Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anyamnal van a gyerekfelugy...

Ha anyamnal van a gyerekfelugyeleti jog de en apukamnal szeretnek lakni tehetett erte valamit? Birosag, gyamugy?

Figyelt kérdés
2016. febr. 18. 14:26
1 2
 1/15 anonim válasza:
57%

14 éves korodtól megválaszthatod, melyik szülőddel szeretnél élni. Azt hiszem, apukádnak kell kérvényeznie a bíróságon.


De lehet, hogy tévedek, akkor bocsánat.

2016. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Amennyiben már eltelt két év az ítélet jogerős emelkedése óta és apad is ezt szeretné, lehet újabb gyermekelhelyezesi pert indítani. Indokolni kell és az indoklás helytálló és megfelelő kell hogy legyen, anélkül szinte kizárólag, hogy változtatnak az elhelyezesen. Hány éves vagyl
2016. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
17/L
2016. febr. 18. 14:51
 4/15 anonim ***** válasza:
Mennyi van meg a 18. szuletesnapodig? Mert ha csak par honap akkor mar nem eri meg az egesz hercehurca, mire barmi lenne belole mar nagykoru vagy es ott laksz ahol akarsz.
2016. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Mi a bajod az anyukáddal? Az, hogy nagy nehezen felnevelt? Gondolom apunak több a pénze és a láthatásokon annyira de annyira jófej, olyan cukiiiii. Az aki meg nevelt, netán szigorú volt veled, esetleg a kevés pénzéből az utolsókat adta, költötte rád, mehet a levesbe. Szégyelld magad.
2016. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
Majd apuka is kimutatja a foga fehérjét és rájössz, hogy nem fenékig tejfel a dolog.... CSak ugye ahhoz együtt kell élni, mert lakva ismerni meg a másikat.... Csak te ehhez még nagyon fiatalka vagy. Apunál mindent lehetne, van lóvé mi? Pfffff... Nézz egy kicsit magadba, mielőtt édesanyádat így megalázod.
2016. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%
Ja, egyébként gyámügyes vagyok, tudom miért kérdeztelek ilyenekről az utolsó két hozzászólásombban. Sok ilyet láttam már.... A mai gyerekek, fiatalok, nagyon anyagiasak. Sajnálom anyudat.
2016. febr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Hát persze, itt mindenki önjelölt gyámügyes, meg jogász, meg orvos... :))
2016. febr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos, en nem vagyok gyamugyes (se jogász, vagy orvos), ellenben utána szoktam nézni a tényeknek.

16 évesen már a kérdező egyedül is besetalhat a gyamhivatalba és élő adhatja, hogy ő az anyjától az apjához akár költözni. A gyamhivatalba meghallgatja az összes felét (kérdező, anya, apa) , a kérdező indoklasat (apa többet enged nem indok, anya elhanyagol már inkabb) és dönt.

2016. febr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Miért szégyelljem magam milyen jogon mondotok ilyeneket? Apukámnak rohadtul nincs több pénze és nem ad nekem se ajándékokat meg semmi ilyesmit, és csak nemrég váltak el szóval igenis fel tudom mérni milyenek és milyen velük együtt lakni. Anyukám meg rohadtul nem ad pénzt, holnap egész napra egy ebédem és este valami kis kajám van.. És rohadtul nem lehet mindent apunál!Szóval gratulálni tudok csak nektek, hogy segítséget kértem és felnőtt létetekre tele vagytok előítélettel és lehordtok egy egyszerű kérdésért. Inkább ne kommenteljetek ha nincs értelmes hozzászólnivalótok. A többieknek meg köszönöm a segítséget.
2016. febr. 18. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!