Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy viselnétek egy ilyen...

Ti hogy viselnétek egy ilyen anyát? Érzelmileg zsarol, hogy biztosan nem szeretem, ha elköltözök itthonról, meg, hogy milyen hálátlan vagyok.

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, egyetemet végeztem, és dolgozom. Van párom, akivel az egyetemi évek alatt összeköltöztünk. Én hazajöttem dolgozni, de ebből a légkörből szívesen szabadulnék. Páromat nem szereti, próbál manipulálni, hogy szakítsunk. (2 éve vagyunk együtt)
2015. szept. 27. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Én őszintén megmondom, hogy menekülnék. Az ilyen nem valódi anya (és most nem a tiédet akarom pocskondiázni, remélem nem sértelek meg), mert önző, csak a saját érdekeit nézi. Nem az az élet rendje, hogy a szülő magához láncolja a gyerekét, hanem pont az, hogy a gyerek kirepül és önálló életet él. Én nem hagynám magam zsarolni, mivel akkor soha az életben nem szabadulnék innen.
2015. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Pakolnék és mennék. Vagy kialakít a fejében egy egészséges kapcsolatot velem, vagy így járt. Ne hagyd manipulálni magad!
2015. szept. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is állt otthon a balhé, amikor elköltöztem. Pedig egyébként jó volt a kapcsolat, csak akkor akadt ki, amikor mondtam, hogy elközözöm. Volt sírás, minden. De megszokta. Ez az élet rendje. Te is elég idős vagy már ahhoz, hogy külön élj.

Mondd neki, hogy ettől még ugyanúgy szereted és majd mész hozzá. De már felnőtt vagy.

2015. szept. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
26 évesen hálátlan vagy mert a saját életedet akarod élni? Én olyan gyorsan pakolnék és költöznék ahogy a lehetőségeim engedik. Majd észhez tér. Ne maradj ott mert rámehet a kapcsolat is.
2015. szept. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló manipulatív anyukám van. A hazemenet alatt mit értetsz? Már egyszer összeköltöztetek aztán mégis hazaköltöztél? Nem szabad soha visszalépni szerintem, mármint ha te a te pároddal egy szép, felelősségteljes életet élsz, és már a ketőtök kapcsolatáért vagy felelős, akkor semmiképp. Hidd el az ilyen anyukák nagyon társfüggők, most az a baja, hogy kicsúszott a kezéből a gyeplő, nincs kontrollja feletted, pedig ez a helyes, nemhogy 26 évesen, már egy 6-10-16 éves gyereknek is teret kell engedni az önállóságban.

Költözz el, és anyukádnál lesz a labda úgyis. Dühönghet meg minden, de ha nem akar elveszíteni, akkor kénytelen lesz alkalmazkodni a helyzethez. Hát hiszen, egyszer még unokái is lesznek, stb, csak látná őket.. van tesód, vagy csak rajtad csattan?

nagymamám megfenyegette anyukámat hogyha el mer költözni, soha nem jöhet vissza. meg lett az eredménye, egy totál megkeserÍtett életet éltünk nagyival, vert minket, érzelmileg zsarolta az egász családot, ebben telt az egász gyerek és kamaszkorom. Anyukám akkor lett független amikor 86 évesen meghalt a nagymamám, dehát mondanom se kell, addigra már csak egy vegetatív anyuka lett belőle, nem igazán élvezi az életet és ahogy írtam is, nyomokban őbenne is felfedezhető ez a fajta kisajátítós attitüd.

2015. szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tennek a velemenyere es elnem a sajat eletem. Ez van, nem egeszseges ha a szulok nyakan el az ember. Gondolkodjon a kedves anyukad is, hogy egy normalis gyereket szeretne aki a parjaval el es (talan) gyerekeket tervez vagy egy anyamasszony katonajat aki 40 evesen is anyukaval nezi este a szerencsekereket??

Neked a sajat celjaid kell, hogy az elsok legyenek nem mase, meg ha az az anyukad is! Ha azt teszed amit o mond, felaldozod a sajat boldogsagod.

2015. szept. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!