Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vesztetek már össze ilyen...

Vesztetek már össze ilyen durván az édesanyátokkal?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és tegnap nagyon összebalhéztam anyámmal, de annyira, hogy utánna én is meglepődtem saját magamon. Van egy barátom, aki egyáltalán nem fogad el, nagyon utálja, mindig mondja hogy nem nekem való. Tegnap annyira betelt a pohár, hogy a fejéhez vágtam, hogy annyira utálom, hogy még a temetésére sem mennék el, meg hogy soha többé nem nyitom rá az ajtót. Anyám egyedül nevelt fel, mindig kemény volt, de láttam, hogy most nagyon belegázoltam a lelkébe. Már aznap megbántam amit mondtam de szégyellek elé állni és bocsánatot kérni, pedig tudom hogy ezt kellene. Nagyon szertem és tudom hogy ő is engem. Hogy lehet ebből jól kijönni?
2016. febr. 19. 22:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Úgy, hogy eléállsz, bocsánatot kérsz, és elmondod neki, hogy nagyon szereted. Tedd meg, és könnyebb lesz a lelked!
2016. febr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Ha egy kicsi is van benned anyád lelkierejéből, akkor odaállsz, elmondod, hogy buta voltál, nem gondoltad komolyan, nagyon szégyelled magad és bocsánatot kérsz. Ehhez kell az igazi bátorság, nem ahhoz, hogy megsérts valakit, akiről tudod, hogy szeret, és úgyis mindent megbocsát.
2016. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos sokszor!

Most éppen három hete nem beszélünk, mert közölte,, hogy nem az öcsémnek (aki 4 éve, mániás depressziósként öngyilkos lett) kellett volna meghalnom. Ezt már mondta a halál után pár hónappal is. Akkor még "lenyeltem", betudtam a soknak. De azóta én hetente megyek hozzá - ha nem megyek ő nem keres! - támogatom ahogy tudom, de három hete megint ok nélkül elkezdett 20 évvel ezelőtti félmondatok miatt bántani. Erre mondtam neki, hogy szerinte nekem hogy esett,amikor azt mondta, hogy nekem kellett volna meghalnom. válasz az volt, hogy ma is így gondolja, sőt: meg sem kellett volna születnem. Részemről többé nincs anyám.

A slusszpoén, hogy az apám kisgyerek koromban elhagyott minket ( ma már tudom, hogy nem csak ő volt a hunyó), és anyám mindig azt mondta: te nem tehetsz róla, hogy neki névnapja van, ő tehet arról, hogy neked születésnapod van".

Ne legyen lelkiismeret furdalásod!

Egy anya-gyermeke kapcsolat nem alá-fölé rendeltségi viszony, amelyben a gyermeknek mindent el kell tűrnie!

2016. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
meghalnom= meghalnia, hanem nekem...
2016. febr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
3as, szerinted ne szégyellje magát emiatt,ugye? akkor anyádra miért haragszol? a te levezetésed alapján a te anyádnak sem kell ezek szerint magát...
2016. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Bocsánatot kérhetsz tőle, de akár az egész kapcsolatodat az anyáddal felszámolhatod. Nem kell mindenkivel jó viszonyt ápolni.
2016. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

felnott no letedre tinikent viselkedsz

egy felnott erett no soha soha nem bantja az annyat akarmilyen is egy nap is anya lesz es akkor majd megerti

nem tetszik neki a baratod koltozz el eppp itt az ideje sajat labra allni

2016. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

"3as, szerinted ne szégyellje magát emiatt,ugye? akkor anyádra miért haragszol? a te levezetésed alapján a te anyádnak sem kell ezek szerint magát"

Mi van?!

Te megértetted amit írtam?

Én nem haragszom az anyámra, csak nem tűröm el, hogy ok nélkül bántson.

Te gyengeelméjű vagy?

2016. febr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem te vagy gyengeelméjű. Nyilván nem haragszol anyádra,emiatt nem tartod vele tovább a kapcsolatot ugye? Ha nem haragudnál rá, akkor ugyanúgy mennél hozzá, keresnéd. Ez a leányzó ugyanolyan szemétséget vágott az anyja fejéhez,amit a te anyád a tiedhez. De neked jól esett,ugye? Fogyatékos vagy, a saját érzéseidet is letagadod, ha nem haragszol anyádra és jól van ez így,hogy ilyeneket mond neked,akkor menj, csókold körbe,hogy milyen rendes veled.És ez egy gyerektől méginkább gusztustalanabb viselkedés, az anyja felnevelte,szenvedett vele eleget egyedül, és akkor azért,mert valamiért utálja a pasiját, amire nyilván megvan a magyarázata,akkor dögöljön meg!
2016. febr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

", az anyja felnevelte,szenvedett vele eleget egyedül" - már bocsánat, de a Kérdező kérte tőle?????


Kérdező, úgy lehet ebből JÓL kijönni, ha közlöd vele, hogy nagyon szívesen bocsánatot kérsz tőle az igaztalan bántásért, HA ő is megteszi ugyanezt a barátodtól, amiért szintén igaztalanul bántja folyamatosan. Ha meg nem, hát nem.


Szerintem ezen el fog gondolkodni...

2016. febr. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!