Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a nagybátyáma...

Hogyan vegyem rá a nagybátyámat a jogosítványra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Arról lenne szó, hogy most március végén tölteném be a 18.életévemet, és minden vágyam hogy letehessem a jogosítványt. Jelenleg a szüleim nincsenek olyan anyagi helyzetben hogy ezt finanszírozni tudják, viszont van egy gazdag nagybátyám. Régebben sokat járt hozzánk, jószívű volt, adott zsebpénzt, felesleges ruháit nekem adta, meg még sorolhatnám, de ez már jó pár éve. Nos mostanába nem nagyon találkozunk vele, elvan foglalva a maga kis világaba, meg több száz kilóméterre lakunk egymástól. (régen azt kijelentette, hogy ha szükségem van valamire szóljak, de kitudja mikor gondolja meg magát)


Abban szeretnék segítségek kérni tőletek, hogy ha felhívnám őt, azzal a szándékkal, hogy születésnapomra szükségem lenne jogosítvanyra, akkor ezt hogyan fogalmazzam meg? Mivel érveljek? A szüleimnek van két kocsija, tehát kocsim is lenne. Megértem hogy nem kis kérés, de ha összeszedetten megfogalmazom hátha sikerrel járok. Életem legnagyobb születésnapi ajándéka lenne, köszönöm előre is a segítséget illetve válaszaotokat.

17/F



2016. febr. 22. 16:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Hallod... jó pár éve nem találkozol, nem beszélsz vele, most meg felhívnád, hogy fizesse ki a jogsidat? Nem érzed, hogy ez így mennyire... rossz? Kapzsinak, haszonlesőnek fogsz tűnni, akinek csak a pénz kell a rokontól.
2016. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
A pofatlan mindenedet!
2016. febr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg megkérhetnéd arra,hogy kölcsön adjon.Én a te helyedben így mernék kérni,hogy biztosítom róla,visszafizetem.Ajándékként nem lenne bőr a képemen ilyet kèrni.
2016. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Keresd meg legalább az elmélet vagy a forgalmi árát és csak a másikat kérd születésnapodra, karácsonyra, húsvétra névnapodra összesen. Így látja hogy hajlandó is vagy tenni a célodért, nem csak a potyát várod.
2016. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy tartottuk a kapcsolatot folyamatosan, nem lehúzni szeretném csak csupán "kérni" egy szülinapi ajándékot. Csak most van egy élettarsa, illetve gyerekei, meg állása és semmi ideje nincs leutazni hozzánk. Meg semmire. Mivel minden rokonom egy helyen lakik, csak mi ilyen messze, ezért "én kaptam a legkevesebbet" a fiatalok között.
2016. febr. 22. 17:05
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
és egyből egy 100 ezres ajándékot kérsz? Kissé pofátlannak tűnne nekem a dolog a nagybátyád helyében.
2016. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Ez inkább 300ezres ajándék lennr az árakat ismerve.


Kérdező, sehogy ne kérj ilyet! Menj el szépen diákmunkázni éa nyáron neki tudsz állni a jogsinak.

2016. febr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

:(

Az árat nézve nem lenne neki megterhelő, mivel kaptam már tőle 100ezres telefont, karórát, ruhákat, tehát szerintem belemenne, csak mint írjátok félek megkérdezni mert pofátlanság lenne. Ezert segitsetek abba, hogyan fogalmazzam meg a kérésem, hivatkozva valamilyen előknyre

2016. febr. 22. 17:19
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
bácsikám, szeretném ha kifizetnéd a jogsim felét, a másik felét, lásd hogy mennyire szeretném, diákmunkával megkeresném én. És ebben az évben már semmire nem kérnék semmit.
2016. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Az oké h neki ez nem megterhelő, de ne te döntsd már el h ő mire költse a pénzét. Tök mindegy milyen anyagi helyzetben van, csak így eléállni h légyszi fizess már nekem egy jogsit, elég pofátlanság. Vannak ismerőseim, akiknek a szülei nem tudták kifizetni a jogsit, de ők elmentek diákmunkára és összegyűjtögették a pénzt.
2016. febr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!