Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anyamnal van a gyerekfelugy...

Ha anyamnal van a gyerekfelugyeleti jog de en apukamnal szeretnek lakni tehetett erte valamit? Birosag, gyamugy?

Figyelt kérdés
2016. febr. 18. 14:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem telt meg el két év, akkor mivel már 17 vagy, te tudsz lepni : szülői ház elhagyása az ügy neve. Gyamhivatalban tudod intézni, fentebb már leirtam. Keresd meg a korzetileg illetékes gyamhivatal szamat és hívd fel őket.
2016. febr. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon sok ilyen ügyem volt, csak a gondnak jöttek be az ilyenek. Megcsináltuk az ügyet, aztán rájött, hogy ott sem fenékig tejfel, aztán lehetett mindent visszacsinálni. Minden esetben ez volt. Itt is ez lesz. Én már sokat láttam ebben az ügykörben, ti meg még nem. Sztm. konkrétan én tudom csak, hogy mi is lesz ebből. De menj csak, megteheted. Kiváncsi leszek jobb lesz e : )))
2016. febr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 turatura válasza:
72%

Ha a gyámügyes tényleg az, akkor az rémületes. Annyit sem tud, hogy a gyermek gyámja, nem az anyáé... Minden konkrétum nélkül azonnal "szégyelld magaddal" zárja a tanácsát.

Szerencse, hogy a kérdező értelmes leányzó. Mindemellett tájékozódjon a szülők közötti eltartási pénzáramlás dolgáról is, mert ha van ilyen, és pl. tovább tanul, akkor Anyu nagyot bukhat. Szóval, csak lassan és ésszel döntsön. És messzire kerülje el az ilyen "gyámügyeseket."

2016. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen. Anyu nagyot bukhat, de kit érdekel. Csak a kis fruska jól érezze magát. Beleszarik a fészekbe. Hálatlan kis dög
2016. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
42%

Részvétem a poszternek, hogy mindenki itt önti ki rá a frusztrációit.


Amúgy -- 17 éves vagy, ha minden papír nélkül átcuccolsz anyukádhoz, ugyan mi történik? Feljelent valaki? Ha igen, befejeződik az eljárás 18 éves korod előtt...?


Ha megítéltek tartásdíjat, gondolom, annak nem fizetése lehet esetleg probléma; hát ezt a két szülőnek kéne megbeszélnie.

2016. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!