Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám súlyos depressziós évek...

Anyám súlyos depressziós évek óta. Ti a helyemben beszélnétek róla másoknak?

Figyelt kérdés

Kisgyerekkorom óta ebben a betegségben szenved,és állandóan ki-be járkált a pszichiátriára.

Tulajdonképpen a dédnagymamám nevelt fel,hisz az anyámat alig-alig láttam,a faterom pedig kint melózott Németországban sokáig.

Ez elmúlt 3 évben,már folyamatosan egy bentlakásos otthonban él anyám vidéken és ott látogatom meg néha.

De csak a cigaretta és a gyógyszerek érdeklik.

Ha mások felhozzák a témát,hogy anyukád mivel foglalkozik,stb.,akkor inkább terelem a témát és nem akarom megmondani az igazat,mert nem akarom,hogy pletykáljanak és nem akarom,hogy sajnálkozzanak.

Ha a későbbiek során összejönnék egy lánnyal,aki a párom lesz,akkor előbb utóbb fel fogja hozni a témát,hogy mi van a szüleimmel és kérdezgetni fog.

Ti a helyemben beszélnétek erről őszintén egy olyan embernek,aki közel áll hozzátok?


2016. febr. 23. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, beszélnék.

A depresszió nem szégyen, nem is hiszti vagy jellemgyengeség, hanem egy betegség, amiből nagyon nehéz kigyógyulni.

Nem szégyen.

Se neked, se anyukádnak.

2016. febr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Manócska1 ***** válasza:
igen,én is beszélnék hiszen a depressziót nem kell szégyellni. az betegség sajnos
2016. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én először csak nagy vonalakban mondanám el.
2016. febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze elmondanám.


Nem tudom hol ész, vagy mit jelent ez a ne pletykáljanak, de szerintem, ez olyan, amit egy baráttal is meglehet osztani. Ha a megfelelő emberrel megosztja az ember az ilyesmit az általában erősít a kapcsolaton. És a másik is könnyebben nyílik meg, ő is kevésbé takargat utána.

2016. febr. 24. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fordítsd meg a kérdést: Ha lenne valaki, aki közel áll Hozzád és nem mondaná el, hogy az anyukája beteg, de ez számodra kiderülne mit gondolnál az illetőről és mennyire bíznál benne? Elhinnéd-e, hogy szeret és szeretnéd-e vele leélni az életedet?


Persze nem kell mindenkinek az orrára kötni. Kollegáknak annyit elég mondani, hogy "vidéken él, néha meglátogatom". Max. még annyit, hogy lelkileg nincs túl jól, mert egyedül érzi magát, vagy bármi hasonlót, ami fedi a valóságot, de mégsem a teljes igazság és el tudod úgy mondani, hogy közben ne érezd zavarban magadat.

2016. febr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van,ha majd valaki ezt szóba hozza,akkor elmondom neki.
2016. febr. 24. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!