Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet egy gyermeket...

Hogy lehet egy gyermeket fejleszteni, helyre tenni érzelmileg, ha ezek történtek?

Figyelt kérdés

Halmozottan hátrányos szülői háttérrel rendelkezik ,az apa kisegítő iskolában tanult, alkoholista. Az anya rendesen elvégezte az általános iskolát, de a személyisége torz, beteges. Bántalmazták testileg,lelkileg, szexuálisan a gyereket.

Mintha nem is fognák fel,hogy ezzel milyen nagy károkat tehetnek. Ugyanakkor anyagilag próbálnak neki mindent megadni. Kivéve a törődést és a figyelmet.

Hogy élhetne rendes életet ez e a személy, ha most van bátorsága,h. segítséget kérjen, 23 évesen? Hova forduljon? Van olyan tanfolyam,ahol segítenek az embereknek megtanulni ezt feldolgozni és ,hogy beilleszkedjenek a társadalomban? Ugyanis most az említett személy is nagyon furán viselkedik, a szülei kikészítették...., ő rendes iskolákba járt, de néha őt is hülyének nevezik mások. Mert sok rossz dolog rögzült benne,amit otthon tapasztalt.



2016. febr. 15. 20:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Előző: lehet h igazad van, ebben nem igazán vagyok járatos. Azért gondoltam mégis közölni itt, mit hallottam erről, hogy óvatosságot javasoljak az érintetteknek, nehogy pofára essenek, ha mégis én tudom jól az infót. Jobb félni, mint megijedni. De lehet, hogy te vagy képben erről.
2016. márc. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az 5-ös válaszon kicsit ledöbbentem. Azért más, ha valaki nem tud késsel villával enni, és más, ha szexuálisan zaklatták.


Szerintem itt kevés a pszichológus, beutalót kellene kérnie pszichiáterhez, és végigcsinálnia az adott terápiát, amit javasol.


Te vagy egyébként a "gyerek", vagy valamelyik ismerősöd?

2016. márc. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!