Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a nagybátyáma...

Hogyan vegyem rá a nagybátyámat a jogosítványra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Arról lenne szó, hogy most március végén tölteném be a 18.életévemet, és minden vágyam hogy letehessem a jogosítványt. Jelenleg a szüleim nincsenek olyan anyagi helyzetben hogy ezt finanszírozni tudják, viszont van egy gazdag nagybátyám. Régebben sokat járt hozzánk, jószívű volt, adott zsebpénzt, felesleges ruháit nekem adta, meg még sorolhatnám, de ez már jó pár éve. Nos mostanába nem nagyon találkozunk vele, elvan foglalva a maga kis világaba, meg több száz kilóméterre lakunk egymástól. (régen azt kijelentette, hogy ha szükségem van valamire szóljak, de kitudja mikor gondolja meg magát)


Abban szeretnék segítségek kérni tőletek, hogy ha felhívnám őt, azzal a szándékkal, hogy születésnapomra szükségem lenne jogosítvanyra, akkor ezt hogyan fogalmazzam meg? Mivel érveljek? A szüleimnek van két kocsija, tehát kocsim is lenne. Megértem hogy nem kis kérés, de ha összeszedetten megfogalmazom hátha sikerrel járok. Életem legnagyobb születésnapi ajándéka lenne, köszönöm előre is a segítséget illetve válaszaotokat.

17/F



2016. febr. 22. 16:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
esetleg mikor beszéltek telefonon,említsd meg,hogy szeretnéd,de a szüleid mem akarják a pénz miatt,nem tudna-e hatással lenno rájuk,meggyőzni,aztán vagy felajánlja,vagy nem,ne kérd meg rá külön
2016. febr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha tartjátok a kapcsolatot, akkor amikor beszéltek legközelebb, mondd el neki, hogy nagyon szeretnél jogosítványt, de a szüleiddel beszéltél és azt mondták, hogy nem tudják fizetni.

Ha ő ki szeretné neked fizetni, akkor erre fel fogja ajánlani magától.

Ha nem, akkor meg felesleges lenne győzködni.

Én is úgy közelíteném meg, ahogy már írták páran, hogy kölcsönt kérnék, aztán majd diákmunkából visszafizeted a nyáron.

Vagy csak egy kis pénzt kérsz. Pl. szülinapodra minden rokontól, akitől szoktál valamit kapni, pénzt kérsz a jogosítványhoz.

2016. febr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%

van 2 kocsitok, de a jogsi araval nem tudnak segiteni... kicsitt ellenmondasos.

remelem nem lesznek ilyen penzlehuzos rokonaim...

2016. febr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha alapvetően minden évben felköszönt a születésnapodon, és kapsz tőle valami ajándékot, akkor nyugodtan felhívhatod azzal, hogy "idén jogosítványra gyűjtök, így hálás lennék, ha születésnapi ajándékként valamennyivel tudnád támogatni ezt a tervemet." Minden más verzió bunkó és pofátlan. Képzeld, az én szüleim se tudják kifizetni a jogosítványomat, mégse lejmolok pénzt a többi rokonomtól, hanem eltoltam a jogsit egy kicsit (gondolom nem létszükség 18 évesen a jogsi neked sem), és most 21 évesen álltam neki, mert sikerült diákmunkával összegyűjtenem rá a pénzt.
2016. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%

"felhívnám őt, azzal a szándékkal, hogy születésnapomra szükségem lenne jogosítvanyra"

LOL :D Hát én megmondanám neked hogy "hát hajrá akkor" és letenném a telefont :D


"nem lehúzni szeretném csak csupán "kérni" egy szülinapi ajándékot"

Ennyi erővel a cigány sem kirabol az utcán, csak elkéri a telefonod meg a pénzed :D

2016. febr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon durva az ötlet. Nagyon lehúzásnak hat. Menj el suli mellett dolgozni, és szedd össze magad a jogsi árát. Ha esetleg megkérdezi, hogy mit szeretnél szülinapodra, akkor mondhatod, hogy jogsira gyűjtök. De akkor sem azt, hogy fizesse ki!
2016. febr. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
90%

ez szerintem is nagyon irreális. bár nekem szerencsém volt, a nagyszüleim fizették a jogsimat. de sok barátomnak nem álltak ilyen jól otthon, ezért diákmelóból kellett összeszedniük rá a pénzt.

én is dolgoztam diákként nyáron. a két hónap alatt simán megkeresnéd az árát. nekem nem lenne tényleg pofám így elkérni tőle.ha magától felajánlja, azt mondom oké. de ha te kéred az nagyon gáz és pofátlanság.

azért nem hiszem,hogy annyira gazdag lenne,hogy meg se kottyan neki 150-200 E forint.. főleg,hogyha van családja, gyerekei, akkor miért pont rád kéne költenie?

a másik dolog meg, hogy a szüleidnek van két kocsija. te már gondolatban rögtön le is csaptál az egyikre,hogy az a tiéd lesz. de arra nem gondoltál,hogy talán okkal van két kocsijuk? mert mindketten használják?? legalábbis gondolom így van, feleslegesen nem szoktak fenttartani kocsit az emberek.úgyhogy szerintem vegyél kicsit visszább.

bocsi ha megbántottalak. de mint a többi kommentből is láthattad, nem igazán jogos a kérésed.

2016. febr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!