Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtt férfiak, akik édesanyá...

Felnőtt férfiak, akik édesanyátokkal éltek! Nektek is nagy teher ez?

Figyelt kérdés

Ilyen vagy olyan okokból az apa mindig távol volt a családtól. Ilyenkor sajnos az anya felnőtt korában is sokszor úgy tekint a fiára, mintha kisfiú lenne, így kezeli, és tényleg lehetetlen lebeszélni arról h mint "kisfiát" próbálja segíteni alapvető dolgokban, se szép szóval, se máshogy. Milyen ruhát vegyen fel h ne fázzon, vigyen magával szendvicset h ne halljon éhen és ilyen-olyan javaslatok segítő szándékkal, amiket egy felnőtt saját maga is tud, nagyon nagy lelki terhet jelenthetnek. Más is van ezzel így?

Az olyan válaszolók h "örülj neki h vki foglalkozik veled" kíméljenek! és tudom h ennél ezerszer komolyabb családi problémák is léteznek. bár sejtem, úgyis kioktatás lesz ebből h micsoda alak vagyok h nem tudom ezt értékelni. hát ez van.



2012. szept. 23. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Páromat is evvel fárasztja a mamája és én is néha. (Ő 21/F).

Ő egyszerűen lesz@arja. Elengedi a füle mellet felöltözik és elhúz! :-DDD

2012. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Érthető az igény hogy ha már felnőtt vagy akkor anyukád felnőttként tekintsen rád és ne gyerekként.


"Ilyen vagy olyan okokból az apa mindig távol volt a családtól."


Csak egy teória de apukád nem szerette anyukádat de már ott volt a gyerek úgyhogy mégse léphetett le ezért temetkezett munkába, alkoholba, haverok közé stb. (attól függően melyiket választotta).


"Ilyenkor sajnos az anya felnőtt korában is sokszor úgy tekint a fiára, mintha kisfiú lenne, így kezeli, és tényleg lehetetlen lebeszélni arról h mint "kisfiát" próbálja segíteni alapvető dolgokban, se szép szóval, se máshogy."


Ez csak kis részben függ össze az apával. Ez is csak egy teória de anyukád se szerette őt, az egyetlen dolog amit egész életében elért az TE vagy, az hogy felnevelt téged. Te vagy az akitől ő valakinek érzi magát, hogy ő is letett valamit az asztalra, ha már házasodnia nem sikerült jól.

Na már most ő pont ezért nagyon fél attól hogy egyszer önálló leszel, elhagyod a házat és már nem lesztek napi kapcsolatban (akkor meg majd jön az örökös telefonálás, figyeld meg...). Retteg ettől és ezért akar állandóan kisgyerekként kezelni téged (mint régen amikor tényleg az voltál, amikor tudhatta hogy még jó ideig együtt lesztek).


Én azt hiszem ő sose fogja elfogadni hogy felnőttél, még ha elköltözöl se. Viszont az elköltözés akkor is jó megoldás lehet mivel legalább te nem fogsz függni őtőle, legalább te minden tekintetben felnőttnek érezheted magad ha már ő nem tekint téged annak. Ha túl sokáig maradsz nála akkor előbb-utóbb te is el kezded hinni hogy te még nem vagy felnőtt és őnélküle nem vinnéd sokra az életben. Majd pedig azt veszed észre hogy "úgy maradtál", még mindig anyu nyakán lógsz miközben a veled egykorúak már a saját gyerekeiket járatják iskolába.

2012. szept. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2012. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönök minden eddigi választ.

Az apát csak azért kevertem bele mert az én szemszögemből így jön le, tömören. nem nagyon vannak barátaim, bezárkózós vagyok, nehezen ismerkedek akár barátkozás céljából fiúkkal, vagy párkapcsolat céljából lányokkal. és naphosszat gyakorlatilag ő van itt állandóan és az ő dolgait kell hallgatnom és ez így nagyon nem megy.


"Ha túl sokáig maradsz nála akkor előbb-utóbb te is el kezded hinni hogy te még nem vagy felnőtt és őnélküle nem vinnéd sokra az életben. Majd pedig azt veszed észre hogy "úgy maradtál", még mindig anyu nyakán lógsz miközben a veled egykorúak már a saját gyerekeiket járatják iskolába."

sajnos ez is kb. így van. próbálom megértetni magammal h felnőtt vagyok, igyekszem így élni és így tenni a dolgokat, mások is mondogatják nekem, de így is szinte képtelen vagyok elhinni és inkább csak az erőlködés sok. a bezárkózásom miatt nem sok kapcsolatom volt más emberekkel. de volt időszak, amikor volt ez másként, egyetem más városban, albérlet, stb. és ott akadtak barátok de már messze laknak.

nagyon régóta érzem, már kb. gyerekkorom óta h vmi nincs rendben s nem tudom igazán megfogni h mi.


és ami leginkább lelkiismeret furdalást okoz h nem látok magamban édesanyám iránt szeretetet.

2012. szept. 23. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!