőként a dupláját keresed az ő bérüknek :D
2016. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!