Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell mindig mindenről...

Miért kell mindig mindenről lebeszélniük?

Figyelt kérdés

Márvagy fél éve elkezdtem a motocrosst, akkor is eléggé húzták a szájukat, mert úgy voltak vele, hogy majdcsak én is meggondolom magam. De amióta látják, hogy még egyre jobban kezdek motiválódni, minden lehetséges módon arra próbálnak rávenni, hogy hagyjam abba. Megjegyzem, mindemellett jók a jegyeim és sosem volt velem semmi gond. Több sportot kipróbáltam, mire eljutottam idáig és ez ténylegesen meg is tetszett.

Próbáltam velük beszélni erről, de mindig veszekedés lett belőle, és egyszerűen nem tudom, hogyan értethetném meg velük, hogy én igenis ezt szeretném csinálni.


17/f


2016. febr. 14. 21:56
 1/6 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A szüleid mivel indokolják azt, hogy hagyd abba a motocrosst?

Talán féltenek? ;)

A motocross nem sakk, megsérülhetsz, akár életre szóló sérüléseket is kaphatsz vagy nagyon korán meghalhatsz... A szülők dolga a gyereküket megvédeni. Teljesen normális, hogy aggódnak az épséged miatt.

Hivatalos sportklubhoz jársz vagy csak magadtól csinálod? Mert nem mindegy. Ha jók a jegyeid és a magaviseleted és tehetséges vagy, biztos van olyan klub, amelyik felvesz a soraiba és akkor biztonságosabb - talán a szüleid sem fognak aggódni.

Az, hogy te ezt szeretnéd csinálni, csak egy dolog... Ha érted, mire célzok. :)

2016. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nyilván, de szerintem egy kicsit túlzásba viszik :)

Egyébként az első 2-3 hétben egyik barátom, aki már évek óta csinálja, tanítgatott nekem pár dolgot és utána elkezdtem járni egy hivatalos sportklubba.

De egyébként tényleg nagyon azon vannak, hogy abbahagyjam, sokszor megsértődtek, hogy nem akarom. és konkrétan leh*lyéztek miatta.

2016. febr. 14. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyagi helyzet? Mert ez a sport igencsak drága sportnak számít.
2016. febr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sem örülnék, ha a 17 éves gyerekem a motocrossozna. Veszélyes.


Miről beszéltek még le?

2016. febr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon félteném a testi épségét. Valamint amennyire én tudom, elég drága. Szóval én sem örülnék neki.
2016. febr. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 HaEv ***** válasza:

Nos, a hivatalos sportklub azért megnyugtatóbbá teszi a sztorit. :) De ettől még megvan a veszélye.

Ha nincs anyagi oka, akkor az lehet a baj, hogy nagyon félnek attól, hogy valami bajod lesz. És azért lásd be, hogy nem ok nélkül féltenek.

A szüleid kedvéért kérlek én is, hogy nagyon vigyázz magadra, ne vállalj felesleges kockázatot. Pár edzésedre ha kimehetnek és látják, hogy óvatos vagy és vigyáznak rád, talán nem lesznek annyira idegesek. De tudod, a szülők dolga félni a gyerek helyett is! Ők már csak így vannak összerakva. Minden elismerésem az övék, hogy ilyen bátor fiuk van. - Aztán ha egyszer kicsiny hazánkat fogod képviselni valami rangos versenyen, azért tudjunk már róla! ;) De ehhez tényleg nagyon fegyelmezettnek kell lenned és vigyáznod kell magadra! Ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni!

2016. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!