Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Törvényes képviselőként...

Törvényes képviselőként (anya) kaphatok azért büntetést, ha a gyerekeim többet vannak a volt férjemmel mint velem?

Figyelt kérdés

Nem mindig, de vannak olyan hetek.

Végrehajtást kértem a gyerektartásra, mert hónapok óta kevesebbet fizetett és most fellebbez ellene és bíróságra megy.



2016. febr. 22. 18:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
17%
a gyerektartás nem az anya miatt jár, hanem a gyerekeknek. ha a gyerekek pénzét nem küldi el az apa, akkor joggal félhet egy anya attól, hogy esetleg az apánál is nélkülözniük kell...ezzel az apa veszélyezteti a gyerekek megélhetését, hogy nem küldi el a BÍRÓSÁG által meghatározott összeget az anyának, tehát az anya joggal tarthat attól, hogy a gyerekeket az apa saját magánál is veszélyeteti, ilyen helyzetben pedig ez nem a kapcsolattartás akadályozása. hanem egy valószínűsíthető veszélytől való megóvás.... egyébként nem tudjuk, hogy milyen arányban van meghatározva a gyerekek felügyeleti joga.
2016. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
32%

csakhogy nincs joga veszély valószínűsítése után kapcsolattartást megvonni.

ha tényleg veszélyt érez joga van sürgősséggel megállapítani a kapcsolattartás bírósági megvonását, pl. az említett okokra hivatkozva.

aminek a bíróság vagy helyt ad, vagy elutasítja.

rágalmazástól itt nem kell tartani, mert az apa nem tudja majd bizonyítani, hogy többet fizetett, a nő viszont fel tudja mutatni a kevesebb összegről szóló számlát

2016. febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ezek szerint lemaradtam pár "hasznos" válaszról.

Heti 1 nap az előírás, vasárnap reggeltől estig.

Ilyen szinte sosem volt, mert többnyire ott is aludtak előző nap + vasárnap.

A kapcsolattartás megvonás valóban nem helyes és szomorú, hogy van aki ilyen tanácsot akart adni.

2016. febr. 23. 06:40
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy kicsit furi hogy azt írod a gyerekeitek többet vannak apával mint veled és te mégis ugyanannyi gyerektartást akarsz. Megbüntetni nem fognak amiért többet van velük de ésszerűen gondolkodhatnál te is hogyha vele vannak többet a lurkók, akkor költ rájuk rendesen és nem jár annyi gyerektartás.
2016. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha többet vannak ott, akkor simán kérheti a gyermekelhelyezést és akkor neked kell fizetni a gyerektartást. Énis hasonló cipőben voltam. A gyerek 2 hetente hétvégén lett volna nála, de sokat dolgoztam, éjszakai munkát találtam, ezért volt olyan, hogy egy hónapban 2 hetet is ott volt, ezért gyerektartást sem fizetett. Aztán egyszer gondolt egyet és beadta a gyermekelhelyezést, 3 tárgyalás volt, mondhatom nem kevés ideig húzódott, és ott bekértek tanukat (szomszéd, iskola, orvos...) és mivel bizonyítani tudta, hogy nála mennyit van a gyerek, ezért neki ítélték és még azzal sem foglalkoztak, hogy nem fizetett. Ráadásul szép kis perköltségem lett belőle. A bíróságon meg én voltam a rossz anya ezért. Szóval nekem senki ne mondja, hogy anyapártiak, mert csak a munkám miatt volt ott a hónap felében. Ráadásul egyszer tetves lett a gyerek az iskolában és utána még arra is azt mondta, hogy mert nem fürdik nálam (ez nem igaz). SZóval a kérdéshez visszatérve, ha elmondja a bíróságon, hogy nála többet vannak az nem jó, büntetést nem kapsz nyilván, de ha apuka igényt tart a gyerekekre, akkor jó esélye van.
2016. febr. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"ezzel az apa veszélyezteti a gyerekek megélhetését, hogy nem küldi el a BÍRÓSÁG által meghatározott összeget az anyának, tehát az anya joggal tarthat attól, hogy a gyerekeket az apa saját magánál is veszélyeteti"


??? ha valakinél ott vannak a gyerekei, és nem fizet efölött még egy halom pénzt az exnek, az veszélyeztetés? én is csesznék fizetni arra az időpontra, amikor nálam vannak, a nő helyében meg nem lenne pofám elkérni.

láthatást nincs joga akadályozni.

2016. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
14%
nem amúgy meg ha ba1ik fizetni meg is érdemli
2016. aug. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!