Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ciki 18 felett otthon...

Miért ciki 18 felett otthon lakni?

Figyelt kérdés

Minden második válasz ebben a kategóriában, hogy "Elmúltál 18? Költözz el"

De miért kéne 18 felett elköltözni, hiszen a szülők egy életre vállaltak gyereket, nem 18 évre.


(én 19 évesen jöttem el, de nyomós okkal, szóval az más)


2015. dec. 15. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Azért, mert ha 18 évesen pampog, meg összehord mindent a szüleiről, hogy így hü_lyék, meg úgy szemetek, akkor nem kell nyelnie, felelősséget vállalhat magáért.

Nem KELL elköltözni, de ha otthon vagy, akkor ne akarjál mindent a magad szája ízére alakítani. Az azoknak való, akik elköltöznek.

2015. dec. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Ezt általában nem azért mondják, mert ciki, hanem azért mert nagyon picsog valami miatt. Ilyen esetben érthető: ha nem fogadja el valaki a szülők szabályait, akkor megteheti, hogy elköltözik és ott úgy él, ahogy akar.
2015. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem ciki, énis otthon laktam 26 éves koromig, mert tanultam, aztán dolgoztam, és közben félre tudtam rakni annyi pénzt, hogy megálljak a saját lábamon. Az én Szüleim hál' Istennek normálisak, Úgyhogy nem szívták a vérem.

Viszont sok helyen ez nem így van sajnos. Nem tudom, hogy azok, akik költözést tanácsolnak, hogyan gondolják, hogy végzettség nélkül bárki is fog olyan munkát kapni, amiből egyedül fenn tud tartani egy albérletet. Az igaz, hogy nem kéne a szülőket szídni, nyilván az általuk felállított szabályok szerint kell élni, ha valaki a házukban akar élni, de értelmes szülő azért nem vár el teljesíthetetlen dolgokat. Persze mindkét oldalon vannak szélsőséges esetek, van hogy a gyerek idióta, de azért rossz szülőből is rengeteg van.

2015. dec. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki 18 felett otthon lakni, pláne, amíg nincs saját jövedelmed. A szülők valóban egy életre vállaltak gyereket, de nem azt vállalták, hogy egy felnőtt embert továbbra is gyerekként eltartanak. Önálló jövedelemmel 25-30 évesen már célszerű elköltözni, hogy mindenki a saját életét élhesse. Persze lehetnek kivételek, egyéni élethelyzetek, nagy családi házak stb. De ha együtt laknak felnőtt gyermekeikkel a szülők, akkor a kapcsolatnak meg kell változni: ne gyerekként kezelje a szülő a felnőtt gyerekét és a fiatal se várja el, hogy úgy szolgálják ki és tartsák el, mint gyerekkorában.
2015. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 29 évig laktam a mama hotelben
2015. dec. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Általában az olyan "problémákra" ez a válasz, amikor egyértelműen lejön, hogy a kérdező egy kiskirály, elvárja, hogy minden a kedve szerint legyen, de tenni semmit nem hajandó, hisz ő a gyerek (pl. azon hőzöng, hogy a szemét anyja azt akarja, hogy a szennyes cuccát a szoba közepe helyett a szennyestartóba dobja).
2015. dec. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

azért írják ezt, mert más értelmes választ nem tudnak adni a kérdésre.

ha megfigyeled, mindegy hogy a kérdésben a kérdező szidja a szüleit, vagy éppen őt szidják és megnyomorítják az életét, 10-ből 5 ember azonnal a költözést fújja.

hogy miért?

mert mint írtam nem tudnak semmi értelmes alternatívát mondani, a költözés pedig a legegyszerűbb megoldás.

ezt általában az ilyen szőnyeg alá söpörjük a szemetet típusú emberek szajkózzák, legjobb módja hogy kommunikáció nélkül le legyen tudva a probléma.

és hogy ciki vagy sem, azt mindenki döntse el magában.

nem másoknak kell megfelelni, elsősorban a saját lehetőségei szerint éljen az ember.

egyébként itt max az egyetemisták repültek ki 18 éves korukban a házból, mert vidékről kollégiumba költöztek, vagy albérletbe amit a szülők finanszíroztak, így könnyen jár a szájuk.

2015. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó: alapvetően egyetértünk, csak azt mondanám, a legtöbb ilyen kérdésben nem lehet más alternatívát feldobni. Van egy konfliktus, kérdező ki van akadva, kérdi, mit tegyen. Mi írjuk, hogy beszélni kell, kialakítani valamilyen formában egy egyetértést, így-úgy. Válasz: azt nem lehet, mert nem lehet velük beszélni, nem hallgatnak meg. Akkor mi maradt? Ha észérvek kizárva, akkor marad a megszoksz, vagy megszöksz. Igazából a kérdés hiábavaló ilyenkor.
2015. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
általában olyanoknak írják ezt, akiket testileg és/vagy lelkileg bántalmaznak.
2015. dec. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
26 éves vagyok, a bátyám 34 és mindketten itthon lakunk..hiába van nekem barátom neki barátnője,akkor is itthon lakunk,meg a párunk is otthon laknak.nem tartom cikinek,nem tudok elköltözni,3 helyen dolgozom +sulizom,és a fizum épp arra elég h beadjak a közösbe és a saját költségeimet fedezzem..na meg milyen drága az albérlet..legalábbis Győrbe kegyetlenül.. ha valaki cikinek tartja..hát tartsa ,soha nem érdekelt más véleménye!
2015. dec. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!