Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van bajuk szüleimnek a...

Miért van bajuk szüleimnek a vallási nézeteimmel?

Figyelt kérdés

Szüleim nem hisznek semmilyen vallásban, engem is olyan szellemben neveltek, hogy a saját életem irányítsam inkább, ne legyek semminek az elvakult híve, de azt persze soha nem korlátozták, hogy érdeklődjek a témában, elmehettem templomba kíváncsiságból, külföldön más vallású országban is utánajártunk adott vallásnak, szóval igazából nem is utasították el a dolgot.

Most viszont megtudták, hogy megvettem a Sátáni Bibliát, és egyetértettem az abban leírtakkal, és folyton csak piszkálnak, azt hiszik valami kecskeáldozó szekta tagja akarok lenni, vagy nem is tudom.. Nem lehet velük értelmesen beszélni, folyton mérgesek lesznek a témától, rám kiabálnak és elvonulnak.. Ha meg meg se próbálok erről beszélni velük, akkor mostanában csak alapból csúnyán néznek rám.

De miért?? Érti valaki? Mit csináljak velük?


2016. febr. 8. 15:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Röviden: A szüleidnek igaza van. A sátáni biblia átverés, biztos sokat költöttél rá, okosabban is felhasználhattad volna azt a pénzt.


Ha már vallást keresel válassz olyat, ami nem a tini lázadók vallása, hanem egész életed során érzelmi biztonságot ad, mert erre való a vallás, de ha már szabad gondolkodó akarsz lenni, nem kell ahhoz Sátáni biblia.

2016. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nagyjából 1500-at költöttem rá, nem nagy pénz.

Semmi "lázadó tini" dolog nincs benne :D Érzelmi biztonságot meg nem vallástól várok.

2016. febr. 8. 15:17
 3/18 anonim ***** válasza:
62%

Nézd, egy nem vallásos embernek fura, hogy mai világias környezetben nevelt gyereke elkezd hinni bármilyen babonában, amiket annak idején (okosan) a tudatlan tömegek irányítására, kordában tartására találtak ki.


Ahogy az ókorban, középkorban még tudatlanságban tartott tömegeknek könnyen hihetőek voltak a világvallások (az uralkodó rétegnek meg érdekeit szolgálta, ezért ők is életük természetes részének tekintették), ma tanjaik egy százmilliárdnyi galaxist, egyenként 100 milliárdnyi csillaggal tartalmazó rendszerre vonatkoztava - ez is még csak a világegyetem megfigyelhető része - durván megmosolyogtatóak.


Istenben hinni is butaság, de ez mai kultúrkörben még elmegy, aki sátánt kedvel az egy fokkal még defektesebbnek tűnik.

2016. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Azt csak ők tudják megmondani.

Egyébként a tini lázadók vallása a baptista nevű szekta.

2016. febr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

A szüleidnek nem az a bajuk, hogy ők nem vallásosak, te meg az vagy. Ez nem vallás. Ez egy butító szekta.

Igazuk van, hogy meg akarnak védeni az ilyenektől.

Nagy csalódás lehet nekik, hogy képes vagy ilyenben hinni.

Én hangsúlyozom, hogy ez nem egy vallási nézet!

2016. febr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az,hogy a vallást,mint olyat azért választ valaki,mert útmutatást vár a helyes életre, arra,hogy hogyan viszonyuljon másokhoz annak érdekében,hogy békés élete legyen. Nem hinném,hogy a sátánista nézetek erre buzdítanak, és ezt valószínűleg ők is így látják.
2016. febr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hogy lehet butító szekta olyasmi, ami arról szól, hogy ne a vallási cuccoktól várd az életed javulását, hanem tegyél érte, és hogy "bűn" butaságban élni, és nem önállóan gondolkozni?
2016. febr. 8. 16:28
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Ja, azt csak most látom, hogy sátánista vagy.

Én kitagadnálak apád helyében.

2016. febr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mond nekik nem vallásod lett csak érdekelnek elvek benne. Ennyi... Nem tűnnek butának, tanulj meg kommunikálni és minden okés lesz.
2016. febr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem kell foglalkozni velük.
2016. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!